Od rudery do wymarzonego loftu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Od rudery do wymarzonego loftu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Industrialne domy od NonWarp Industrialny
Loading admin actions …

Uwielbiamy, kiedy stare budynku zyskują nowe życie! A jeśli przy tym stają się tak spektakularne, jak nie były nawet w latach swojej świetności, to tym lepiej! Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was projekt, dzięki któremu uwierzycie, że i dla największych ruder jest jeszcze nadzieja. Potrzeba tylko doświadczonego architekta z dobrym pomysłem. 

Profesjonaliści, którzy podjęli się ambitnej metamorfozy w tym przypadku to meksykańskie studio NonWarp. Dokonali oni niemożliwego – przerobili oni mały, zniszczony domek o powierzchni 42,5 m2 w zachwycające gniazdko większe o prawie 20 m2!

Zaciekawieni? Czas wyruszyć w podróż…

Przed: Zatrważający taras

Industrialne domy od NonWarp Industrialny

Na dachu domu urządzono taras, choć słowo urządzono jakoś tutaj dziwnie nie pasuje… Znajdowało się tutaj pomieszczenie gospodarcze, które prezentuje się przerażająco. Trudno wyobrazić sobie, żeby ktoś chciał w nim zamieszkać, albo chociaż stworzyć tutaj gabinet do pracy. I to mimo pięknych widoków na miasto! O zardzewiałej siatce, brudzie i grzybie chyba wspominać nie musimy. Zdjęcie mówi samo za siebie…

Po: Przestronny hol

Industrialny salon od NonWarp Industrialny

W tę metamorfozę trudno nam uwierzyć! Ledwo rozpoznajemy drzwi do starego pomieszczenia gospodarczego wkomponowane w tę niesamowitą, industrialną aranżację. Przestrzeń tarasu została całkowicie zabudowana oraz wyciągnięta tak w górę, jak i w dół. Dawna nadbudówka zyskała tym sposobem wyższe ściany i dłuższe schody. Biel ścian uwydatnia stylowe połączenia betonu, drewna i metalu. Po zapuszczonym tarasie nie pozostał nawet ślad!

Przed: Przygnębiające patio

Industrialne domy od NonWarp Industrialny

Oto katastrofa w pigułce! Wilgotne ściany, odpadający tynk, odstraszające zadaszenie z blachy, które nie zapewniało nas o swojej stabilności… Wiszące luźno kable elektryczne to wisienka na torcie! Nie było to miejsce spotkania i wypoczynku lecz raczej przestrzeń, przed którą mieszkańcy przemykali jak najszybciej. Sytuacji nie ratowały nawet urokliwe otwory okienne oraz drzwiowe z zaokrąglonymi przeszkleniami.

Po: Stylowy ciąg kumunikacyjny

Industrialne domy od NonWarp Industrialny

Mamy nadzieję, że siedzicie i jesteście gotowi poznać kolejne efekty naszej metamorfozy! Patrzymy teraz na patio od góry. Starą blachę wyeliminowano, drzwi i okna odnowiono, zachowując te elementy z przeszłości, które na to zasługiwały. Ściany fasady odremontowano i pomalowano na śnieżną biel. A na samej górze… powstała kolejna dobudówka! Jej nowoczesny styl kontrastuje z wiekowym budynkiem jednak w niezwykle stylowy sposób. Na środku patio stworzono spiralne schody metalowe, które ułatwiają komunikację w budynku.

Po: Dobudówka marzeń

Industrialne okna i drzwi od NonWarp Industrialny

Na koniec przyjrzyjmy się bliżej naszym nadbudówkom. Stoimy teraz w przestrzeni dawnego tarasu, którą oglądaliśmy na początku. Tym razem jednak zwróceni jesteśmy w stronę drugiego skrzydła nadbudówki. Nad jej niższym poziomem góruje dawny dach – dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba było jeszcze bardziej ingerować w strukturę budynku. Poziom górny to z kolei ceglany prostopadłościan, do którego dostaniemy się drewnianą drabiną. Nic tutaj nie jest oczywiste!

Jeśli lubicie nasze artykuły z dziedziny przed i po, to z pewnością zakochacie się w tej Metamorfozie nie z tej ziemi!

Co sądzicie o tej metamorfozie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu