Nietypowe pomysły na oświetlenie w salonie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nietypowe pomysły na oświetlenie w salonie!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Egue y Seta, Rustykalny
Loading admin actions …

Oświetlenie w salonie jest jednym z tych elementów, który przewidujemy już na etapie planowania. Pełni bardzo ważne funkcje, które właściwie możemy podzielić na dwie główne – praktyczną oraz dekoracyjną. Oświetlenie w salonie z praktycznego punktu widzenia będzie oczywiście dobierane nieco inaczej – musi spełnić pewne wymogi funkcjonalne, aby umożliwić swobodne przebywanie w pomieszczeniu. Niemniej ważne jest to, aby było zdrowe dla oczu – nie wymuszało ich natężonej pracy, ale też nie osłabiało wzroku. Punkty świetle, więc powinny być rozłożone równomiernie po wnętrzu. W miejscach strategicznych natomiast powinny działać nawet ze zdwojoną siłą. Dodatkowo muszą uwzględniać różne potrzeby mieszkańców – dostosowywać swoje natężenie, a może i nawet barwę do konkretnych czynności. Innego światła potrzebujemy podczas spotkania ze znajomymi, innego podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Hipotetycznych sytuacji jest sporo i warto o tym pamiętać, bo jak wspominaliśmy, oświetlenie w salonie jest jednym z pierwszych zadań, które przy złym planowaniu trudno będzie zmienić. Nie należy również zapominać o pozostałych pomieszczeniach – różnice w natężeniu światła nie powinny być znaczne, w przeciwnym razie nasze oczy będą doświadczać szoku za każdym razem, gdy wejdziemy do silniej oświetlonego pomieszczenia.

My jednak skupimy się na tej drugiej, przyjemniejszej funkcji – dekoracyjnej. Oświetlenie w salonie zostanie przeanalizowane w kategoriach czysto estetycznych, więc mamy nadzieję, że będzie to dla Was równie czysta przyjemność. I ostrzegamy – żaden pomysł typowy nie będzie!

Światło podłogowe w salonie

Kolejnym nietypowym rozwiązaniem jest podłogowe oświetlenie w salonie. Choć nie tylko oświetlenie jest tu nietypowe. Piękna i na pewno bardzo wygodna aranżacja wypoczynku powoduje, że staje się on punktem centralnym pomieszczenia. Jest ogromny i w finezyjny sposób podkreślony trzystopniowym zejściem. Dekoracyjność wszystkich tych elementów jest podkreślona właśnie podłogowym oświetleniem w salonie, które częściej kojarzymy z tarasem lub ścieżką ogrodową niż z wnętrzem domu. Tutaj jednak pasuje idealnie i dopełnia zamysł na dwupoziomowe rozróżnienie stref pomieszczenia. 

Eklektyczne oświetlenie w salonie

Nieregularne i rozrzucone punkty świetlne na ścianie. To dopełnienie całego, niezwykle ciekawego wnętrza. Powielenie pozornego bałaganu obrazów i plakatów. Właściwie niewiele elementów jest tu regularnych, a jednak całość dobrze ze sobą się czuję tworząc ten eklektyczny zespół. Oświetlenie w salonie oprócz tych interesujących punktów, które przesmykują się gdzieś pomiędzy dekoracjami, to również dwie lampki nocne przy sofie – i znów – każda inna. Jedna zupełnie różna od drugiej. Szukając punktów wspólnych moglibyśmy skierować myśl ku nieaktualności – obie są minione w czasie, niewspółczesne, dlatego pomimo różnic w każdym elemencie, pozwalamy być im razem. Dekoracyjne oświetlenie w salonie nie ma zasad, może być tak frywolne, jak tylko nam się podoba.

Oświetlenie klasycznych mebli w industrialnym stylu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Fallen Furniture, Eklektyczny
Fallen Furniture

On Location

Fallen Furniture

Na pewno interesować nas będzie nietypowość, ponieważ wszystko to, co typowe  już widzieliście. Klasyczny industrializm – coś nowego prawda? Połączenie dwóch ciekawych stylów w jedno musi dać niezwykły efekt. Sofa chesterfield oraz piękny fotel stylizowany na styl empire to ikony meblarstwa. Piękny, intensywny kolor fotela pięknie zgrywa się z brązami i odcieniami miedzi industrialnych dodatków. I to połączenie wydaje nam się wyjątkowo i nietypowo piękne!

Intensywne oświetlenie w salonie

Oświetlenie w salonie jako szok młodości. Właściwie całkiem swobodnie w ten sposób można podsumować aranżację naszego salonu. Kolorowy szał rzeczy – dzieje się tu na prawdę dużo, ale pomimo dużej ilości przedmiotów, każdy z nich ma tu swoje miejsce. Oświetlenie w salonie poza oczywistymi funkcjami staje się pretekstem do wstawienia tu kolejnych elementów będących przejawem umiłowania do designu, jakie żywią właściciele tego mieszkania. Tak zwane – carnival letters, przeżywają obecnie prawdziwą fale popularności, która niesie je na swoim grzbiecie wprost do naszych domów. Możemy je wpasować w naprawdę różnorodne style, dodawać tak samo swobodnie jak inne dodatki. Natomiast żółta, łamana w aż pięciu punktach stojąca lampa jest w gruncie rzeczy bardzo praktyczna, dostosuje się do każdej pozycji i każdego najbardziej wyszukanego sposobu czytania. 

I jeszcze bardziej intensywne oświetlenie w salonie

Nie jest to jednak koniec spaceru po tym nietypowym salonie. Zabawa aranżacją jego wyglądu ma głębszy zamysł. Wykorzystano tu kolejny szalenie modny dodatek dający oświetlenie w salonie – neon. Tak. Neony wracają do łask i odważnie wkraczają do naszych wnętrz. Sam napis nie jest też pozbawiony sensu – karze nam się przyjrzeć, a także spojrzeć w kierunku sufitu, który jest całkowicie pokryty lustrami. Lustra znajdują się też na niektórych ścianach tego przedpokoju prowadzącego do wnętrza tej niezwykłej kawalerki. Może nie każdy odnalazłby się w takiej aranżacji, ale musicie przyznać, że dotrzymaliśmy obietnicy i przedstawiamy na prawdę nietypowe oświetlenie w salonie!

Nietypowe połączenie stylów

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Rustykalny
homify

GIGANTO lampa miedziana

homify

Meble utrzymane w industrialnym stylu mają to do siebie, że już po samej nazwie możemy spodziewać się wyjątkowych i nietypowych form. Nie inaczej jest w tym przypadku. Tyle tylko, że industrialny styl dodatkowo w nietypowy sposób został połączony ze stylem retro! Stojąca, pięknego koloru miedziana lampa została wyposażona w niezwykły abażur, którego wzór jest utrzymany w stylistyce lat 60. To, co dla tych lat jest równie charakterystyczne to fascynacja postrzeganiem. Motyw iluzji optycznych wraca i dziś – w różnych kontekstach, formach i zastosowaniach znajdziemy go już w całkiem niemałej ilości w świecie designu. Dekoracyjne oświetlenie w salonie daje nam sporo możliwości interpretacyjnych, możemy śmiało urozmaicać nim całe wnętrza – nie tylko te utrzymane w stylu retro. 

ZAPALGO w tym wnętrzu.

Oświetlenie w nietypowej formie

Wielkomiejski eklektyzm: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Studio Potorska,Eklektyczny
Studio Potorska

Wielkomiejski eklektyzm

Studio Potorska

Często zdarza się tak, że w salonie wyodrębniona jest strefa jadalniana – tak, jak tutaj. Jakie, więc nietypowe, a jednocześnie praktyczne oświetlenie w salonie zastosować? Odpowiedzieć widzimy w tej aranżacji. Przyjemna struktura stworzona z niewielkich punktów świetlnych zawieszonych jakby na nitkach nadaje wnętrzu bardzo ciekawy charakter. Dzięki powieleniu pojedynczych punktów, nie wydają się nieproporcjonalnie małe w stosunku do wnętrza i pozostałego wyposażenia. Warto też zwrócić uwagę na piękną kolorystykę tego salonu – stonowane, subtelne i ciepłe odcienie z miejscowym zaciemnieniem barw pięknie komponują się z delikatną strukturą oświetlenia. 

Podświetlane regały

Często zdarza się tak, że nasze mieszkania, nie tylko na poddaszach, zapełniamy zabudową. Czasem są to szafy, a czasem regały. Tym razem pomysłem na aranżację przestrzeni jest ogromny regał, który ładną strukturą wypełnia całą ścianę tego poddasza. Aby dodatkowo zamieszać we wnętrzu wykorzystano do tego oświetlenie w salonie i zamontowano je we wnętrzu niektórych półek. Całość może nam się kojarzyć z wysoką zabudową miejską – bloków lub wieżowców, które po zmroku składają się z podobnej mozaiki świecących i wygaszonych okien. Z pewnością to oświetlenie w salonie nie jest typowe.

Oświetlenie w salonie w wersji na prawdę max

APARTAMENT FRANCUSKI: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Sikora Wnetrza,Klasyczny
Sikora Wnetrza

APARTAMENT FRANCUSKI

Sikora Wnetrza

Jeżeli szukamy na prawdę niezwykłych rozwiązań to również dobrze może to być nietypowo duże oświetlenie w salonie. Jest to zabieg lekko humorystyczny i dlatego nam się szalenie podoba! Sikora Wnętrza stworzył aranżację salonu jakby na złość jego klasycznemu wyglądowi – zrobił wszystko, aby tego charakteru w meblach i oświetleniu nie kontynuować. Ten upór wyszedł mu na prawdę pięknie i intrygująco.

Oświetlenie w kolorach ombre

Motyw ombre. Oświetlenie w salonie również może być ombre. Modne ostatnio słowo, jakoś przemawia do nas i chcemy patrzeć na te stopniowe przechodzenie barw. Uważamy je za ładne i ciekawe, może dlatego, że trochę kojarzą nam się z naturą, która często tworzy całe katalogi barw, gdzie jedne płynnie przechodzą w drugie. Na pewno cała ta kompozycja tutaj przemawia do nas pomysłem, naturalnością i kolorystyką. 

Ażur i abażur

Nietypowość tego oświetlenia widzimy od razu. Lampa z… i no właśnie. W sumie trudno ocenić – bardziej z czy może bardziej bez abażura. Ćwicząc język polski możemy właściwie podsumować, że jednak jest to ażurowy abażur dla tej lampy. Nietypowy, ale interesujący! Jeżeli myślimy o wnętrzu tryskającym zabawnymi akcentami to jest to rozwiązanie idealne. 

Wymyśliła i zrobiła Maszyna Kreacji.

A nietypowe pomysły na wykończenie ścian znajdziecie tutaj.

Macie jakieś inne pomysły na nietypowe oświetlenie w salonie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu