Projekty,  Salon zaprojektowane przez Sensearchitects Limited

Wyjątkowy dom bez ścian

mszpakowska mszpakowska
Loading admin actions …

Otwarte przestrzenie bez ścian to nowoczesna koncepcja, która nabiera tempa, zarówno we wnętrzach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Szkoły bez ścian między klasami oraz domy bez fizycznych podziałów między pomieszczeniami są niezwykłe, ale i intrygujące. Otwarte klasy lekcyjne stają się popularne w szkołach dla dzieci niepełnosprawnych, aby te mogły się ze sobą integrować i socjalizować. Otwarte przestrzenie w domach to najnowszy trend dążący do zjednoczenia domowników. 

Wyobraź sobie dom, w którym pomieszczenia nie są zdefiniowane poprzez ściany, lecz poszczególne strefy wciąż zachowują swoją funkcjonalność. W jednym czasie możesz oglądać swój ulubiony serial, gotując obiad dla rodziny i mając oko na dzieci bawiące się w kąciku z zabawkami. Podczas imprez cały dom jest otwarty dla gości, zamiast ograniczać się do salonu lub ogrodu. Wszystkie te zabiegi dążą do stworzenia płynnych przestrzeni, które choć otwarte, stanowią intymną część każdego z domowników.

Salon

Salon to wspaniała zapowiedź tego, co znajdziemy w pozostałej części domu. Prosty, swobodny, czysty i otwarty pokój jest doskonałym miejscem do spędzenia czasu z przyjaciółmi oraz samotnego spędzania czasu z książką i pyszna kawą. Stół z kanapą ma nietypowe rozmieszczenie, jednak idealne jeśli chcesz cieszyć się chwilą z widokiem na zielony ogród.

Przytulny kącik

To jest właśnie to miejsce, w którym można zanurzyć się i zrelaksować. Doskonały kącik do spędzenia dnia wolnego ze swoją pasją i ciepłym kocem.

Jadalnia

Jadalnia łączy salon, kuchnię i ogród. Podobne motywy kolorystyczne przebiegają przez wszystkie pomieszczenia, co w rezultacie sprawia wrażenie spójnej bryły, całość jest niesamowicie płynna i przestronna.

Kuchnia

Minimalistyczny wystrój sprawia, że kuchnia emanuje elegancją i wyrafinowaniem. Idealne miejsce do gotowania, spożywania posiłków w gronie najbliższych, a nawet do spotkania na kawę z przyjaciółmi. Zielony ogród na zewnątrz to dodatkowa dekoracja, która doskonale komponuje się bielą pomieszczenia oraz naturalnym drewnem.

Bez ścian

Teraz możemy przyjrzeć się pomieszczeniom z drugiej perspektywy. Czyż nie jest to doskonałe miejsce? Leżanka w salonie sprawia, że salon przestaje być formalny, a staje się doskonale zintegrowany z rodzinnym domem.

Klasyczny dom w bieli, który skradnie Twoje serce

Co sądzicie o przestrzeniach otwartych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu