TOP 10 - najciekawsze kominki!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

TOP 10 – najciekawsze kominki!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,   zaprojektowane przez Kachelofen & kamin
Loading admin actions …

Wyobrażając sobie ciepły, przytulny dom, nie można obejść się bez kominka, który skupia wokół siebie życie rodziny, jest estetycznym dodatkiem, a także zapewnia ciepło. Kominek narożny jest często wykorzystywany jako połączenie strefy dziennej, na granicy kuchni i salonu. Dzięki temu otwarta przestrzeń zawsze zachęca domowników do wspólnego spędzania czasu, zaś płomienie za szybą hipnotyzują swoim artystycznym tańcem. Decydując się na kominek musimy zapewnić odpowiednią wentylację i wkład kominkowy, jeżeli chcemy aby nie tylko zachwycał swoim wyglądem, ale też dawał ciepło w zimniejsze dni. Kominek narożny może występować z dwoma szybami, jedną półokrągłą lub pod odpowiednim kątem, co nie występuje w prostych tradycyjnych kominkach umieszczonych na jednej ścianie. Dzięki temu możemy podziwiać ogień z dwóch stron i właśnie przez to jest często wykorzystywany jako łącznik różnych pomieszczeń.

Oto kilka przykładów, które pokazują, jak uroczo może wyglądać kominek narożny w różnych aranżacjach.

Wolnostojący

Kominek narożny wolnostojący lub piec kominkowy – to coraz popularniejsze rozwiązanie, które zwalnia nas z tworzenia do niego zabudowy. Jest przez to tańszy i prostszy w wykonaniu, a jedyne o co musimy zadbać to dobry wkład kominkowy i odpowiednia wentylacja. W tym przypadku została stworzona osobna strefa relaksu – przebywając w niej możemy podziwiać palący się ogień i odpocząć podążając za hipnotyzującym tańcem płomieni. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w większych pomieszczeniach, urządzonych w minimalistycznym, industrialnym stylu.

Z trzech stron

Ten przykład na kominek narożny, pokazuje jak wiele może zyskać nawet puste wnętrze przez jego dodanie. Ogień palący się w kominku możemy podziwiać aż z trzech stron! W zależności od czego, czy z jednej mamy salon, a z drugiej jadalnię lub kuchnię – to jest to fantastyczny łącznik dwóch pomieszczeń, który spaja wspólną strefę dzienną. Marmurowa zabudowa nadaje luksusowego wizerunku, który dzięki prostej konstrukcji wygląda estetycznie i nowocześnie. Mając większą przestrzeń w której można sobie pozwolić na taki dodatek, z pewnością kominek narożny, który jest widoczny aż z trzech stron, idealnie skomponuje się z całą aranżacją.

Rustykalny

Meble rustykalne, drewniane rzeżbione ręcznie - do salonu: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Zakład Stolarski Robert Latawiec
Zakład Stolarski Robert Latawiec

Meble rustykalne, drewniane rzeżbione ręcznie – do salonu

Zakład Stolarski Robert Latawiec

Kiedyś żar domowego ogniska skupiony był przy kominku dosłownie i w przenośni. Kominek narożny, ale nie również klasyczny, bądź też piec kaflowy, były w domu szczególnie istotne, ponieważ zapewniały ciepło w zimniejsze dni. Teraz nie musimy zdawać się wyłącznie na kominki, ale taki dodatek w stylu rustykalnym jest niezwykle intrygujący pod względem estetycznym i każdą, nawet surowo zaaranżowaną przestrzeń, przemieni w przytulne, ciepłe wnętrze o prawdziwie domowym charakterze.

Tradycyjny

Coraz rzadziej można spotkać kominek narożny, który nie jest zabezpieczony szybą. Oczywiście wymaga to odpowiedniego przygotowania wkładu kominkowego i przestrzeni wokół, tak jak kamienne wykończenie w tym przypadku. Płonący ogień może być podziwiany z dwóch stron i staje się wspaniałym miejscem skupiającym całe życie rodzinne wokół. Taki kominek narożny to ukłon w stronę tradycji w której kominki i paleniska domowe odgrywały szczególną rolę. Ustawiony w salonie w bezpiecznej odległości od reszty mebli i wyposażenia, tworzy magiczną i przytulną atmosferę.

Co dwa kominki to nie jeden!

Nie jest to przykład na klasyczny kominek narożny, ponieważ ten kominek tak naprawdę składa się z jednego narożnego o którym mowa była wyżej, i drugiego kominka z szybą wykorzystywaną w zabudowie nowoczesnych kominków. Takie połączenie w rustykalnej aranżacji to zabawa na granicy nowoczesności i tradycji, na którą możemy sobie pozwolić tylko, jeśli mamy odpowiednio dużą przestrzeń do zagospodarowania, ale efekt jest nieziemski! Wieczory przy takim kominku to prawdziwie baśniowe momenty.

Jak piec kaflowy

kominek kaflowy: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Piotrowski-Kominki
Piotrowski-Kominki

kominek kaflowy

Piotrowski-Kominki

Kominek narożny wcale nie musi być złożony z dwóch osobnych szyb – tak jak w tym przypadku jest to zaokrąglona szyba, która została stworzona na rogu ściany, ale wraz z nią cała obudowa została przemieniona w półokrągłą budowlę, która przypomina piec kaflowy. Swój udział w tym wyobrażeniu mają również kafelki pokrywające obudowę kominka z oszczędnym wzorem. Reszta została zrealizowana w nowoczesnym stylu, który pozwala na zabawę kształtem i formą, jak tu widzimy, przede wszystkim rządzą zaokrąglenia i opływowe kształty, które sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach.

Na granicy

Chcąc stworzyć wspólną strefę, która łączy kuchnię, salon i często też jadalnię, kominek narożny znajdujący się na granicy tych pomieszczeń jest świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim spaja wszystkie pomieszczenia ze sobą i nadaje całej aranżacji niebywałego wyrazu. Dzięki temu, że jest to kominek narożny możemy podziwiać jego estetyczne walory z obu stron – zarówno z kuchni, jak i salonu. Jednak takie rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy, gdy dysponujemy odpowiednią przestrzenią w przejściu, ponieważ kominek narożny, którego nie można podziwiać z pewnej odległości, a przechodząc obok niego mamy wrażenie, że zaraz wejdziemy w palący się ogień – nie jest dobrym wyjściem. 

Skandynawski i innowacyjny

Patrząc na tę szybę kominka możemy odnieść wrażenie, że jest on tylko z jednej strony, ale to nie jest prawda! Kominek został odpowiednio zabudowany, a tańczące w środku płomienie możemy podziwiać z dwóch stron. W takiej chłodnej, skandynawskiej i minimalistycznej aranżacji, kominek narożny ociepla wnętrze zarówno przez wyraz estetyczny i nawiązanie do domowego ogniska, jak też daje prawdziwe ciepło, które dzięki odpowiedniej instalacji jest rozprowadzane po pomieszczeniu.

Minimalistyczny

WNĘTRZE DOMU POD ŁODZIĄ: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez BASK grupa projektowa
BASK grupa projektowa

WNĘTRZE DOMU POD ŁODZIĄ

BASK grupa projektowa

Prosty i nowoczesny kominek sprawdzi się w każdym wnętrzu w którym dbamy o dobre rozwiązania. Obudowa w jednolitym kolorze jest świetnym pomysłem, ponieważ zmieniając aranżację, będziemy mogli kominek narożny, a raczej jego zabudowę – przemalować, co nie jest tak proste w przypadku kominków z dekoracyjnym gzymsem. Ten kominek narożny tworzący wyjątkowy nastrój w dziennej strefie relaksu, został zaprojektowany przez bask grupa projektowa, a wykonany ze spieku kwarcowego, co gwarantuje jego solidność. Uroku dodają niewątpliwie polana wypełniające przestrzeń między ścianą a kominkiem.

Prosty i nowoczesny

Meble do domu jednorodzinnego pod Krakowem: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Zirador - Meble tworzone z pasją
Zirador – Meble tworzone z pasją

Meble do domu jednorodzinnego pod Krakowem

Zirador - Meble tworzone z pasją

Kominek narożny znajdujący się we wspólnej strefie dziennej to świetny przykład na wprowadzenie tego elementu do domu. Jak widzimy, jest on wyjątkowo prosty i nie narzuca żadnej stylistyki. Jak strażnik czuwa nad całą przestrzenią i łączy strefę wypoczynku, czyli salon z sąsiadującą z nim kuchnią. Zabudowa kominka jest nawiązuje do reszty aranżacji, więc nie musimy się martwić o spójność aranżacji. Dzięki temu otrzymujemy świetne miejsce w którym możemy wypocząć, patrząc na płonące polana, a jednocześnie tworzymy strefę w której z chęcią będą przebywać wszyscy członkowie rodziny zwabieni magią ognia.

Jeżeli prawdziwy kominek z żywym ogniem Was nie przekonuje, ale chcielibyście mieć kominek, który służyłby jako dekoracja, to sprawdźcie w tym artykule: Atrapa kominka – pomysły i inspiracje.

Który kominek narożny chcielibyście mieć w swoim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu