14 pomysłów na salon w odcieniach szarości

homify.Pl homify.Pl
Progetto appartamento, Silvana Barbato Silvana Barbato Nowoczesny salon
Loading admin actions …

Salon jest pomieszczeniem, w którym przyjmujemy naszych gości, w którym powinna panować atmosfera ciepła i gościnności. Z pewnością jest wiele stylów aranżacyjnych, które pozwalają osiągnąć ten cel, a dzieje się tak za pomocą mebli, kolorów i elementów dekoracyjnych. 

Niezależnie od tego, czy lubujemy się w stylu nowoczesnym, czy bardziej klasycznym, kolor aranżacji jest podstawowym aspektem projektu. Zazwyczaj wybieramy jasne barwy, takie jak biel i beż. Można jednak postawić na coś mocniejszego i bardziej charakterystycznego. Są pewne kolory, które podkreślają elegancję pomieszczenia, nadają mu pazura, ale nie przytłaczają go. Jednym z takich kolorów jest szary!

​1. Delikatne odcienie

Private Flat, Moodern Moodern Eklektyczny salon

W tym przypadku, mamy salon charakteryzujący się delikatnymi odcieniami szarości. Jasnoszara kanapa zapewnia dużo miejsca do siedzenia, a tłem dla mebli są jaśniutkie ściany. Drewniane panele również pozostają w tej samej gamie kolorystycznej.

​2. Szara cegła

W tym nowoczesnym salonie, zdecydowanym bohaterem jest szarość, pomimo, że mamy drewniany parkiet, białą sofę i czarne meble. Szarość przewodzi tej aranżacji ponieważ pokrywa wszystkie ściany, a nawet sufit pomieszczenia. Zwróćmy uwagę na ścianę z oknem, którą pokryto szarą cegłą. Jest to idealny sposób na harmonijny dekor z dodatkiem tekstury.

​3. Przełamanie koloru

Taka aranżacja nie zostaje niezauważona. Tylna ściana jest dość wyraźna i z charakterem, więc znaleziono sposób na przełamanie mocnej szarości – jasne kolory poduszek i książek wystarczyły, by wprowadzić odrobinę radości do wystroju.

​4. Kącik elegancji

Jedno spojrzenie na ten salon pozwala nam wyrobić sobie opinię na temat tego pomieszczenia: panuje tu nieskazitelna elegancja. Prosta kanapa została obita ciemnoszarą tkaniną, a odsłonięte kamienie w tyle dają wspaniałe tło dla dodatków.

​5. Żywotność zieleni na szarym tle

Dzięki zielonym poduszkom, całe pomieszczenie wygląda o wiele bardziej radośnie. Wniosek jest jeden, szarości pomagają stworzyć elegancką przestrzeń, a dodatki ją rozjaśnić!

​6 Atmosfera innych czasów

Jeśli szukacie sposobów na zaprojektowanie eleganckiego salonu, który stałby delikatnie po stronie stylu klasycznego, ten salon będzie dla Was idealny!

​7. Oświetlona ściana

Mamy dla Was salon pełen blasku – dosłownie i w przenośni. Nasi projektanci wnętrz zdecydowali się na powieszenie na szarej ścianie siatki z lampkami. Doskonały sposób na subtelne rozświetlenie pomieszczenia!

​8. Zabawa geometrią

W tym nowoczesnym salonie mamy bardzo dobrze zdefiniowaną geometrię elementów wyposażenia. Projektanci wnętrz zagrali również kolorystyką, zestawiając ze sobą biel i szarości.

​9. Design w czystej postaci

Jeśli lubicie nowoczesny design i wyraźne kształty, ten salon zapewni Wam wiele inspiracji! Po raz kolejny możemy podziwiać, jak szarość efektownie przewodzi aranżacji pomieszczenia.

​10. Naturalna perspektywa

Z szarości wyłania się niesamowite piękno i siła. Kilka odcieni szarości w zestawieniu z wielokrotnością form sprawdza się niesamowicie!

​11. Przestrzeń artystyczna

Ten salon może być znienawidzony, lub pokochany! A to dlatego, że jest niezwykły, a jak wiadomo – to, co niecodzienne, spotyka się ze sprzecznymi reakcjami. Biała kanapa wydaje się być niemalże oderwana od reszty pomieszczenia, a prawdziwie oryginalne ściany mogłyby równie dobrze należeć do galerii sztuki.

​12. Piękno delikatnej tonacji

Dla kochających bardziej stonowane aranżacje mamy niezwykle przytulną aranżację warszawskich projektantów i dekoratorów wnętrz. Szarość stała się tu idealnym płótnem dla kilku kropli koloru wprowadzonego przez dodatki.

​13. Każdy szczegół robi różnicę

Loft w Łodzi , OIKOI OIKOI Industrialny salon

Kiedy mówimy o aranżacjach w szarości, niekoniecznie mamy na myśli szare ściany! Na tym przykładzie możemy doskonale zaobserwować, że szare elementy wyposażenia i dekoracji mogą również wprowadzić oczekiwany przez wszystkich efekt.

​14. Gra kolorów

Salon zalewają promienie słoneczne, które niesamowicie rozjaśniają pomieszczenie. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak odmienna panuje tu atmosfera po zachodzie słońca…

A skoro już mowa o oknach, koniecznie zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: Dekoracje i wystrój okien – 12 pomysłów

Co myślicie o szarości w salonie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu