Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez LichtJa - Licht und Mehr GmbH

Dom jednorodzinny, z bardzo dobrze dostosowanym oświetleniem

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Projektując wnętrze, nie chodzi tylko o dobór odpowiednich mebli, dekoracji, materiałów czy kolorów. Istnieje o wiele więcej aspektów wymagających rozważenia, jak np. oświetlenie i funkcjonalność. To wszystko wpływa bezpośrednio na to, jak żyje się mieszkańcom domu na co dzień. 

W projekcie, który dziś Wam przedstawimy, w domu wolno stojącym, zwrócimy uwagę przede wszystkim na doskonale dobrane oświetlenie, którego twórcą jest genialny projekt oświetlenia -LICHTJA. Tutaj światło idealnie pasuje do stylu życia mieszkańców i koncepcji wyposażenia. Zobaczmy, jak to się robi na najwyższym poziomie!

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez LichtJa - Licht und Mehr GmbH
LichtJa – Licht und Mehr GmbH

Wohnbereich mit dezenten Deckenleuchten

LichtJa - Licht und Mehr GmbH

Ciekawa koncepcja strefy dziennej, rozpościera się na planie w kształcie litery L. Salon jest ozdobiony jasnymi podłogami z naturalnego drewna, które świetnie pasują do biało-szarych ścian.  Uwagę przyciąga kominek pośrodku pokoju, który zimą zapewnia przytulną atmosferę.

Całą przestrzeń mieszkalną rozświetlają subtelne lampy sufitowe, które można przyciemnić lub rozjaśnić, w zależności od potrzeb. Zapewniają one przyjemne oświetlenie podstawowe, ale z drugiej strony mogą być także używane jako nastrojowe światło na różne okazje. W rogu pomieszczenia stoi także lampa stojąca. 

Jadalnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez LichtJa - Licht und Mehr GmbH
LichtJa – Licht und Mehr GmbH

Esstischbeleuchtung mit der Oh China

LichtJa - Licht und Mehr GmbH

Jadalnia łączy się z salonem. Dzięki dużym oknom i dwuskrzydłowym szklanym drzwiom na balkon jest zalana naturalnym światłem. Trzy proste, ale eleganckie lampy wykonane z najlepszej, chińskiej porcelany mają za zadanie ustawić stół jadalny w centrum uwagi. Ich jasność i wysokość można dostosować do aktualnych potrzeb. Oczywiście to nie jedyne światło w tym pomieszczeniu. Tak jak w salonie, i tutaj, występuje delikatne oświetlenie na suficie.

Aneks kuchenny

Dobry otwarty plan wymaga płynnych przejść między poszczególnymi obszarami funkcjonalnymi. W tym domu granica między salonem, a kuchnią jest wyznaczona blatem-wyspą,  z dwiema lampami wiszącymi na górze. Rozproszenie światła pomaga zaakcentować płynne przejście między dwoma obszarami.

Kuchenna wyspa

Wyspa ma bardzo ciekawą konstrukcję: blat jest ustawiony pod skosem, dzięki czemu obszar roboczy jest dość duży. Oprócz wiszących świateł, niewielki blat kuchenny jest oświetlony dodatkowym światłem, pochodzącym z wbudowanych lamp sufitowych. Idą one pod kątem, powtarzając schemat ułożenia blatu roboczego. 

Oświetlenie w kuchni

Przyjrzyjmy się jeszcze raz kuchni, ponieważ to ona właśnie powinna być w każdym domu najlepiej oświetlona – ze względów estetycznych, funkcjonalnych, a także bezpieczeństwa. Tutaj została zaprojektowana z ciepłą, naturalną podłogą drewnianą, dopasowaną do wzorzystych płytek i uzupełnioną neutralną ścianą, która subtelnie miesza odcienie bieli i szarości. Obszar jest wyposażony w białe meble, które kontrastują z eleganckimi, czarnymi blatami, podkreślającymi nowoczesność domu. 

Każda przestrzeń robocza, każdy zakamarek kuchni, jest bardzo jasny i doświetlony, oprócz tego jest także światło centralne w postaci sufitowych downlightów. 

Zobaczcie także 13 niezwykłych pomysłów na oświetlenie sufitu

Lubicie nastrojowe wnętrza? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu