Projekty,  Salon zaprojektowane przez Viú Architettura

Mieszkanie o charakterze loftu

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Fajne poddasze to marzenie wielu z nas. Wysokie ściany, duże przestrzeni, przestronne pokoje i odrobina industrialnego stylu – kto nie byłby zainteresowany takim mieszkaniem? Przy odrobinie kreatywności i dobrych pomysłów, można stworzyć właśnie taką atmosferę. Jedyne, czego potrzebujemy na wyjściu, to przestrzeń do zagospodarowania! Nasi specjaliści z Viu 'Architettura zaprojektowali piękne mieszkanie o charakterze wymarzonego loftu. Zobaczcie efekty ich pracy.

​Spojrzenie na jadalnię

Już na pierwszy rzut oka widać pewne cechy charakterystyczne dla loftu. Chociaż sufity nie są tak ekstremalnie wysokie jak w starej fabryce przebudowanej na mieszkanie, wciąż możemy poczuć, że mamy dużo przestrzeni, szczególnie, że wykorzystano układ na otwartym planie, gdzie nie ma zbędnych ścianek lub drzwi. Bardzo industrialnym elementem jest metalowa rana oddzielająca jadalnię od salonu. To właśnie takie elementy nadają pomieszczeniom stylu. Panuje tu naturalna paleta kolorystyczna, a meble są połączeniem nowoczesnego designu z klasyką. Zwróćmy uwagę na masywny skórzany fotel na pierwszym planie.

​Za jadalnią jawi się strefa salonowa

Na tym zdjęciu ponownie oglądamy jadalnię, jednak z innej perspektywy. W tle możemy zauważyć nowoczesny kominek służący za granicę pomiędzy salonem, a jadalnią. Kolejnym elementem przykuwającym naszą uwagę jest kompozycja industrialnych lamp.

​Salon

Salon w nowoczesnym stylu został zaprojektowany tak, aby jednocześnie był funkcjonalny, ale również komfortowy. Nasi projektanci złożyli hołd loftom, włączając w aranżację ceglaną ścianę. Cegłę pomalowano na biało, co pozwoliło optycznie powiększyć przestrzeń.

​Kuchnia

W tym mieszkaniu zdecydowano stworzyć otwartą kuchnię z nowoczesnymi frontami bez uchwytów, barem śniadaniowym i wyspą kuchenną pośrodku strefy kuchennej. Funkcjonalność, wygoda i wyrafinowany design idą to ramię w ramię, a błyszczące lampy dodają nutkę stylu industrialnego, tak ważnego w tym projekcie.

​Łazienka

Na koniec zostawiliśmy sobie łazienkę, w której znajdujemy kolejne elementy typowe dla loftów – betonową ścianę! Emanuje ona szorstkością, ale również swobodą i luzem. Tworzy to ekscytujący kontrast z ciepłym drewnem, z którego wykonano meble i aksamitem fotela. Kolejnym elementem przykuwającym uwagę jest prysznic typu walk-in. Duży, w pełni przeszklony prysznic jest elementem bardzo luksusowym w tym wnętrzu.

W tym przypadku opisywaliśmy mieszkanie, któremu nadano styl loftu. Jeśli jednak chcecie zobaczyć stuprocentowy loft, zapraszamy do Katalogu Inspiracji: Spektakularna przemiana magazynu w cudny loft!

Co myślicie o loftach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu