Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Holloways of Ludlow Bespoke Kitchens & Cabinetry

Jak wybrać idealny kolor szafek kuchennych?

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Remont kuchni jest zazwyczaj bardzo kosztowny, sama zabudowa z dużą ilością szafek to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Do tego trzeba doliczyć materiały budowlane, dekoracje, koszt wykonania projektu przez architekta i robociznę. Suma może zrobić się zatrważająca! W związku z tym, biorąc pod uwagę ogromne koszty, inwestor powinien być w 100% pewny wyglądu końcowego, prawda?

Wybór kolorów dla szafek kuchennych i blatów również wymaga trochę myślenia – na szczęście jesteśmy tutaj, aby ułatwić Wam proces planowania…

1. Projekt oświetlenia

Zanim zaplanujecie wygląd szafek kuchennych, musicie wziąć pod uwagę oświetlenie. Nacisk wizualny zostanie położony wszędzie tam, gdzie kierowane jest światło, zwykle na blat. Z tego względu projekt elektryki w kuchni będzie się znacznie różnił od, powiedzmy, sypialni lub salonu, w którym oświetlenie montuje się centralne, i dodaje jedynie mniejsze lampki lub kinkiety.

Ciemne blaty najlepiej sprawdzają się przy bezpośrednim oświetleniu górnym. Jasne blaty będą wyglądały najlepiej gdy strumień światła nie będzie opierał się bezpośrednio na nich. Kontrastowe kolory także przyciągają wzrok więc jeśli chcecie skupić na czymś uwagę, podkreślcie to za pomocą światła i koloru. Oczywiście nie bez znaczenia jest też sprawa dziennego światła, im mniej go wpada przez okna, tym więcej należy zaplanować sztucznych punktów świetlnych. 

2. Ściana nad blatem

Te same zasady kontrastowania lub dopasowywania kolorów działają tutaj, w zależności od tego, gdzie ma się znajdować punkt centralny. W szeroko otwartych kuchniach, gdzie szafki są bardziej widoczne niż blat, należy dopasować szafki do odcienia ściany nad blatem. W miejscach gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona, blat jest najbardziej widoczny.

Pamiętajcie także, że ściana nad blatem może być podkreślona oświetleniem, które tym bardziej będzie widoczne, im bardziej połyskująca będzie jej struktura. 

3. Podłoga

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Main Line Kitchen Design
Main Line Kitchen Design

Viking Appliance Award Winning Kitchen

Main Line Kitchen Design

To, czy dopasujemy szafki i blat do materiału użytego na podłodze, zależy od rodzaju i estetyki całej kuchni. Można działać na zasadzie analogii lub kontrastu. Niezależnie od tego, który styl wybierzecie, zwróćcie uwagę na to czy kolory do siebie pasują. 

Kontrastowanie szaf z podłogą to dobry pomysł, a jeśli chcecie go zastosować, dopasowujcie materiał blatu do podłogi.

Jaka podłoga do kuchni będzie idealna dla Ciebie? Sprawdź to! 

4. Osobiste preferencje

Wreszcie, na koniec, pora na nasze osobiste upodobania. Białe szafki polecamy, jeśli lubicie skromny wystrój wnętrz, ponieważ zapewniają one idealne tło dla dynamicznych akcentów. Możecie szaleć z dodatkami i często je zmieniać.

Stylistyka, zaraz obok kolorów,  jest również ogromnym czynnikiem wartym przemyślenia. Na przykład tradycyjne kuchnie wyglądają najlepiej w ciepłych, ciemniejszych kolorach. Kontrast można następnie utworzyć za pomocą jasnych blatów i ścian. 

Aby uzyskać modny i minimalistyczny wystrój warto postawić na biel. Białe szafki z metalicznym sprzętem i urządzeniami ze stali nierdzewnej, pomogą zrealizować to zadanie. 

Jakie kolory w kuchni lubicie najbardziej? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu