Projekty,  Okna zaprojektowane przez Multivi

12 pomysłów na estetyczną nawierzchnię na zewnątrz domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Niektórych rzeczy nie da się uniknąć lub zakryć. Jedną z nich jest nieestetyczna i zniszczona podłoga przy wejściu do domu. Taki widok potrafi zniechęcić do, nawet najpiękniejszego, domu. Z tego powodu bardzo ważne jest utrzymanie jej w dobrym stanie, w razie potrzeby konsekwentnie, no i oczywiście, w razie konieczności – wymiana. 

Jeśli zdaliście sobie sprawę, że ten problem dotyczy także Was i nie wiecie co z tym fantem zrobić, przychodzimy z pomocą. W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was 12 pomysłów na to, czym wyłożyć podłoże na zewnętrznych obszarach domów. Postaraliśmy się o to, aby jak najdokładniej zaprezentować właściwości poszczególnych materiałów i zilustrować je z pomocą zdjęć aranżacji, stworzonych przez naszych architektów

Lekki chodnik

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify

Ta płyta podłogowa była w stanie odnowić wejście do pierwszego chwili gdy tylko się tam pojawiła. Jej błyszcząca faktura wygląda bardzo starannie i elegancko. Ważny jest tutaj pomysł, także samego układu: płytki są ułożone już spod samych drzwi aż po koniec ogrodu, zostawiając jedynie miejsce na rabatkę kwiatową. 

Cement

Innym przydatnym pomysłem zmiany wyglądu wejścia,  jest rozprowadzenie na ziemi grubej warstwy betonu; obszar natychmiast stanie się estetyczny i czysty. A koszt inwestycji jest niewielki! 

Cegła

Cegły rozbiórkowe lub pozostałe po budowie domu mogą znaleźć tutaj swoje przeznaczenie. Można je wykorzystać do ułożenia chodnika w ogrodzie. Co prawda cegła budowlana nie jest produkowana z przeznaczeniem na nawierzchnie ogrodowe, jest mniej odporna na mróz i czynniki atmosferyczne niż kostka brukowa, niemniej jednak nadal posiada szereg zalet. 

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to klasyczny, ponadczasowy wybór.Jest to też jeden z tańszych sposobów na estetyczne wejście do domu. Współcześnie płytki ceramiczne występują pod różnymi postaciami i mogą imitować inne materiały- beton, naturalny kamień czy drewno.

Płytki chodnikowe

Płyty chodnikowe to idealny materiał na ścieżki w ogrodzie, podjazd czy dróżkę prowadzącą do wejścia do domu. Mogą być układane ciągiem, tworząc w ten sposób jednolitą nawierzchnię lub być układane w sposób ażurowy, czyli na przemian z trawnikiem. Najlepiej układać z nich ścieżki o prostych, geometrycznych kształtach. 

Naturalny kamień

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Base-Arquitectura
Base-Arquitectura

Privada Paraíso

Base-Arquitectura

Płyty z naturalnego kamienia występują w różnych rozmiarach i kolorach, a nadają się zarówno na taras, przed wejście jak i do ogrodu. Wyglądają pięknie, bardzo elegancko i szykownie. Są rozwiązaniem na lata, jednak trzeba liczyć się z większą inwestycją. 

Płytki i żwir

Jeszcze inną propozycją są płyty ażurowe wykonane z różnorodnych tworzyw. Pozwalają one stworzyć trwałą i przede wszystkim ciekawą nawierzchnię. Ich zaletą jest także fakt, że przepuszczają wodę. Można je wypełnić żwirem, trawą czy ziemią ogrodniczą.

Kamienne płyty

Oprócz wymienionych wcześniej możliwości można się także zdecydować na nawierzchnię z kamieni, np. otoczaków. Wykonanie takiej nawierzchni nie jest skomplikowane ani drogie. Nawierzchnia nie zawsze będzie wyglądała identycznie – uzależnione jest to od kształtów i gabarytów kamienia, a także jego połączenia z innymi materiałami.

Trochę trawy, trochę płytek

Lubicie trawę i w zasadzie wystarczyła by Wam ona sama jako cała nawierzchnia? Wcale nas to nie dziwi, taka naturalna podłoga wygląda wspaniale, jest ekologiczna i tania. Ale ma też swoje wady: np. w trakcie deszczu, robi się ogromne błoto, które dostawałoby się do wnętrza domu. Aby temu zapobiec wystarczy kilka rzędów płytek. 

Ozdobne rozwiązania

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Excelencia en Diseño
Excelencia en Diseño

la puerta de ingreso

Excelencia en Diseño

Dzięki różnorodności płytek na rynku, ta piękna podłoga jest łatwiejsza do stworzenia, niż myślicie. Możecie kupić płytki, które tworzą konkretny projekt a następnie ułożyć je jak układankę z puzzli. Gotowe, ot cała filozofia! 

Różnorodność kształtów

Projekty,  Okna drewniane zaprojektowane przez Marvin Architectural
Marvin Architectural

Aluminium Clad Wod French Doors

Marvin Architectural

Dynamiczną kompozycję można stworzyć dobierając płyty chodnikowe, płytki, kostkę czy kamień w różnorodnych kształtach. Liczy się dobry pomysł i inwencja. Efekt końcowy będzie z pewnością nietuzinkowy i interesujący. 

Mozaika z małych kamyczków

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Productos Cristalum
Productos Cristalum

Combinación de ventanas abatibles y corredizas + puertas

Productos Cristalum

Mozaiki królują nie tylko we wnętrzach. Na zewnątrz prezentują się one równie intrygująco i ciekawie. Jeśli lubicie oryginalne rozwiązania, z pewnością będziecie nimi zachwyceni! 

Pozostańcie jeszcze na chwilę z nami. Oto: 15 pomysłów na nowoczesne wejście do domu

Które rozwiązanie przypadło Wam najbardziej do gustu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu