Geometryczne kształty w domu - gorący trend 2016! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Geometryczne kształty w domu – gorący trend 2016!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Sofas od QuartoSala - Home Culture Nowoczesny
Loading admin actions …

W tym roku gorącym trendem jest powrót do postmodernizmu i lat 80-tych, ale jak to z powrotami bywa, w nieco lżejszej, odmienionej formie. Z pewnością każdy, kto pamięta lata 80-te, widzi w salonie meblościankę, kanciaste formy i pełne różnych wzorów oraz kolorów tkaniny. W tym roku królować będą kolorystyczne kontrasty i meble modułowe lub nawiązujące do postmodernistycznej stylistyki, nieco kanciaste i oparte na geometrycznych kształtach. Wyraziste trójkąty, kwadraty, sześciany będą podstawowymi wzorami używanymi podczas aranżacji. Nie tylko meble, ale również dekoracje, przyjmą taką formę! Jak możemy wprowadzić ten trend do naszego wnętrza? Przedstawiamy kilka świetnych pomysłów!

Geometryczne kształty są na topie!

Nadchodzący trend można było zaobserwować na światowych targach dotyczących aranżacji wnętrz i mebli, szczególnie w stolicy Północnych Włoch – Mediolanie. Różne geometryczne kształty będą się przewijać zarówno w przypadku mebli, jak też dekoracji i wykończeń. Na jakie kształty warto zwrócić uwagę? Zacznijmy od trójkąta, który będzie podstawą dla krzeseł, stolików kawowych i foteli. Następną formą jest kwadrat, który nie jest niczym nowym, szczególnie w przypadku mebli nowoczesnych, jednak to dzięki odpowiedniemu wykończeniu i nietypowym akcentom na meblach, nie zawsze symetrycznym, odczujemy różnicę w porównaniu do klasycznego kwadratowego kształtu. Takie meble i dodatki prezentują się bardzo minimalistycznie ze względu na swój uniwersalny kształt. 

Oprócz tego we wnętrzach powitamy wszelkie wielokąty, które mogą prezentować się pod postacią takich dodatków, jak lampy czy zegary, ale również jako.. kanapy! Zazwyczaj dotyczy to mebli modułowych, które możemy dowolnie formować. 

Oczywiście geometryczne kształty to nie tylko meble i dodatki, ale też wzory pojawiające się na ścianach i tekstyliach!

Patchwork i inne ciekawe wzory na dywanie

od Sorema Nowoczesny

Patchwork może stanowić metodę szycia, która polega na łączeniu ze sobą różnych małych kawałków materiału o podobnych geometrycznie kształtach (np. trójkątne kawałki lub kwadratowe). Po zszyciu ich ze sobą otrzymujemy zupełnie nowy wzór – ciekawy i intrygujący. Możemy wykorzystać tę metodę do odmienienia sypialni lub poszukać przedmiotów, które zostały tą metodą wykonane. Będą wyjątkowym dodatkiem do wnętrza. Jeśli nie lubimy zbyt eksperymentować i tak naprawdę wolelibyśmy utrzymać całe wnętrze w bardziej minimalistycznym lub industrialnym tonie, ale z drugiej strony chcielibyśmy dodać jakieś wzory geometryczne, to świetnym pomysłem jest użycie dywaników właśnie z zastosowaniem różnych brył matematycznych. Mogą one zrewolucjonizować łazienkę lub dodać nieco świeżości aranżacji naszej łazienki. Jedno jest pewne – w tym roku od takich wzorów ciężko będzie się uwolnić!

Wielokątne lustro

od Vivo Eklektyczny

O magii luster nie trzeba przekonywać nikogo. Powinno się ono znaleźć w każdym domu przynajmniej w łazience i w przedpokoju. Jest dobrym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń, w których brakuje naturalnego światła – dzięki montażowi lustra będzie ono odbijane i optycznie powiększymy przestrzeń. Skoro wiem już, jak ważne jest lustro dla wnętrza, to wybierając odpowiedni model, powinniśmy zwrócić uwagę na jego formę i skusić się np. na lustro w kształcie sześcianu! Oczywiście lustra na planie koła, kwadratu lub prostokąta też wpisuje się w geometryczne kształty, tyle tylko, że ta forma jest wielokrotnie wykorzystywana w przypadku luster i zalicza się do regularnego kształtu. Wybierając lustro, które ma więcej kątów (lub mniej, np. na planie trójkąta), możemy być pewni, że będzie wyglądać nowocześnie i świeżo!

Stolik o nieregularnych kształtach na planie trójkąta

Coffee Table Moon BIG / Stoliki kawowe Moon small od D2 Studio Skandynawski Drewno O efekcie drewna
D2 Studio

Coffee Table Moon BIG / Stoliki kawowe Moon small

D2 Studio

Stolik na trzech nogach zawitał do nas z powrotem w zeszłym roku wraz ze stylem skandynawskim w którym chude podpórki mebli są dość popularnym rozwiązaniem. W tym roku będą królować przede wszystkim w przypadku stolika do kawy, który będzie w głównej mierze oparty na planie trójkąta – lub tak jak w przypadku tego pięknego mebla, będzie przypominać prawdziwy księżyc! Dzięki różnym rozmiarom takich stolików możemy je ze sobą łączyć i dopasowywać w sposób modułowy. Taki stolik pasuje nie tylko do małego salonu, w którym nie mamy miejsca na większy stół, ale również do większego pomieszczenia, w którym łatwo będzie go przenieść z jednego końca na drugi, a niezależnie od tego, gdzie go postawimy – świetnie się prezentuje.

Kanciasty stół do jadalni

Wybierając stół do jadalni i podążając za geometryczną modą, powinniście przejrzeć ofertę ze stołami, które są  dość kanciaste, ale nie oznacza to, że są toporne i nieregularne. Pozbywamy się opływowych kształtów i sięgamy po bardzie usystematyzowane geometryczne bryły. Stoły, które są na końcach zaokrąglone, w tym sezonie wypadają z gry – chyba, że jest to regularny plan koła. Nowoczesna jadalnia to nowoczesny i geometryczny stół! Jeśli szukacie inspiracji na nadchodzący sezon, które nie dotyczą tylko jadalni, ale również i kuchni, sprawdźcie w tym artykule: Najmodniejsze propozycje do kuchni na 2016!

Sofa bez zaokrągleń

Jeśli planujecie zakup kanapy w tym roku i chcecie, żeby prezentowała sobą geometryczny trend, to przygotujcie się na nieco kanciaste wykończenie. Zamiast miękkich, przelewających się zaokrągleń przygotowane będą mocne, charakterystyczne formy, takie jak ta widoczna na zdjęciu. Oczywiście wszyscy wiemy, że kanapa jest do odpoczywania i może niektórzy lubią smuklejsze kształty – w takim przypadku, o ile w dalszym ciągu chcecie połączyć kanapę z panującym właśnie trendem, przykryjcie ją patchworkową narzutą lub dodajcie kilka poduszek pokrytych tekstyliami z geometrycznymi wzorami. 

Meble modułowe w kuchni

Kuchnia Nowoczesna kuchnia od ARCHISSIMA Nowoczesny
ARCHISSIMA

Kuchnia

ARCHISSIMA

Modułowe meble w kuchni już od jakiegoś czasu zaczynają się coraz częściej pojawiać jako rozwiązania aranżacyjne. Dzięki nim nie musimy się przejmować, czy przypadkiem dobrze wybraliśmy aneks kuchenny i zmieszczą się nam wszystkie szafki. Takie meble pozwalają nam na skonstruowanie własnej kuchni – wystarczy pododawać gotowe elementy! Nie jest to nowy trend, ale będzie mieć coraz lepiej ugruntowaną pozycję, a wynika to z jego funkcjonalności. Dotyczy głównie mebli nowoczesnych z gładką lakierowaną powierzchnią – oba rozwiązania świetnie ze sobą współgrają wizualnie!

Co myślicie o tym trendzie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu