Zautomatyzowany ogród zmieni Wasze życie! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zautomatyzowany ogród zmieni Wasze życie!

A.D. A.D.
Na Grilla z designem od Fabryka Form od Fabryka Form Nowoczesny
Loading admin actions …

Ogród jest lustrem naszego domowego życia, przestrzenią która odbija i uwidacznia nasze preferencje oraz pragnienia. Ogród jest powierzchnią między domowym zaciszem a światem zewnętrznym. Ta przestrzeń ulega coraz większym zmianom dzięki wprowadzeniu nowych technologii i innowacji, które umożliwiają stworzenie w ogrodzie czegoś wyjątkowego, przyjaznego oraz praktycznego. Zapomnijcie o trudzie i ciężkiej pracy aby utrzymać Waszą zieloną przestrzeń w doskonałym stanie estetycznym. Nadchodzi nowa era całkowicie zautomatyzowanych ogrodów. Od teraz możecie jedynie wypoczywać i leniwie spoglądać na pięknie rozrastająca się roślinność.

Zautomatyzowany system w ogrodzie

Ogród jest miejscem służącym walorom estetycznym i praktycznym. Ogródki warzywne, wielokrotnie są łączone z kompozycjami z kwiatów, krzewów i drzewek ozdobnych. Tradycyjne postrzeganie ogrodu, jako miejsca ozdabiającego dom oraz produkującego warzywa, obecnie stało się niewystarczające. Ogrody przekształcają się w dodatkowe obszary życia rodzinnego, miejsca gdzie można spotykać się ze znajomymi, podnosić jakość życia i  kreować jego nowe style. Kluczem do efektywnego wykorzystania przestrzeni ogrodowej jest użycie odpowiednich technologii, które pomogą szybko i sprawnie wypełnić podstawowe obowiązki związane z dbaniem o przyrodę, ale nie pozbawią swoich użytkowników przyjemności  obcowania z zielenią. Najnowsze rozwiązania techniczne mają za zadanie w dyskretny sposób pomóc w efektywnym zarządzaniu przestrzenią oraz czasem i minimalizować wysiłki ogrodników.

Samobieżne automatyczne kosiarki

Projekt przydomowego ogrodu w podwarszawskim Konstancinie Nowoczesny ogród od LandAR Projects Sp. z o.o. Nowoczesny
LandAR Projects Sp. z o.o.

Projekt przydomowego ogrodu w podwarszawskim Konstancinie

LandAR Projects Sp. z o.o.

Pięknie przystrzyżony trawnik to już nie jest problem. A to wszystko za sprawą automatycznej kosiarki – samobieżne urządzenia poruszają się po wyznaczonym terenie i wykonują powierzone im zadanie. Dzięki systemowi czujników potrafią odnaleźć się w przestrzeni, ominąć przeszkody i w razie potrzeby wrócić do źródła zasilania. Cały proces dzieje się automatycznie, a ruch maszyny ma być cichy i płynny. Przed rozpoczęciem pracy z tego typu urządzeniem trzeba zainstalować bazę zapewniającą możliwość naładowania akumulatorów i wyznaczyć teren, na którym ma pracować robot. W przypadku kosiarek teren pracy ograniczany jest przez specjalny przewód ukryty pod darnią lub zamocowany na powierzchni trawnika. Pomyślcie ile czasu możecie oszczędzić dzięki takiemu rozwiązaniu!

Stacja meteo

Ogrodowa stacja meteo to niewielkie urządzenie, które jest zintegrowane z systemem nawadniania oraz z systemem przeciwoblodzeniowym. Jest wyposażone w czujki, które są rozmieszczone w poszczególnych miejscach ogrodu. Przesyłają systemowi meteo sygnał odnośnie wilgotności gleby oraz temperatury.

Zima powoli się kończy dlatego Przygotuj swój ogród na wiosnę! Koniec zimy to dobry czas na zakup nasion roślin oraz rozplanowanie ich ułożenia w ogrodzie. Zrób to już teraz aby moc cieszyć się pięknym ogrodem w lecie.

System nawadniania

Wielopoziomowy ogród Klasyczny ogród od LandscapeDesign.pl Klasyczny
LandscapeDesign.pl

Wielopoziomowy ogród

LandscapeDesign.pl

System nawadniania działa przede wszystkim poprzez staranne opomiarowanie ogrodowych warunków:  w glebie instalowane są czujniki wilgotności, które integruje się ze stacją pogodową i systemem nawodnienia. Dzięki nadrzędnemu systemowi sygnały dostarczane z czujek są przekazywane sterownikom zraszaczy i proces nawadniania jest w pełni zautomatyzowany. Można zastosować programowanie czasowe lub zdalnie sterować jego działaniem. Dzięki współpracy ze stacją meteo gdy pada deszcz, przy zbyt silnym wietrze czy słońcu, woda w zraszaczach jest blokowana. Jest też strefowo wyłączana, kiedy czujniki ruchu wykryją, że zbliżamy się do zraszacza. W systemie można zaprogramować szczegółowe scenariusze, a ogród podzielić na strefy, które w zależności od gatunku roślin i rodzaju gleby mają różne zapotrzebowanie na wodę. Dla roślin, które wymagają podlewania kropelkowego, zamiast zraszaczy stosuje się specjalne przewody z nawierconymi otworami, które chowa się w glebie.

System przeciwoblodzeniowy

Przy okazji prac nad automatyzacją ogrodu można również zadbać o przydomowe podjazdy, ścieżki i rynny. System przeciwoblodzeniowy chroni je przed śniegiem i lodem. Dzięki temu nie ma konieczności odśnieżania chodników lub podjazdów ze śniegu za pomocą łopat czy odśnieżarki. Nie trzeba też posypywać ich piaskiem z powodu wystąpienia oblodzenia. Spływająca woda w rynnie nie zamarza, przez co uniknie się jej rozerwania lub uszkodzeń wynikających z mechanicznego odśnieżania. Koszt wytopienia śniegu z rynien oraz połaci dachów może być ok. 10 -15 razy mniejszy od mechanicznego usuwania i wywożenia śniegu. Wszystko to wpływa na obniżenie kosztów zimowego utrzymania i podwyższenie komfortu mieszkańców.

System inteligentnego oświetlenia

Podstawą zautomatyzowanego ogrodu jest też inteligentne oświetlenie. Jest ono sterowane na podstawie wskazań czujników zmierzchowych zintegrowanych z czujnikami ruchu. Instalacja świetlna może nawet być połączona z innymi podsystemami inteligentnego domu – np. systemem alarmowym. Lampy ogrodowe i taśmy LED ułożone wzdłuż ścieżek pozwolą poruszać się po przydomowym terenie po zmroku. Oprawy mogą świecić w dowolnych kolorach i ze zróżnicowaną jasnością, dzięki czemu dodatkowo poprawią walory estetyczne ogrodu.  Umożliwią też stworzenie odpowiedniego nastroju – na wieczorowe barbecue, kolację na tarasie czy imprezę przy basenie. Dopełnieniem takiej atmosfery będzie muzyka – zebrana na domowym serwerze popłynie z głośników ogrodowych – odpornych na warunki zewnętrzne i zainstalowanych dyskretnie, chociażby w kamieniach.

Zautomatyzowany barbeque

Na Grilla z designem od Fabryka Form od Fabryka Form Nowoczesny
Fabryka Form

Na Grilla z designem od Fabryka Form

Fabryka Form

To będzie hit wśród fanów letniego grillowania na świeżym powietrzu! Taka maszyna to absolutny skok w przyszłość. Jest zintegrowana z Waszym smartfonem dzięki temu możecie wysłać jej wiadomość kiedy zbliżacie się do domu a ona automatycznie rozpocznie proces grillowania potraw. A na dodatek, kiedy soczyste steki będą już upieczone – poinformuje Was o tym drogą telefoniczną. Taki grill to marzenie każdego prawdziwego łasucha. 

Jeśli podoba Wam się grill ze zdjęcia zajrzyjcie koniecznie na stronę Fabryka Form. Sklep ten oferuje swoim klientom tysiące artykułów wyposażenia wnętrz, takich jak akcesoria kuchenne, garnki, akcesoria łazienkowe, akcesoria biurowe, lampy, meble, dekoracje ogrodowe oraz stylowe dodatki.

Czy Wy również marzycie o takim ogrodzie przyszłości?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu