Projekty,  Taras zaprojektowane przez IMAGO DESIGN

Top 10 domowych inwestycji: czy są warte swojej ceny?

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zakup domu jest ekscytującym wydarzeniem w życiu każdego człowieka i dzięki niemu zyskujemy nową siłę i motywację na majsterkowanie! Oczywiście mamy na myśli domy z rynku wtórnego, które wymagają zmian czy remontu. Jeśli kupiliście dom na zawsze i nie planujecie się z niego nigdy wyprowadzać, nie będziecie myśleć o inwestycjach w kwestii  dodawania wartości, a jedynie jako ulepszaniu przestrzeni na własne potrzeby. Jeśli jednak chcecie zwiększyć jego cenę by kiedyś go sprzedać, musicie zachować ścisłą kontrolę nad finansami projektu.

Dla wszystkich tych, którzy są ciekawi, jakie z domowych inwestycji opłacają się najbardziej, a które najmniej, sporządziliśmy listę TOP 10, najczęstszych projektów. Zobaczcie! 

1. Zaadaptowanie poddasza

Zaadaptowane poddasze to wspaniały dodatek do każdego domu, otwierający martwą przestrzeń, która po prostu by się zmarnowała, ale należy pamiętać, że może ono być bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Chociaż ta inwestycja zdecydowanie zwiększy popularność Waszej nieruchomości, może nie dodać do ceny tak dużej wartości, jaką faktycznie w nią włożyliście, więc bądźcie tego świadomi!

2. Aktualizacja centralnego ogrzewania.

Projekty,  Zieleń wewnątrz zaprojektowane przez Feature Radiators
Feature Radiators

Urban chic radiator designs

Feature Radiators

Teraz pora na projekt, który z pewnością  doda wartości Waszym domom! Nowy system centralnego ogrzewania zazwyczaj sprawi, że ogrzewanie domu będzie tańsze, zwiększając jednocześnie przytulność domu. Potencjalni nabywcy zawsze to docenią! 

3. Nowa łazienka

Wraz z nową kuchnią, aktualizacja łazienki jest kluczowym udoskonaleniem domu, w które wielu z nas chce zainwestować. Dobrą wiadomością jest to, że nowoczesna, świeża i higieniczna łazienka zwykle okazuje się inwestycją opłacalną, ponieważ jak wiadomo, kupujemy oczami. 

4. Rozbudowa

Projekty,  Taras zaprojektowane przez IMAGO DESIGN
IMAGO DESIGN

Interior design – Glass Cube Padova

IMAGO DESIGN

Wielu ludzi decyduje się na zbudowanie dobudówki do domu, ale pamiętajcie, że to OGROMNE przedsięwzięcie. Jeśli wybierzecie duży projekt o skomplikowanej bryle, budowa będzie się wiązała z dużymi kosztami. Zatem jeśli chcecie dodać wartość swojej nieruchomości, kluczem jest zachowanie konstrukcji tak prostej, jak to tylko możliwe. 

5. Modyfikacje ogrodowe

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez David James Architects & Partners Ltd
David James Architects & Partners Ltd

Brudenell Avenue, Canford Cliffs, Poole

David James Architects & Partners Ltd

Elegancka przeróbka ogrodu zrobi o wiele więcej niż tylko posprzątanie w nim. Ciekawy projekt zdecydowanie doda nieruchomości znacznej wartości. Jeśli zlecicie profesjonalistom stworzenie nowego projektu, a wykonacie go sami, to zaoszczędzicie dodatkowo sporo pieniędzy. 

6. Wybicie ścian

Projekty,  Salon zaprojektowane przez iroka
iroka

Open Plan Living

iroka

Domy zbudowane na planie otwartym są obecnie bardzo popularne, ale koszt jego stworzenia będzie różnił się znacznie w zależności od tego, czy trzeba usunąć ściany nośne czy konstrukcyjne. Jeśli chodzi o dodawanie wartości do domu, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ projekty na otwartym planie są bardzo osobistym wyborem. Jeśli je lubicie to zaryzykujcie! 

7. Instalowanie paneli słonecznych

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Askew Cavanna Architects
Askew Cavanna Architects

Solarsense Zero Carbon Home

Askew Cavanna Architects

Panele słoneczne są fantastyczną inwestycją, gdyż są świetnym sposobem na obniżenie rachunków, więc skorzystacie na nich i Wy i nowi lokatorzy. A do tego ich aspekt ekologiczny również przyciągnie rzesze nabywców…  

8. Nowa kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Vegasa Kitchen
Vegasa Kitchen

Colección COMFORT

Vegasa Kitchen

Nowa kuchnia jest koniecznością dla większości nabywców. Przeciętnie doda około 20 tysięcy do wartości domu, więc dopóki wydacie na jej remont mniej, niż ta suma to będziecie zarabiać. Uważajcie, żeby nie dać się ponieść emocjom i nie zaszaleć za bardzo. Z pomocą przyjdzie dobry architekt wnętrz, którego znajdziecie w naszej bazie profesjonalistów. 

9. Dodatkowa sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez e15
e15

Bett PARDIS

e15
e15
e15

Jeśli Wasza rodzina jest zbyt duża w stosunku do domu, warto dobudować dwupiętrowy aneks, który pomieści w sobie dodatkową sypialnię, ale biorąc pod uwagę, że będzie to kosztować około 100 tysięcy złotych, rzadko inwestycja się zwróci. 

Przeczytajcie także: 5 świetnych pomysłów na dobudówki

10. Zaadaptowanie piwnicy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Clean Design

Ile to będzie kosztować? To podstawowe pytanie, na które każdy właściciel domu chciałby uzyskać precyzyjną odpowiedź. Ale rozpiętość cenowa jest wręcz gigantyczna. Wszystko zależy od zakresu prac: np. gdy piwnica jest zawilgocona i na ścianach pojawiają się pleśń lub grzyb, to koszt adaptacji gwałtownie wzrośnie. Można jednak próbować ocenić, czy jakiekolwiek zmiany są opłacalne, spotykając się z architektem i robiąc kosztorys. 

Zdecydowalibyście się na adaptację piwnicy? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu