Zamieszkaj w kościele! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zamieszkaj w kościele!

Alicja Olko Alicja Olko
Gipsy Hill Nowoczesne domy od Granit Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Odnawianie i zmienianie przeznaczenia starych kaplic i kościołów jest jednym z najgorętszych trendów we współczesnej architekturze. Konwertowanie takich budynków w przestrzenie mieszkalne niesie za sobą nie tylko duży ładunek emocjonalny, ale także walory estetyczne. Te pierwsze odnoszą się do duchowej strony mieszkania w miejscu, w którym celebruje się zarówno życie, jak i śmierć. Z architektonicznego punktu widzenia, kamienice i kościoły są zazwyczaj niezwykle estetyczne, piękne, zabytkowe i oferują przestrzeń do stworzenia naprawdę wyjątkowych apartamentów.

Jeżeli cała ta idea wciąż Was nie przekonuje, zobaczcie efekty metamorfozy starej kaplicy w nowoczesne i eleganckie apartamenty.

Historyczna fasada

Wspaniała fasada kaplicy od strony ulicy została odnowiona, nawiązując do czasów swojej świetności. Odmalowana, od restaurowana, ale wciąż emanująca elegancją i dostojnością. Najciekawszą cechą tego budynku jest fakt, iż nie można po nim od razu poznać, że w przeszłości pełnił rolę kaplicy. Zwłaszcza, gdy spojrzy się na budynek od drugiej strony.

Stare kontra nowe

Zdjęcie to doskonale ukazuje nam kontrast pomiędzy historyczną fasadą budynku, a jego nowoczesną dobudówką. Geometryczna, kubistyczna forma nowej części, wraz z przylegającymi do niej spiralnymi, metalowymi schodami, zdecydowanie różni się od masywnej, ceglanej bryły po lewej stronie. Kluczem do harmonijnej i spójnej całości była kolorystyczna konsekwencja- brąz drewna i cegły w połączeniu z bielą wykończeń daje doskonały rezultat.

Przestronna strefa dzienna

Skąpana w naturalnym świetle strefa dzienna jest jasna i przestronna. Duże okna zapewniają stąd doskonały widok na okolicę oraz wpuszczają do wnętrza mnóstwo światła. Śnieżnobiałe ściany i sufit doskonale komponują się z jasnym, sosnowym parkietem. Takie kolorystyczne połączenie jest zawsze korzystne i pozwala na jeszcze większą intensyfikację naturalnego światła.

Otwarta kuchnia

Kuchnia w formie aneksu kuchennego doskonale sprawdza się na tej otwartej przestrzeni strefy dziennej. Białe meble o gładkich, połyskujących frontach zdają się zlewać ze ścianą. Zapewniają one mnóstwo miejsca do przechowywania, nie przepełniając jednak wnętrza kuchni. Estetyczne sprzęty AGD najnowszych technologii dopełniają wyposażenie wnętrza.

Łazienka

Aranżacja łazienki to spełnienie marzeń miłośników nowoczesności i minimalizmu. Neutralna kolorystyka, najwyższej jakości materiały, inteligentne rozplanowanie przestrzeni- wszystko to czyni tę niewielką łazienkę wygodną i funkcjonalną w użytkowaniu.

Sypialnia

Także w sypialni, jak i w innych pomieszczeniach tego mieszania, dominuje stonowana paleta kolorów. Biel i drewno stanowią tutaj doskonałą kombinację, nadając wnętrzu świeżego, ale i przytulnego charakteru. Tak prosto i bez przepychu zaaranżowana sypialnia jest idealnym miejscem na błogi sen!

Co myślicie o tworzeniu mieszkań w kaplicach i kościołach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu