Projekty,   zaprojektowane przez Locus Habitat

Jak prawidłowo oczyścić kanapę?

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile bakterii i brudu mogą mieścić w sobie wasze kanapy? Chociaż usilnie staramy się dbać o porządek w domu, najczęściej podczas tych starań pomijamy komplety wypoczynkowe. Czyścimy sprzęty i meble oraz starannie wycieramy kurze w salonie, a kanapa jak stała, tak stoi. 

Homify przynosi Wam garść rad i sposobów, dzięki którym sprawicie, że Wasze kanapy będą wyglądały jak nowe. To łatwiejsze niż myślicie, dlatego nie ma powodów aby tego nie zrobić kilka razy do roku podczas większych porządków.  Kontynuujcie czytanie tego artykułu i dowiedzcie się jak prawidłowo czyścić meble tapicerowane. 

1. Przede wszystkim odkurzanie

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Gdy nie ma plam i tkanina nie wygląda na bardzo brudną, obicie wystarczy tylko porządnie odkurzyć. Najlepiej zastosować maszynę, która odkurza na sucho i mokro.  Po odkurzeniu warto jeszcze przykryć mebel dużym wilgotnym prześcieradłem zamoczonym w wodzie z odrobiną pachnącego płynu do płukania bądź olejków eterycznych i delikatnie trzepać trzepaczką. Mebel będzie czysty, świeży i pachnący!  Dodatkowo przez dłuższy czas nie będzie się elektryzować.

2. Futro zwierząt domowych

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Odkurzanie to jedno, ale posiadacze zwierząt domowych wiedzą, że to wcale nie takie proste jakby mogło się wydawać. Jeśli macie pupila, musicie dodatkowo radzić sobie z jego futrem, które jest wszędzie. Łatwym sposobem na pozbycie się tego problemu jest zbieranie sierści za pomocą taśmy klejącej, przyklejanej na kanapie. 

3. Jak postępować ze skórą?

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Locus Habitat
Locus Habitat

Chesterfield Sofa & Leather Furniture from Locus Habitat

Locus Habitat

Jeśli macie kanapę wykonaną ze skóry lub z materiału skóropodobnego, sprawa jest dość prosta. Wystarczy w misce letniej wody rozcieńczyć trochę płynu do mycia naczyń. Następnie, przygotowanym roztworem, delikatnymi ruchami, przetrzeć powierzchnię swojej kanapy. Gotowe! 

Przy okazji oglądania tego zdjęcia, zwróćcie uwagę na piękną klasyczną stylistykę skórzanej kanapy, która została stworzona przez firmę LOCUS HABITAT - projektantów mebli i akcesoriów.

4. Jak czyścić materiał?

Tapicerka materiałowa jest troszkę trudniejsza w czyszczeniu. Jeśli wymaga tylko odświeżenia, możecie również wykorzystać roztwór wody z płynem do mycia naczyń lub proszkiem. Jeżeli jednak na kanapie znajdują się trudniejsze do zmycia plamy, do jej czyszczenia użyjcie płynu do mycia dywanów.

5. Jasne kolory

Jaśniejsze odcienie to nie jest idealny wybór dla zapracowanych mieszkańców gospodarstwa domowego, więc pamiętajcie o tym, zanim zdecydujecie się na taką kolorystykę w swoim salonie. Jasne meble, choć piękne, bardzo szybko się brudzą…

6. Gdy wszystko inne zawodzi…

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Samarina projects
Samarina projects

Дизайн коттеджа В ритме загородной жизни

Samarina projects

Jeśli wszystko inne zawiedzie, a Wasza kanapa jest nadal brzydka i brudna, pora zgłosić się po pomoc do profesjonalnej firmy, zajmującej się czyszczeniem tapicerki. Kiedy oni nie pomogą, zostaje Wam zakład tapicerski… lub po prostu zakup nowego mebla! Oczywiście mówimy pół żartem, pół serio, jeśli jednak myślicie o nowej kanapie, zajrzyjcie tutaj: 10 niesamowitych kanap do salonu!

Próbowaliście już kiedyś samodzielnie czyścić kanapę? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu