Projekty,   zaprojektowane przez Quick-Step

Sposoby na lśniącą podłogę

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Piękna podłoga to doskonała baza do stworzenia ciekawych aranżacji wnętrz. W każdym pomieszczeniu sprawdzają się inne rozwiązania –  w łazience , kuchni i przedpokoju potrzeba czegoś wodoodpornego i bardzo wytrzymałego. W sypialni natomiast, doskonale sprawdzają się materiały ciepłe w dotyku. Dzięki temu możemy stąpać po nich, nawet bosą stopą. Ale choćby najdroższa podłoga nie będzie się dobrze prezentować, jeżeli odpowiednio nie zadbamy o jej pielęgnację. Nie oznacza to, że trzeba wydawać pieniądze na drogie i często pełne szkodliwych detergentów środki czyszczące. Są także domowe sposoby na ekologiczne detergenty – tanie i obojętne dla zdrowia.

Regularne porządki

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Woodpecker Flooring
Woodpecker Flooring

Wembury Cotswold Oak

Woodpecker Flooring

Do codziennego czyszczenia drewnianej podłogi wystarczy używanie szczotki, odkurzacza lub lekko wilgotnego mopa. Do mycia desek podłogowych należy używać właściwych, dla rodzaju podłogi oraz  sposobu jej wykończenia, środków czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Preparaty do pielęgnacji podłóg lakierowanych powinny zawierać syntetyczne środki pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, do pielęgnacji powierzchni olejowanych należy natomiast używać środków, które zawierają tłuszcz.

Sprytne triki

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Quick-Step
Quick-Step

Antique Oak

Quick-Step

Ciemne drewno jest troszkę bardziej kłopotliwe. Widać na nim wszelkie paprochy czy pyłki kurzu. Aby je doskonale wyczyścić, należy myć w kierunku układania desek. Dzięki temu wszelkiego rodzaju zacieki nie będą tak widoczne. Znamy też doskonały przepis, na płyn do ich czyszczenia. Wiedzieliście, że podłogę można myć herbatą? Aby go zrobić, zmieszajcie ze sobą 4 litry ciepłej wody oraz napar z 12 torebek czarnej herbaty. Gotowe!

Domowe rozwiązania

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Quick-Step
Quick-Step

Bleached White Oak

Quick-Step

Są także doskonałe domowe sposoby na detergenty do podłogi. Do ich przygotowania wykorzystacie produkty, które trzymacie w kuchennych szafkach. Możecie np. zmieszać: 4 litry ciepłej wody, ¼ szklanki octu i 1 łyżka sproszkowanego szarego mydła lub łagodnego płynu do naczyń. Doskonała mikstura jest już gotowa do użytku.

W ten sposób oszczędzasz czas podczas porządków: 5 fantastycznych wskazówek!

A może Wy, macie jakieś swoje sposoby na błyszczące posadzki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu