Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez bypierrepetit

8 fantastycznych kuchni z motywem drewnianym

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Drewno nadaje specyficzną atmosferę w kuchni: klimat domowej intymności, zaciszności i ciepłego ogniska domowego. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl gdy mówimy o drewnie, jest rustykalne otoczenie i połączenie z kamieniem, marmurem lub ceramiką, ale nawet w bardziej nowoczesnym kontekście ten materiał sprawdzi się idealnie. Jest niezwykle uniwersalny! 

Nie musicie od razu inwestować w drewniane meble czy fronty. Tylko poprzez dodanie drobnych szczegółów, takich jak blat, niektóre akcesoria lub elementy mebli, uzyskacie bardzo dekoracyjny efekt. Zobaczcie kilka przykładów na wykorzystanie tego ekologicznego surowca.

1. Drewniane słoje

W tej małej, ograniczonej, aczkolwiek funkcjonalnej kuchni, słoje drewna są elementem czysto dekoracyjnym. Panel na ścianie z zakrzywionymi i nieregularnymi liniami stanowi dekorację uzupełniającą ten funkcjonalny i przyjemny zestaw. Pięknie komponuje się z bielą ścian. 

2. Skandynawski design i ciepło drewna

Świetlista kuchnia o nowoczesnym i prostym designie, w której drewno, charakteryzujące dolną część mebli, znajduje swoją ciągłość w sąsiednich pomieszczeniach. Górna część mebli pozostaje biała, tak jak ściany i sufit. Wspólnie z drewnem tworzy jasną i harmonijną całość.

3. Świeżo i funkcjonalnie

Teraz pora na drewniany akcent, który obejmuje jedynie poszczególne elementy, takie jak blat kuchenny, parapet oraz ciekawe półki. Tylko kilka drewnianych detali całkowicie zmienia i ociepla wygląd otoczenia. Wszechobecna biel doskonale czuje się w tak przełamanym środowisku. 

4. Współcześnie i rustykalnie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Officine Liquide
Officine Liquide

CASA A CAMPIROLI

Officine Liquide

Kuchnia, która zachowuje wszystkie cechy estetyczne rustykalnego stylu i funkcjonalność nowoczesnej, dobrze wyposażonej przestrzeni to pomysł wręcz idealny! Materiały użyte do aranżacji są typowe dla stylu rustykalnego, ale są aktualizowane w zakresie współczesnego wzornictwa i kolorów.

5. Drewno w roli głównej

Dla miłośników kuchni z drewna mamy w końcu coś absolutnie drewnianego! Liniowy i nowoczesny design, jasne ściany, dobre oświetlenie i drewniane meble – te elementy spajają się w jedno, czyniąc całość harmonijną i przyjazną. Mimo nowoczesnej aranżacji, ta kuchnia jest bardzo przytulna. 

6. W połączeniu z ceramiką

Akcent jest mocno osadzony w dole, co sprawia, że kuchnia jest wyrazista, pełna charakteru, a jednocześnie lekka i przejrzysta. Białe ściany i górna część mebli, dolna część z jasnego drewna, a podłoga wyłożona przyciągającymi uwagę płytkami ceramicznymi – oto przepis na sukces. 

7. Oryginalne podejście

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Laquercia21
Laquercia21

Cucina con Fantasma

Laquercia21

Ta bardzo nowoczesna kuchnia, wykorzystuje drewno w uniwersalny sposób. W rzeczywistości jest zbudowana z betonu, a jedynie niektóre elementy są zrobione ze starego drewna z odzysku: drzwi, szuflady, moduły ścienne i ramy do urządzeń wbudowanych wykonane są z surowca z recyklingu. Uchwyty także zostały ponownie wykorzystane i odzyskane z zabytkowych przedmiotów.

8. Wesoło i nieformalnie

Na koniec prezentujemy Wam radosne i swobodne połączenie stylów i materiałów – drewno jest naturalne i malowane w różnych kolorach z efektem antycznym. Całość jest wesoła, żywa i zachęca do nieformalnej zabawy oraz do spędzania czasu i spożywania posiłków z rodziną lub przyjaciółmi. Wszystko to zostało uchwycone obiektywem fotografów ze studia FALCHETTI PHOTO CONCEPT.

Lubicie ciepło naturalnego drewna? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu