Projekty,  Dom pasywny zaprojektowane przez ARCHITEKTEN BRÜNING REIN

Pasywny dom przyszłości

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Szerokie spektrum działania architektów z biura BRüNING REIN, zawierające usługi projektowania domów od podstaw, przebudowywania, renowacji wnętrz oraz projektowania ogrodów doprowadziło do powstania uroczego domu przyszłości, usytuowanego na pięknym i doskonale rozplanowanym terenie. 

Pasywny dom wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz zastosowaniem szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Mówiąc prościej dom jest ekologiczny i oszczędny. Zobaczcie jak ciekawie prezentuje się pod względem estetycznym. 

W otoczeniu roślin

Wspaniałym atutem tej nieruchomości jest spora działka, roztaczająca się wokół domu. Zielony, krótko przycięty trawnik, jest przecięty pasem kolorowych i pachnących rabat kwiatowych. Teren jest wspaniale zagospodarowany ponieważ znajduje się na nim miejsce do rekreacji, wypoczynku i zabawy. Działka pozbawiona jest wysokich drzew, które zacieniałyby bryłę budynku i blokowały dopływ światła.

Bryła budynku

Jasne elewacja w bardzo nowoczesny sposób spotyka się z czarnymi, matowymi elementami dekoracyjnymi tworząc dynamiczną kompozycję. Prosta bryła, wynika między innymi ze standardów budownictwa - aby sprostać wymogom i założeniom domu pasywnego, jego bryła powinna mieć jak najprostszy kształt. Zwróćcie także uwagę na symetryczny dwuspadowy dach i dość dużą ilość okien. Pełnią one ważną rolę w projekcie. 

Odzyskiwanie energii

Budynek żyje światłem słonecznym, dlatego jego otwarcie na słońce po stronie południowej jest bardzo ważne. Promieniowanie słoneczne jest wykorzystywane między innymi do zbilansowania zapotrzebowania na ciepło. Duże okna wpuszczają także sporą ilość światła, co pozwala zredukować zużycie prądu w ciągu dnia. W domu zastosowano także system wentylacji z odzyskiem ciepła czyli rekuperacji. 

Wnętrze

Wnętrze budynku prezentuje się równie imponująco co jego wygląd zewnętrzny. Jasne, doskonale doświetlone przestrzenie, wypełnione nowoczesnymi meblami i cudownymi widokami na kwiecistą działkę. Architekci ustawili jadalnię w przeszklonym rogu domu, wykorzystując tę lokalizację jako największy atut pomieszczenia. Skromne meble i ozdoby nie konkurują z odgrywającym główną rolę widokiem. 

Przestrzeń dzienna

Duża przestrzeń dzienna łączy w sobie funkcję kuchni z jadalnią, ale także w dużej mierze z salonem. Meble kuchenne są bardzo nowoczesne i funkcjonalne. Z powodzeniem można je nazwać dwa w jednym: od strony kuchennej stanowią tradycyjną zabudowę, natomiast ich plecy posłużyły jako regały na książki do salonu. 

Podoba Wam się połączenie kuchni z salonem i jadalnią? Zajrzyjcie tutaj po kolejne inspiracje: 15 pomysłów na salon połączony z jadalnią

Chcielibyście żyć w domu pasywnym? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu