TOP 10 - najciekawsze kominki! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

TOP 10 – najciekawsze kominki!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Kachelofen & kamin Nowoczesny
Loading admin actions …

Wyobrażając sobie ciepły, przytulny dom, nie można obejść się bez kominka, który skupia wokół siebie życie rodziny, jest estetycznym dodatkiem, a także zapewnia ciepło. Kominek narożny jest często wykorzystywany jako połączenie strefy dziennej, na granicy kuchni i salonu. Dzięki temu otwarta przestrzeń zawsze zachęca domowników do wspólnego spędzania czasu, zaś płomienie za szybą hipnotyzują swoim artystycznym tańcem. Decydując się na kominek musimy zapewnić odpowiednią wentylację i wkład kominkowy, jeżeli chcemy aby nie tylko zachwycał swoim wyglądem, ale też dawał ciepło w zimniejsze dni. Kominek narożny może występować z dwoma szybami, jedną półokrągłą lub pod odpowiednim kątem, co nie występuje w prostych tradycyjnych kominkach umieszczonych na jednej ścianie. Dzięki temu możemy podziwiać ogień z dwóch stron i właśnie przez to jest często wykorzystywany jako łącznik różnych pomieszczeń.

Oto kilka przykładów, które pokazują, jak uroczo może wyglądać kominek narożny w różnych aranżacjach.

Wolnostojący

Kominek narożny wolnostojący lub piec kominkowy – to coraz popularniejsze rozwiązanie, które zwalnia nas z tworzenia do niego zabudowy. Jest przez to tańszy i prostszy w wykonaniu, a jedyne o co musimy zadbać to dobry wkład kominkowy i odpowiednia wentylacja. W tym przypadku została stworzona osobna strefa relaksu – przebywając w niej możemy podziwiać palący się ogień i odpocząć podążając za hipnotyzującym tańcem płomieni. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w większych pomieszczeniach, urządzonych w minimalistycznym, industrialnym stylu.

Z trzech stron

Ten przykład na kominek narożny, pokazuje jak wiele może zyskać nawet puste wnętrze przez jego dodanie. Ogień palący się w kominku możemy podziwiać aż z trzech stron! W zależności od czego, czy z jednej mamy salon, a z drugiej jadalnię lub kuchnię – to jest to fantastyczny łącznik dwóch pomieszczeń, który spaja wspólną strefę dzienną. Marmurowa zabudowa nadaje luksusowego wizerunku, który dzięki prostej konstrukcji wygląda estetycznie i nowocześnie. Mając większą przestrzeń w której można sobie pozwolić na taki dodatek, z pewnością kominek narożny, który jest widoczny aż z trzech stron, idealnie skomponuje się z całą aranżacją.

Rustykalny

Meble rustykalne, drewniane rzeżbione ręcznie - do salonu od Zakład Stolarski Robert Latawiec Rustykalny
Zakład Stolarski Robert Latawiec

Meble rustykalne, drewniane rzeżbione ręcznie – do salonu

Zakład Stolarski Robert Latawiec

Kiedyś żar domowego ogniska skupiony był przy kominku dosłownie i w przenośni. Kominek narożny, ale nie również klasyczny, bądź też piec kaflowy, były w domu szczególnie istotne, ponieważ zapewniały ciepło w zimniejsze dni. Teraz nie musimy zdawać się wyłącznie na kominki, ale taki dodatek w stylu rustykalnym jest niezwykle intrygujący pod względem estetycznym i każdą, nawet surowo zaaranżowaną przestrzeń, przemieni w przytulne, ciepłe wnętrze o prawdziwie domowym charakterze.

Tradycyjny

Coraz rzadziej można spotkać kominek narożny, który nie jest zabezpieczony szybą. Oczywiście wymaga to odpowiedniego przygotowania wkładu kominkowego i przestrzeni wokół, tak jak kamienne wykończenie w tym przypadku. Płonący ogień może być podziwiany z dwóch stron i staje się wspaniałym miejscem skupiającym całe życie rodzinne wokół. Taki kominek narożny to ukłon w stronę tradycji w której kominki i paleniska domowe odgrywały szczególną rolę. Ustawiony w salonie w bezpiecznej odległości od reszty mebli i wyposażenia, tworzy magiczną i przytulną atmosferę.

Co dwa kominki to nie jeden!

Nie jest to przykład na klasyczny kominek narożny, ponieważ ten kominek tak naprawdę składa się z jednego narożnego o którym mowa była wyżej, i drugiego kominka z szybą wykorzystywaną w zabudowie nowoczesnych kominków. Takie połączenie w rustykalnej aranżacji to zabawa na granicy nowoczesności i tradycji, na którą możemy sobie pozwolić tylko, jeśli mamy odpowiednio dużą przestrzeń do zagospodarowania, ale efekt jest nieziemski! Wieczory przy takim kominku to prawdziwie baśniowe momenty.

Jak piec kaflowy

kominek kaflowy od Piotrowski-Kominki Nowoczesny
Piotrowski-Kominki

kominek kaflowy

Piotrowski-Kominki

Kominek narożny wcale nie musi być złożony z dwóch osobnych szyb – tak jak w tym przypadku jest to zaokrąglona szyba, która została stworzona na rogu ściany, ale wraz z nią cała obudowa została przemieniona w półokrągłą budowlę, która przypomina piec kaflowy. Swój udział w tym wyobrażeniu mają również kafelki pokrywające obudowę kominka z oszczędnym wzorem. Reszta została zrealizowana w nowoczesnym stylu, który pozwala na zabawę kształtem i formą, jak tu widzimy, przede wszystkim rządzą zaokrąglenia i opływowe kształty, które sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach.

Na granicy

Chcąc stworzyć wspólną strefę, która łączy kuchnię, salon i często też jadalnię, kominek narożny znajdujący się na granicy tych pomieszczeń jest świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim spaja wszystkie pomieszczenia ze sobą i nadaje całej aranżacji niebywałego wyrazu. Dzięki temu, że jest to kominek narożny możemy podziwiać jego estetyczne walory z obu stron – zarówno z kuchni, jak i salonu. Jednak takie rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy, gdy dysponujemy odpowiednią przestrzenią w przejściu, ponieważ kominek narożny, którego nie można podziwiać z pewnej odległości, a przechodząc obok niego mamy wrażenie, że zaraz wejdziemy w palący się ogień – nie jest dobrym wyjściem. 

Skandynawski i innowacyjny

Patrząc na tę szybę kominka możemy odnieść wrażenie, że jest on tylko z jednej strony, ale to nie jest prawda! Kominek został odpowiednio zabudowany, a tańczące w środku płomienie możemy podziwiać z dwóch stron. W takiej chłodnej, skandynawskiej i minimalistycznej aranżacji, kominek narożny ociepla wnętrze zarówno przez wyraz estetyczny i nawiązanie do domowego ogniska, jak też daje prawdziwe ciepło, które dzięki odpowiedniej instalacji jest rozprowadzane po pomieszczeniu.

Minimalistyczny

WNĘTRZE DOMU POD ŁODZIĄ od BASK grupa projektowa Minimalistyczny
BASK grupa projektowa

WNĘTRZE DOMU POD ŁODZIĄ

BASK grupa projektowa

Prosty i nowoczesny kominek sprawdzi się w każdym wnętrzu w którym dbamy o dobre rozwiązania. Obudowa w jednolitym kolorze jest świetnym pomysłem, ponieważ zmieniając aranżację, będziemy mogli kominek narożny, a raczej jego zabudowę – przemalować, co nie jest tak proste w przypadku kominków z dekoracyjnym gzymsem. Ten kominek narożny tworzący wyjątkowy nastrój w dziennej strefie relaksu, został zaprojektowany przez bask grupa projektowa, a wykonany ze spieku kwarcowego, co gwarantuje jego solidność. Uroku dodają niewątpliwie polana wypełniające przestrzeń między ścianą a kominkiem.

Prosty i nowoczesny

Meble do domu jednorodzinnego pod Krakowem od Zirador - Meble tworzone z pasją Nowoczesny
Zirador – Meble tworzone z pasją

Meble do domu jednorodzinnego pod Krakowem

Zirador - Meble tworzone z pasją

Kominek narożny znajdujący się we wspólnej strefie dziennej to świetny przykład na wprowadzenie tego elementu do domu. Jak widzimy, jest on wyjątkowo prosty i nie narzuca żadnej stylistyki. Jak strażnik czuwa nad całą przestrzenią i łączy strefę wypoczynku, czyli salon z sąsiadującą z nim kuchnią. Zabudowa kominka jest nawiązuje do reszty aranżacji, więc nie musimy się martwić o spójność aranżacji. Dzięki temu otrzymujemy świetne miejsce w którym możemy wypocząć, patrząc na płonące polana, a jednocześnie tworzymy strefę w której z chęcią będą przebywać wszyscy członkowie rodziny zwabieni magią ognia.

Jeżeli prawdziwy kominek z żywym ogniem Was nie przekonuje, ale chcielibyście mieć kominek, który służyłby jako dekoracja, to sprawdźcie w tym artykule: Atrapa kominka – pomysły i inspiracje.

Który kominek narożny chcielibyście mieć w swoim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu