Projekty,  Salon zaprojektowane przez Falegnameria Grelli Danilo

18 świetnych pomysłów do małego mieszkania

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Małe mieszkanie oznacza, że musimy wykorzystać każdą dostępną przestrzeń tak optymalnie, jak to możliwe. Oprócz użyteczności i komfortu należy oczywiście brać pod uwagę nasz osobisty gust i styl. Oko też chce mieć coś dla siebie! A to wszystko razem ciężko pogodzić… Na szczęście istnieją bardzo dobre rozwiązania dla takiej sytuacji. Przy odrobinie wyobraźni i pomocy ekspertów mamy szansę na ogromny sukces!

Popatrzcie na te pomysły…

1. Wykorzystaj wnękę

Dziwny kształt pokoju nie musi oznaczać tragedii, wprost przeciwnie, czasem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy dobrze wykorzystać nieregularne narożniki czy wnęki. Tak jak na zdjęciu powyżej – w małym kąciku zmieściła się kuchnia! 

2. Meble na zamówienie

Jeśli chcecie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, wybierzcie meble wykonane pod wymiar, takie jak ta szafka. Pokrywa ona całą ścianę od podłogi do sufitu. Funkcjonalne i dekoracyjne rozwiązanie!

3. Poręczne i piękne

Korzystajcie z powierzchni ścian. Jest na nich dużo miejsca do przechowywania! W dodatku, jeśli wybierzecie ciekawe półki, będą one stanowiły dekorację. 

4. Z miejscem na telewizor

Duża szafa i miejsce na telewizor – te dwa elementy mogą stanowić parę. Dzięki nim będziecie schludnie przechowywać wszystkie swoje ubrania i jednocześnie oglądać ulubiony serial z łóżka.

5. Pod łóżkiem

Niektóre modele łóżek mają szuflady pod materacem.Dają więc idealną przestrzeń do przechowywania dużych przedmiotów, takich jak deska do prasowania i sprzęt sportowy. W tym przypadku cała pokrywa łóżka jest otwierana. 

6. Wykorzystaj wysokość

Jeśli wysokość sufitu na to pozwala, utwórzcie antresolę. Może to być choćby nawet miejsce na dodatkową szafę lub łóżko dla gości. Drabina może służyć jako regał i miejsce do przechowywania książek i akcesoriów. 

7. Duża przestrzeń

Jeśli wysokość jest naprawdę duża, można pozwolić sobie na w pełni funkcjonalną antresolę. Może na niej znaleźć się na przykład biuro domowe. Pod nią z kolei dobrze wpasuje się łóżko lub kanapa. To wszystko stanowi dodatkowe metry kwadratowe!

8. Otwarty plan

Jeśli Wasz dom nie jest zbyt duży, upewnijcie się, że poszczególne środowiska, takie jak kuchnia, salon i jadalnia, nie są od siebie zbyt mocno odseparowane. 

9. Drzwi przesuwne

Wiecie ile miejsca można oszczędzić zamieniając tradycyjne drzwi na przesuwne!? Ponadto przesuwane drzwi to dobry sposób na oddzielenie salonu i sypialni. Jeśli są wykonane z kolorowego szkła są piękne i przepuszczają światło. 

10. Funkcjonalna i piękna separacja

Widzieliśmy już, że otwarte przestrzenie są najlepszym rozwiązaniem w małych domach, ponieważ optycznie powiększają metraż. W niektórych przypadkach można jednak zrobić wyjątek. W tym przykładzie architekci zaprojektowali szafkę, która dzieli pomieszczenie na dwa i jednocześnie zapewnia miejsce na odzież i inne przedmioty.

11. Dużo miejsca do przechowywania

Tutaj widzimy ścienną szafę z dużą ilością miejsca do przechowywania. Zarówno w niej, jak i na zewnątrz jest miejsce na przedmioty, takie jak ręczniki i przybory toaletowe. W małej łazience takie rozwiązania to absolutna konieczność.

12. Podwieszone meble

W tej małej łazience widzimy praktyczny i efektowny mebel pod zlewem. Zielony kolor sprawia, że szafka przyciąga wzrok i uwagę. Dzięki temu, że nie stoi na podłodze, optycznie zajmuje mniej miejsca. 

13. Kuchnia znika… .

Ta niewielka kuchnia oferuje wszystko, czego potrzeba do smacznego gotowania. Po robocie można ją zamknąć i w ten sposób uporządkować swoje małe mieszkanie.

14.… i salon też znika

Salon też jest zamykany! A w dodatku posiada wysuwany stół, przy którym można zjeść posiłek czy popracować. 

15. Domowe biuro w szafie

Skoro da się zamknąć w szafie kuchnię i salon, to tym bardziej można to zrobić z biurem. Dobrze jest móc odseparować pracę od miejsca gdzie wypoczywamy. 

16. Funkcjonalna dekoracja

Dekoracje są niezbędne w każdym domu. W tym przykładzie widzimy, jak dekoracja na drzwiach daje poczucie głębi. W ten sam sposób działają lustra czy fototapety z krajobrazem.

17. Sprytne sposoby

Na koniec przedstawmy dwie koncepcje oszczędzające przestrzeń, które mogą być przydatne w małych mieszkaniach. Pierwszy to zestaw narożnych szuflad, które zapewniają maksymalną przestrzeń do przechowywania.

18. Książki w porządku

Drugi z kolei to sprytna, dekoracyjna półka na książki, która pozwala zaoszczędzić bardzo dużo miejsca. 

Dowiedz się jak urządzać małe mieszkanie: Tak urządzisz idealne małe mieszkanie!

Jakie Wy macie sposoby na zagospodarowanie małego wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu