16 świetnych sposobów na wielkie życie w niewielkiej przestrzeni

homify.Pl homify.Pl
Nightingale Triangle, Clara Bee Clara Bee Nowoczesny salon
Loading admin actions …

Małe domy lub mieszkania nie powinny być widziane jako duży problem, ale raczej jako ogromna szansa aranżacji przestrzeni w bardziej innowacyjny i sprytny sposób. Zapytajcie architektów wnętrz lub projektantów, a usłyszycie, że można cieszyć się absolutnie wyrafinowaną stylizacją, obszerną przestrzenią magazynową i ciekawymi rozwiązaniami, czyli wszystkim tym, z czego słyną duże domy. Jeśli wciąż niedowierzacie, to czeka Was duża niespodzianka, ponieważ zamierzamy udowodnić, że przy użyciu kilku sprytnych trików można stworzyć wspaniałe wnętrze – od uroczej kuchni, przez przytulny salon, po elegancką sypialnię.

1. Nie ograniczajmy się do małych mebli, ponieważ mogą one wzmocnić efekt niewielkiej przestrzeni. Zamiast tego, wybierzmy mniej lecz większych elementów, które sprawią, że wygoda będzie podstawowym tematem przewodnim aranżacji.

2. Używajmy luster, aby optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej wielowymiarowości. Zawieśmy lustro naprzeciw okna, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy naturalne światło!

3. Nie zasłaniajmy źródeł naturalnego światła w małych pomieszczeniach – zamiast firan i zasłon postawmy na żaluzje, które odsłonimy w ciągu dnia.

4. Co jakiś czas przeprowadźmy generalne porządki i pozbądźmy się wszelkich niepotrzebnych przedmiotów. Odrobina minimalizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a zdecydowanie pomoże stworzyć poczucie przestronności.

5. Wykorzystajmy wyższe partie ścian. W kuchni postawmy na szafki podwieszane na wyższych partiach ścian. Zbudujmy spójną estetykę, a jednocześnie zyskamy dodatkową przestrzeń magazynową.

6. Przestrzeń magazynowa powinna odpowiadać naszym potrzebom! Nie wstawiajmy więcej szafek niż to potrzebne – mniej znaczy więcej.

homify Minimalistyczne domowe biuro i gabinet Drewno O efekcie drewna

7. Wykorzystajmy każdy zakątek, nawet ten najbardziej ukryty! Czyżby przestrzeń pod schodami czekała metamorfoza?

8. Użyjmy tekstur zamiast wzorów. Duże wzory mogą wydać się nieco klaustrofobiczne na małej przestrzeni, a różne tekstury wprowadzą powiew różnorodności.

9. Nie każda ściana będzie dla nas ograniczeniem! Wnęki i nisze ścienne można wykorzystać jako przestrzeń magazynową, regał na półki, a nawet minimalistyczne domowe biuro!

Study homify Nowoczesne domowe biuro i gabinet

10. Zastosujmy podejście wielofunkcyjne do określenia przeznaczenia danego pomieszczenia. Małe pomieszczenie okaże się niezwykle użyteczne, gdy nada mu się więcej funkcji.

homify Nowoczesny salon

11. Bardziej efektywnie wykorzystajmy narożniki, wybierając meble, które pasuje bezpośrednio do nich. Duże kanapy narożne sprawdzą się idealnie w małych salonach!

12. Podkreślmy przestronność pomieszczeń również w ich pionie. Uzyskamy to za pomocą mebli i oświetlenia przykuwających uwagę do pionów. Żyrandol przypominający wahadło to doskonały pomysł!

13. Starajmy się korzystać z wnęk i form mieszkania, aby czym bardziej wykorzystywać schowane przestrzenie. Starajmy się raczej nie zarzucać mieszkania widocznymi meblami. Szafa typu Komandor to świetny wybór!

14. Za pomocą kolorowych elementów ożywimy przestrzeń. Już jeden taki element wystarczy.

15. Skoro już wspomnieliśmy o wnękach i miejscem pod schodami, pora przypomnieć o przestrzeni pod łóżkiem!

16. Zaszalejmy i zamówmy sobie siedzisko przy oknie. Kiedyś bardzo popularne siedziska przy-parapetowe, teraz wracają do mody i pozwalają wspaniale wykorzystać dostępną przestrzeń…

Window Bay Seat homify Nowoczesny salon

… a poza tym, pod siedzeniami znajdzie skrzynia, czyli kolejny idealnie ukryty schowek!

Jak widzicie, warto zapoznać się z lokalnymi stolarzami i szklarzami, żeby zamówić meble na wymiar i dużo luster! Szybko zorientujecie się, że mały salon, niewielka sypialnia, czy miniaturowa kuchnia, to właśnie to, czego potrzebowaliście, żeby odblokować kreatywne myślenie! 

Nie będziemy Was jednak rzucać na głęboką wodę i na pewno nie zostawimy samych z aranżacją Waszych mieszkań i domów. Zacznijmy od łazienki – Oto 16 rzeczy, których potrzebuje każda mała łazienka

Który z tych pomysłów wdrożycie w życie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu