Projekty,  Aneks kuchenny zaprojektowane przez Viú Architettura

Piękne poddasze pełne inspirujących pomysłów

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Odwiedzamy Bolonię i fantastyczne mieszkanie znajdujące się na najwyższym piętrze budynku. Poddasze zostało przekształcone w cudowny loft zachwycający swoim stylem i świeżością. Projekt został starannie wykonany przez architektów z Viù Architettura. Wykorzystano tu każdy zakamarek przestrzeni, nawet w obszarach gdzie ściany są niskie, a sufit skośny. 

Dominuje tu drewno – na suficie i na podłodze, a także w meblach. Czerń na meblach i biel ścian i sufitów tworzą elegancki i ponadczasowy kontrast. W efekcie mamy bardzo nowoczesny i funkcjonalny wystrój. Gotowi, by przyjrzeć się mu bliżej?

​1. Przejrzystość projektu

Schody prowadzą do przestronnego wnętrza. Podłogi i sufit zostały pokryte drewnem, dzięki czemu uzyskano bardzo ciepłą atmosferę. Postawiono na otwartą przestrzeń, w której salon i jadalnię dzieli jedynie bar kuchenny. Dzięki szeroko wykorzystanej bieli wnętrze wygląda na większe i bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości.

​2. Salon

Zajrzyjmy na chwilę do salonu zaprojektowanego jako przestrzeń wypoczynkową. Mamy tu dużą, wygodną sofę i biblioteczkę zbudowaną na miarę. Osiągnięto harmonijny efekt, co nie jest tak łatwe przy spadzistym suficie. Pomimo wielkich rozmiarów, przestrzeń jest bardzo harmonijna i przytulna.

​3. Kuchnia

Kuchnia na poddaszu? Poproszę! W tym przypadku, mamy bardzo subtelnie oddzieloną kuchnię od salonu. Taki efekt uzyskano za pomocą baru kuchennego. Szczególnie fajnym akcentem aranżacyjnym jest tablica, na której można spisać ulubione przepisy, listę zakupów, lub zostawić wiadomość drugiej osobie.

​4. Taras

Przechodząc przez otwartą przestrzeń mieszkania, dochodzimy do tarasu. Skrywa się on za dużymi drzwiami balkonowymi. Dzięki nim wnętrze jest doskonale oświetlone. Balkon jest cudownym dodatkiem do każdego mieszkania, ale w przypadku poddasza tym bardziej podnosi wartość nieruchomości.

​5. Sypialnia

Sypialnia została zaprojektowana z gustem. Nasi architekci zaproponowali wstawienie świetlików, umożliwiając obserwację nieba podczas zasypiania. Czerwony kolor na poduszkach i fotelu tworzy niesamowity kontrast z resztą pomieszczenia. Fajny akcent wprowadzający dynamikę do wnętrza.

​6. Designerskie schody

Te schody to nie tylko prosty element praktyczny. Detale wykończenia nadają im niesamowity charakter, a metalowe profile na stopniach są cudownym elementem łączącym różne materiały. Dzięki nim, szkło balustrady nie kontrastuje tak bardzo z drewnem schodów.

​7. Drewno materiałem podstawowym

Podstawowym materiałem wykończeniowym w tym wnętrzu jest drewno. Przede wszystkim zauważamy ciemne drewno na podłodze, ale również drewniane meble pomalowane na czarno, jak i pomalowane na biało belki sufitowe.

Wybór parkietu sprawdza się tu idealnie. Zapewnia ciepło i elegancję. Jeśli jednak poszukujecie innych pomysłów na podłogi, to zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: Przegląd najlepszych materiałów na podłogi!

Co myślicie o drewnianym suficie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu