Cudowne odrodzenie starej zagrody! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Cudowne odrodzenie starej zagrody!

Alicja Olko Alicja Olko
od Tim Versteegh Architect
Loading admin actions …

Odnawianie i remontowanie starych budynków gospodarczych, stodół i obór, a następnie przemienianie ich w nowoczesne i funkcjonalne budynki mieszkalne, jest jednym z najpopularniejszych trendów w architekturze. Nie mam w tym nic zaskakującego, gdy obejrzy się kilka przykładów takich metamorfoz! Po ich przeprowadzeniu powstałe domy są stylowe, współczesne, ale jednak zachowują w sobie czar i urok wsi. Jeżeli należycie do fanów nowoczesnych domów na wsi, ten projekt Was zachwyci!

Przed

To zdjęcie przedstawia nam budynki wiejskie sprzed renowacji. Był to typowy dom dla rolniczego regionu, wykonany z cegły, o małych oknach i ostro schodzącym w dół dachu pokrytym ceglaną dachówką. Na całość składają się dwa budynki- jeden większy, o funkcji mieszkalnej, a drugi mniejszy, zapewne do przechowywania i składowania. Zachowały się one całkiem dobrym stanie, jeżeli chodzi o ich strukturę i konstrukcję, ale zdecydowanie wymagały renowacji i przystosowania do współczesnych wymagań mieszkaniowych.

Po

Ciężko jest rozpoznać dom po remoncie! Jego fasada przeszła całkowitą przemianę- czerwoną cegłę zamieniono na piaskowy tynk, czyniąc budynek automatycznie bardziej nowoczesnym. Ściany zewnętrzne są gładsze, choć zachowały ciekawą fakturę. Powiększono otwory na okna i drzwi, więc teraz dom otwiera się na otoczenie i wpuszcza do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Na wyższej kondygnacji zachowano klimatyczne drewniane okiennice. Całkowicie zmienił się charakter mniejszego budynku- teraz zwraca się on w stronę większego, a obie części połączono stylowo drewnianym łącznikiem. Całość prezentuje się nowocześnie, ale jednocześnie klimatycznie.

Mniejszy budynek

To zdjęcie pokazuje nam w detalach, jak łączą się ze sobą oba budynki. Obszar wokół nich wylano betonem, tworząc swego rodzaju dziedziniec. Mniejszą część przeznaczono na pokój gościnny, z łazienką i wejściem na taras. W drewnianej ścianie znajdują się drzwi, prowadzące do łącznika, który wiedzie z kolei do głównej części mieszkalnej.

Łącznik

Wąski, drewniany korytarz łączy ze sobą wnętrza mniejszego i większego budynku. Po lewej i prawej stronie znajdują się niemal niewidoczne gołym okiem drzwi, za którymi znajduje się pokój gościnny i toaleta. Na końcu łącznika dostrzegamy metalowe, spiralne schody, łączące ze sobą dwie kondygnacje głównego budynku.

Otwarta strefa dzienna

Cały parter domu przeznaczono na otwartą strefę dzienną. Dzięki dużym oknom i neutralnej kolorystyce zdaje się ona być skąpana w naturalnym świetle. Dominuje tutaj biel i drewno- niezwykle dobrana para, owocująca zawsze efektownym rezultatem. Pomieszczenie to nie jest przeładowane, elementy wyposażenia są tu nieliczne, ale wyraziste.

Kuchnia

Kuchnię zlokalizowano w osobnym, półotwartym pomieszczeniu. Ono także otwiera się na zewnątrz dzięki dużym oknom. Centralnym elementem tego wnętrza jest pokaźnych rozmiarów wyspa kuchenna. Warto tutaj zwrócić uwagę na sufit, na którym zachowano czerwoną cegłę. Materiał ten nadaje wnętrzu nieco industrialnego charakteru.

Jadalnia

Ostatnim obszarem, który znajduje się na parterze, jest jadalnia. Wszystkie pomieszczenie strefy dziennej zlokalizowane zostały wokół spiralnych schodów, dzięki temu każde ma inny wymiar i orientuje się na inny widok na zewnątrz.. Jadalnia urządzona została nowocześnie i przytulnie. Drewniany stół otoczono krzesłami w formie foteli o ciepłej kolorystyce. Wielkopowierzchniowe okna gwarantują stały dostęp naturalnego światła.

Jeżeli podobają się Wam nowoczesne domy na wsi, koniecznie obejrzyjsie projekt homify 360°: zaskakujący dom jednorodzinny pod Opolem.

Jak Wam sie podoba nowy dom w starej zagrodzie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu