15 pomysłów na klatkę schodową dla Twojego domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 pomysłów na klatkę schodową dla Twojego domu

mszpakowska mszpakowska
Grand Design Staircases Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od info1161 Nowoczesny
Loading admin actions …

Schody w domu to z jednej strony stały element konstrukcyjny, natomiast z drugiej świetna okazja do pięknej aranżacji i niezwykłej dekoracji nie tylko wnętrza domu, co udowodnimy Wam poniżej. W kwestii schodów to, o czym musimy pamiętać to zapewnienie bezpieczeństwa w ich użytkowaniu. Równocześnie istnieją przepisy w naszym prawie budowlanym, które regulują precyzyjnie minimalne szerokości biegu oraz maksymalne wysokości stopni. Warto, więc znać i mieć świadomość przepisów, które powstały z myślą o funkcjonalności oraz bezpieczeństwie. Drugi aspekt, który należy wziąć pod uwagę w przypadku projektowania schodów to możliwości techniczne, materiały i rozwiązania aranżacyjne oraz estetyczne. Tutaj na szczęście mamy dużą swobodę. Właściwie co raz mniej ograniczeń i coraz więcej możliwości.My część z tych możliwości postaramy się Wam przedstawić w przykładach, które zebraliśmy dla Was poniżej. Postaramy się pokazać Wam nie tylko różne materiały, z których możemy schody w domu zaprojektować, ale także sposoby na aranżacje, kształt czy miejsce.

1. Drewno

Grand Design Staircases Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od info1161 Nowoczesny
info1161

Grand Design Staircases

info1161

Schody w domu, w którym panuje drewno. Wyglądają pięknie i wyjątkowo! Drewno, które w całości pokryło całą konstrukcje umożliwiło zabawę samą tylko formą. 

2. Eleganckie

Grand Design Staircases Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od info1161 Klasyczny
info1161

Grand Design Staircases

info1161

Marmur połączony z dekoracyjną balustradą sprawi, że schody staną się prawdziwą ozdobą Twojego domu.

3. Rzeźbione

Balustrada nie musi spełniać tylko funkcji bezpieczeństwa, ale może okazać się wspaniałym sposobem na udekorowanie wnętrza.

4. Zaokrąglone

Zaokrąglona klatka schodowa sprawia, że dom nawiązuje do pięknego designu sprzed kilku epok. Takie rozwiązanie będzie doskonałym uzupełnieniem domów w stylu rustykalnym. 

5. Piękny kontrast

Beautiful Gallery Stairway Entrance Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Klasyczny
homify

Beautiful Gallery Stairway Entrance

homify

Połączenie ciemnego drewna z wszechobecną bielą da nam ponadczasowe, klasyczne dopełnienie wnętrza. 

6. Ażurowa balustrada

Laser cut screens - Balustrade infill - Frond design Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od miles and lincoln Nowoczesny
miles and lincoln

Laser cut screens – Balustrade infill – Frond design

miles and lincoln

Kolejny, piękny przykład na wykorzystanie balustrady jako dekoracji. 

7. Metal

Bespoke Stairs Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny
homify

Bespoke Stairs

homify

Architekci wnętrz co raz częściej sięgają po ciężkie, surowe materiały, które w połączeniu z przeszkleniami stworzą prawdziwe dzieła sztuki. 

8. Szklana ściana

NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ od BRODA schody-dywanowe Nowoczesny
BRODA schody-dywanowe

NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ

BRODA schody-dywanowe

Przeźroczysta balustrada nie zakłóca charakteru wnętrza. Szklana tafla pozwoli na podziwianie wnętrza, jednak nie spowoduje ingerencji w odbiór pomieszczenia. Doskonale sprawdzi się przy schodach, które same w sobie są efektowne.

9. Drewno i czerwona cegła

Wiejski korytarz, przedpokój i schody od homify Wiejski

Ściana z czerwonej cegły stanowi tło dla eleganckich schodów zabiegowych z imponującymi balustradami z drewna i szkła. Luksus też może mieć rustykalny charakter!

10. Op art

Te schody są niczym dzieło sztuki! Ich kształt dopasowuje się do zakręcającej ściany. Wykorzystany do konstrukcji naturalny materiał – drewno, jeszcze bardziej podkreśla jej organiczny charakter. Wyrastające spod stopni panele nie tworzą balustrady, ale raczej prawdziwy tunel!

11. Rzeźbiarskie i imponujące

Poręcz może stać się również rzeźbą. Ten przykład jest oznaką siły i majestatu – patrzymy na skośną ścianę, która wydaje się przeczyć grawitacji, by stać na straży schodów. Ponownie widzimy drewno jako materiał zapewniający elegancję i ciepło w przestrzeni.

12. Zmysłowe kształty geometryczne

Kształty geometryczne również mogą być odpowiedzialne za spektakularne zdobienia balustrady, jak też widzimy na zdjęciu. Zmysłowej i delikatnej spirali schodów, towarzyszą białe kółka w różnych rozmiarach tworzące balustradę.

14. Designerskie

Zwróćmy uwagę na konstrukcyjne detale, które niewątpliwie są skutecznym rozwiązaniem, aby stworzyć piękny efekt przy wejściu do domu, nawet wtedy, gdy powierzchnia jest ograniczona. Zdjęcie powyżej ilustruje o co dokładnie nam chodzi. Mamy przed sobą piękną poręcz z połączonych ze sobą metalowych prętów. Koncepcja industrialna sprawdza się tu doskonale.

15. Prosta forma

Prosta klatka schodowa będzie idealnym uzupełnieniem rodzinnego domu. 

13 pomysłów na wyjątkowe schody w Twoim domu

Które schody spodobały Ci się najbardziej? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu