Projekty,   zaprojektowane przez homify

Dom jak bajkowy pałac księżniczki

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś w homify postanowiliśmy pokazać Wam, że bajkowe miejsca istnieję i razem z Wami przenieść się w czasie do  malowniczego pałacyku w włoskiej miejscowości Ostuni. W rzeczywistości nie jest to królewski pałac a Trullo, w którym można poczuć rustykalny styl kamienia. Te architektoniczne piękności są typowe dla włoskiego regionu Apulia i są to małe okrągłe kamienne domy z stożkowym dachem, których pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione ale ich urok został doceniony na całym świecie, dlatego zostały wpisane na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Unikatowość ich polega na tym, że nigdzie indziej w całej Europie i na świecie tego typu budynki nie są spotykane. To wspaniałe Trullo zostało ujęte obiektywem zdolnych fotografów i zachwyci Was eleganckim urokiem prostoty. 

No to ruszamy na wycieczkę!

Urocze budynki

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Aspekt zewnętrzny tej budowli jest niezwykle oszałamiający! Jest to jednopoziomowy budynek mieszkalny, zbudowany z kamienia wapiennego bez zaprawy na planie w kształcie koła. Sama forma tych domków wystarczy, aby przyciągnąć niezliczonych turystów, którzy wybierają Trullo jako swoje wakacyjne domy.

Taras

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Zanim wejdziemy do środka musimy koniecznie obejrzeć jeszcze kamienny taras. Tylna strona Trullo oferuje uroczą przestrzeń na świeżym powietrzu, którą współcześni projektanci wyposażyli w wygodne meble umożliwiające wypoczynek. Nic dziwnego, że rzesze turystów chcą kąpać się tutaj w promieniach słonecznych.Ten rustykalny klimat jest absolutnie niepowtarzalny i zjawiskowy! 

Historia spotyka się z współczesnością

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Aż trudno uwierzyć, że salon jest tak dobrze oświetlony. To wszystko za sprawą białej, kamiennej ściany odbijającej światło.  Biały tynk jest idealnym wyborem dla tej przestrzeni ponieważ w pełni szanuje tożsamość Trullo, zachowując rustykalny urok w nienaruszonym stanie. Ze względu na silny historyczny charakter, antyczne meble i elementy dekoracyjne zestawiono z wygodną sofą i współczesnymi tekstyliami. Zwróćcie uwagę na oryginalne źródło światła, umieszczone przy skórzanej kanapie!

Sklepienie

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Sufit jest prawdziwą atrakcją tych domów. Czy istnieje lepszy sposób na uzupełnienie jego imponującego wyglądu niż z pomocą takiego żyrandola? Ta jedyna w swoim rodzaju lampa to element upcklingowego designu: jest zbudowana z koła i łączy w sobie kreatywność oraz historię – co za miły akcent! 

Bajkowa sypialnia

Projekty,   zaprojektowane przez homify

W sypialni panuje niezwykle spokojna atmosfera, a w jej wnętrzach można podziwiać szykowny styl boho. Kolorowy wystrój ściany nad wezgłowiem, półokrągła nisza z artefaktem i przytulny charakter tej ciepłej sypialni sprawią, że czujemy się tutaj wyjątkowo. Stara szafa, doskonale wkomponowana w pomieszczenie, wydaje się być zrobiona na zamówienie, specjalnie dla tej wnęki.

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Z tej strony widzimy drewnianą belkę konstrukcyjną z reflektorami: ciepły, nowoczesny akcent w tym rustykalnym pokoju. Biała lniana kurtyna i poduszki na drewnianej ławce przyczyniają się do stworzenia atmosfery w stylu boho, o której mówiliśmy wcześniej. Jest po prostu cudownie! 

Ostatnie spojrzenie

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Na koniec spójrzmy jeszcze raz na te malownicze budowle, zlokalizowane w pięknym śródziemnomorskim klimacie. Ciężko od nich oderwać wzrok! 

Chcecie zobaczyć coś nietypowego? Nie możecie tego przeoczyć: Zwariowana architektura… Będziecie przecierać oczy ze zdumienia

Chcielibyście spędzić tam wakacje? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu