Projekty,   zaprojektowane przez We Do Wood

6 skandynawskich projektów DIY, które zechcesz skopiować do swojego domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o skandynawskim designie. Ciężko jest rozmawiać o tym stylu bez odniesienia się do prostej i eleganckiej estetyki, jaka w nim  panuje. My jesteśmy absolutnymi fanami tego trendu, który zdominował współczesne salony, kuchnie, sypialnie i łazienki. Nie jsest też tajemnicą, że od zawsze wspieramy Was i kibicujemy Waszej inwencji twórczej poprzez namawianie do tworzenia własnych projektów DIY. Dziś mamy dla Was połączenie jednego i drugiego. 

Znaleźliśmy 6 skandynawskich projektów DIY, które są zarówno współczesne, jak i urocze i łatwe do powielenia przez Was. Zobaczcie te meble i zakochajcie się razem z nami w ich pozytywnej stylistyce! 

1.Klaka schodowa

Ta fajna i funkcjonalna klatka schodowa wygląda tak, jakby była wyciągnięta prosto ze skandynawskiego katalogu wnętrzarskiego. Przedmioty dekoracyjno- użytkowe, takie jak donice, książki i inne elementy, idealnie pasują do tej przestrzeni. Skandynawski wygląd został uzyskany dzięki prostym i minimalistycznym elementom układanki. 

Jeśli macie wolną i niezagospodarowaną przestrzeń pod schodami, rozważcie odtworzenie tego mebla za pomocą drewnianych skrzynek i boksów. Skandynawowie to specjaliści od dobrego zagospodarowania przestrzeni. 

2. Pływające półki

Projekty,  Salon zaprojektowane przez We Do Wood
We Do Wood

SJ Bookcase Large & Midi

We Do Wood

To jedna z naszych ulubionych inspiracji skandynawskich! Możecie użyć pustych, drewnianych skrzynek, aby odtworzyć tę ciekawą kompozycję. Aby wypełnić gotowe półki użyjcie elementów skandynawskich lub hygee. W tym przykładzie właściciele wykorzystali książki, świece i dekoracje w stylu vintage.

Polecamy abyście swobodnie wybierali dekoracje, opierając się na tym co Wam się podoba i co wniesie do Waszego domu radość i szczęście. To wszystko, czego potrzeba, aby odtworzyć doskonały skandynawski design!

3. Proste i wygodne łóżko

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez homify

Tutaj widzimy dwa skandynawskie wzory! Pierwszym z nich są palety używane do stworzenia konstrukcji łóżka. Akcenty z drewna, szczególnie jaśniejsze, występują konsekwentnie w skandynawskich domach. Ten styl można odtworzyć za pomocą drewna cedrowego lub dębowego, nie malowanego ani nie poddanego obróbce. Upewnijcie się tylko, że stelaż łóżka jest wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać materac.

Kolejnym tradycyjnym skandynawskim trendem wykorzystanym w tej sypialni jest pościel. Jeśli chcecie osiągnąć najwyższy komfort i relaks, wybierzcie pościel, która jest miękka i dobrej jakości. Dzięki niej Wasz sen będzie spokojny. 

4. Oświetlenie jest wszystkim

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Papilio
Papilio

The Scandinavian Kitchen

Papilio

Nie przesadzimy mówiąc, że oświetlenie robi tutaj całą aranżację. Dla naszych północnych przyjaciół światło odgrywa niezwykle ważną rolę podczas długich i wyczerpujących zim. Na szczęście dla nas nie mamy aż tak ciężkich zim, ale dobre oświetlenie jest nie mniej potrzebne przez cały rok. Kochamy te lampy nad kuchenną wyspą, ponieważ są zarówno ciepłe, jak i urocze, a ponadto są synonimem skandynawskiego stylu. 

Podobne żarówki można znaleźć w lokalnym sklepie z narzędziami. To łatwy i tani projekt, więc warto go zrealizować! 

Przeczytajcie także: Niech sąsiedzi pozazdroszczą: 24 sposoby na niesamowite rozjaśnienie 4 ścian!

5. Zabawne tipi

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify
homify

Tipi tapeta

homify

Chociaż tipi nie są oryginalnymi budowlami skandynawskimi, są absolutnym ucieleśnieniem hygee dla dzieci. Jest to idealne miejsce na relaks przy dobrej książce lub grze planszowej latem i zimą. Możemy łatwo odtworzyć tę konstrukcję za pomocą drewnianych słupków i zabawnych tkanin ze wzorem. Upewnijcie się, że jest stabilny, aby dzieci mogły bezpiecznie się w nim bawić. 

6. Przytulny kącik do czytania

Uwielbiamy każdą dobrą wymówkę, żeby się zawinąć w koc i czytać książkę! Z tego, co wiemy, nasi nordyccy przyjaciele również lubią to. Chociaż ten projekt nie jest tak prosty jak poprzednie i jego realizacja może się wiązać z użyciem większej ilością narzędzi i akcesoriów do jego do stworzenia, obejrzycie go i stwierdźcie sami, że warto. 

Ten projekt powstał we współpracy z architektami wnętrz z INT2 ARCHITECTURE.

Który projekt wybierzecie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu