Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 wspaniałych aranżacji wąskich kuchni

A.D. A.D.
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Johnny Thomsen Design de Interiores
Loading admin actions …

Nie wszyscy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogromnego domu z przestronnymi i ustawnymi pokojami. Większość z nas, aby fajnie mieszkać, musi się sporo nagłowić i potrzebuje użyć trochę kreatywności, jeśli chodzi o wyposażenie, wystrój i układ wnętrz. To wszystko jest jeszcze ważniejsze dla praktycznej przestrzeni jaką jest kuchnia. Nikt nie poczuje inspiracji do gotowania czy pieczenia w zagraconej przestrzeni o niewygodnym układzie.

Jeśli macie dostęp do niewielkiej, podłużnej kuchni i nie jesteście pewni, czy da się ją dobrze urządzić, dziś rozwiejemy Wasze wątpliwości. Dowiecie się jak postąpić z jej układem i wyposażeniem: te 6 przykładów kuchni w nowoczesnym stylu zostało wyszukanych specjalnie dla Was!

1. Kuchnia i jadalnia

Projektanci ze studia ARCHIFIRENZE, nie przestraszyli się wąskiego pomieszczenia. Znaleźli sposób na wygodną kuchnię z jadalnią. Nie pominięto także ergonomii: zaraz obok lodówki znajduje się zlew, następnie miejsce do pracy na blacie i kuchenka. W kuchni można również łatwo serwować gotowe posiłki domownikom, zasiadającym przy stoliku. 

2. Podwójna kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez ZERO9
ZERO9

the blue kitchen

ZERO9

O takiej kuchni marzy chyba każdy! Jest tu miejsce na dosłownie wszystko: z jednej strony można szykować dwudaniowy obiad, z drugiej zaś piec ciasto. Zaaranżowanie szafek kuchennym po obu stronach pomieszczenia jest doskonałym rozwiązaniem, musimy jednak dysponować odpowiednią przestrzenią. Błyszczące meble sprawiają, że wąska przestrzeń wydaje się większa, a szklane panele na ścianach są praktycznym pomysłem, ułatwiającym sprzątanie. 

3. Dobrze doświetlona

W tej kuchni, warte uwagi jest nie tylko sensowne umiejscowienie mebli ale także światło. Oświetlenie sufitowe w formie lampy z reflektorami pada na wszystkie strony i można je regulować. Bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala doskonale doświetlić każdy fragment wąskiej kuchni. Uwagę od proporcji odciąga stylizacja wnętrza: piękne kolorowe płytki, retro lodówka i lekkie meble z drewna. Tutaj znajduje się wszystko co potrzebne, a nawet jest miejsce dla pralki.

4. Wszystko w jednej linii

Kolejny przykład kuchni w kształcie litery I, który pokazuje że właściwie niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Meble wiszące mają ciekawy kształt i posiadają zarówno sektory zamknięte, jak i otwarte, pozwalające na ekspozycję talerzy czy przypraw. W jednym z boksów zmieściła się kuchenka mikrofalowa, która dzięki temu, że jest podwieszona, nie zajmuje cennego miejsca na blacie. 

5. Z wyspą

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Cue & Co of London
Cue & Co of London

KITCHENS: The Ladbroke

Cue & Co of London

Tutaj widzimy jasną, przestronną kuchnię z białą wyspą. Choć nie ma tu problemu z wielkością pomieszczenia, projektancki i tak zdecydowali się na linową aranżację mebli. Wnętrze jest niezwykle eleganckie, a ogromna przestrzeń jest doskonale zaaranżowana.

Jeśli planujecie remont swojej kuchni, koniecznie zajrzyjcie tutaj:  5 niezwykłych transformacji małych kuchni

6. Ergonomiczna

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez FEDGO
FEDGO

Cocina 9

FEDGO

Jeśli to możliwe, ustawcie lodówkę jak najdalej od kuchenki. W ten sposób można uniknąć przenikania ciepła podczas gotowania. Jest to zazwyczaj bardziej praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, choć w nowych modelach lodówek nie jest konieczne. Pamiętajcie także, by najlepiej po obu stronach kuchenki mieć trochę wolnego miejsca do odkładania naczyń i garnków. 

Znaleźliście coś dla siebie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu