Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Deco Bois

Jak czyścić parkiet?

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Pokój bez parkietu jest jak dom bez dachu, a zadbany parkiet jest najlepszą wizytówką gospodarza domu. Przynajmniej dwa razy do roku przychodzi taki czas, gdy spoglądamy na nasze parkiety z trwogą, zastanawiając się jak usunąć z nich ślady zużycia i przywrócić im dawny blask. Jeśli jeszcze nie znalazłaś odpowiedzi na to pytanie, przeczytaj poniższą poradę. Podpowiemy ci jak czyścić różne rodzaje parkietów i podłóg.

Czyszczenie podłóg poliuretanowych

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Deco Bois
Deco Bois

Parquet vieilli

Deco Bois

W przypadku płynów rozlanych na podłodze poliuretanowej, używaj niezbyt mocno agresywnych preparatów w płynie i miękkiej szmatki. Ślady po butach i zadrapania można usunąć poprzez zaaplikowanie płynnego preparatu na uszkodzone miejsce.

Czyszczenie podłóg lakierowanych

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Timberplan
Timberplan

Parquet IndusParquet

Timberplan

Prace mające na celu wyczyszczenie podłóg lakierowanych, wymagają użycia specjalnego wosku w formie pasty. Metoda jest prosta, zwyczajnie pocieraj dane miejsce za pomocą woskowej pasty, a następnie pozwól jej wyschnąć. Kiedy woskowa pasta zaschnie, wypoleruj dany obszar podłogi za pomocą czystej i miękkiej szmatki.

Plamy na podłodze

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Timberplan
Timberplan

Parquet IndusParquet

Timberplan

Ciemne plamki na drewnianych podłogach często są powodowane przez wystawienie podłóg na działanie substancji alkalicznych, którym pozwolono zaschnąć na podłodze. Aby pozbyć się tych nieestetycznych plamek: usuń woskowe rozpuszczalniki za pomocą olejków mineralnych; rozpuszczalniki są łatwopalne więc bądź ostrożny; zapewnij sobie dobrą wentylację i upewnij się, że w pobliżu nie znajdują się żadne źródła ognia. Zaaplikuj na plamy biały ocet i pozostaw go tam na jakieś trzy albo cztery minuty, a następnie wytrzyj za pomocą suchej szmatki. Jeżeli będzie to konieczne, powtórz procedurę.

Pomoc z zewnątrz

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Rochene Floors
Rochene Floors

PARQUET 1 PURISTIC

Rochene Floors

Jeżeli kilkakrotna aplikacja octu na plamy nie przyniosła efektów, powinieneś rozważyć wezwanie profesjonalisty w dziedzinie pielęgnacji podłóg.Zadrapania i małe wytarte miejsca na drewnianych podłogach mogą być często zamaskowane poprzez nałożenie małej ilości wosku na podłogę. Aplikuj wosk w kierunku włókien drewna, jeżeli jest to możliwe, dodatkowo pamiętając, że wosk należy delikatnie wcierać w podłogę do momentu, aż kolor dopasuje się do paneli. Zetrzyj jakikolwiek nadmiar wosku, a następnie wypoleruj podłogę za pomocą czystej, suchej szmatki. Sam wosk powinien być wystarczającym preparatem do utrzymania w dobrym stanie podłóg o jasnym lub średnim odcieniu.

Nieskazitelna podłoga

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Timberplan
Timberplan

Parquet Itlas

Timberplan

Poniższe wskazówki, zapewniają pomoc w usuwaniu popularnych plam, które to mogą mieć zły wpływ na drewniane podłogi. Tak samo jak w przypadku innych powierzchni, im szybciej zetrzesz plamę z podłogi, tym łatwiej będzie ją usunąć. Po usunięciu plamy, wytrzyj podłogę, używając ciepłej wody i wilgotnej szmatki.

• Plamy po soku owocowym, mleku, śmietanie, herbacie, lemoniadzie, piwie, winie, kawie czyść za pomocą naturalnego szarego mydła. 

• Plamy powstałe z czekolady, tłuszczu, oleju, pasty do butów, smoły najłatwiej usuniesz przy pomocy spirytusu salicylowego. 

• Plamy z atramentu, tonera, czy szminki łatwiej znikną, jeśli zadziałasz na nie alkoholem. 

• Plamy z krwi wyczyścisz przy pomocy zimnej wody.

UWAGA: Jeżeli to potrzebne, w sklepie dostępne są także specjalistyczne produkty do czyszczenia podłóg. Preparaty do czyszczenia drewnianych podłóg dają naprawdę świetne rezultaty, należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń podanych na opakowaniu.

10 wskazówek na czyszczenie wszystkich rodzajów podłóg!

Jak radzicie sobie z drewnianymi podłogami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu