Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Zwariowana architektura… Będziecie przecierać oczy ze zdumienia

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Można by pomyśleć, że wiemy wiele o szalonych domach, przecież nie raz widzieliśmy jaskrawe, kolorowe ściany, szalone dachy czy dziwne bryły budynków. Jednak to, co zobaczycie dziś sprawi, że przedefiniujecie Wasze obecne pojęcie zwariowanej architektury. Pokażemy Wam jedne z najbardziej niezwykłych, dziwnych i szalonych domów jakie kiedykolwiek widziała nasza planeta!

Architekci odpowiedzialni za te projekty otrzymali wolną rękę, a efekt końcowy jest dowodem na to, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Najciekawszy jest fakt, że te domy są w 100 % użyteczne i funkcjonalne. To naprawdę cenny eksperyment! Zobaczcie te cuda nowoczesnej architektury i przekonajcie się, czy moglibyście w nich mieszkać. 

1. Lodowy dom

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Jak myślicie, gdzie mieszkałaby współczesna Królowa Śniegu? Chyba znaleźliśmy jej siedzibę! Ten dom jest naprawdę ciekawy i jednocześnie przerażający, robi bowiem wrażenie zapomnianego domu… Sam projekt bryły jest dość tradycyjny i typowy, zachwyca nas jednak lodowa dekoracja

2. Rejs po kosmosie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Kolejny zaskakujący przykład architektury… Powiecie: przecież to nie dom, a statek kosmiczny. Prawda jest taka, że ten niezwykły budynek w kształcie statku został zaprojektowany w latach powojennych, następnie powstało około stu takich domów – niektóre traktowano jako letniskowe, inne jako domy całoroczne. Domy te są zbudowane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Składają się zaledwie z 16 elementów! 

3. Zjazd do zajezdni

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Kolejny dowód na to że wyobraźnia ludzka nie zna granic! Kolejny dom jest zarazem dziwny i wspaniały. Odrestaurowany, stary autobus przyciąga wzrok, a gdy pomyślimy o wymiarach samego pojazdu zrozumiemy, że mieszkanie wewnątrz niego  jest naprawdę przestronne i wygodne.

4. Odlotowy dom

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Ten dom jest naprawdę wyjątkowy. Powstał we wnętrzu boeinga 727 z 1965 roku. Swoim mieszkańcom oferuje nieziemskie widoki na otaczający go krajobraz oraz całkiem sporo wygodnej przestrzeni wewnątrz. Wyjątkowy dom jest częścią luksusowego hotelu – za całkiem niemałą sumę można go wynająć, by spędzić tu jedyne w swoim rodzaju wakacje.

5. Siedmiomilowe buty

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Czy to scenografia do dziecięcej bajki, a może rekwizyt teatralny? Nie, to prawdziwy dom, który w dodatku jest całkowicie użyteczny! Kolejny przykład na niesamowitą kreatywność i twórczość architektów. Budowla ta służyła dawniej jako dom dla gości lokalnego magnata branży obuwniczej, dziś mieści się w niej muzeum. 

6. Do góry fundamentami

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Ciężko w to uwierzyć, że taki dom naprawdę istnieje, i że nie przeczy to prawom fizyki… Jak to w ogóle możliwe?  Spójrzcie na meble przymocowane na tarasie; Wygląda to bardzo dziwnie. Pewnie chętnie zobaczylibyście go w środku… My również jesteśmy go bardzo ciekawi. 

7. Marzenie z dzieciństwa

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Domek na drzewie, sam w sobie, nie jest może aż taki niezwykły, ale ten egzemplarz posiada ciekawy most, prowadzący do następnego domku. Naszym zdaniem ten dom jest idealny dla eko-wojowników i tych, którzy lubią spokojne życie. Jako dzieci z pewnością marzyliście o takim domu, może pora zrealizować te marzenia? Mamy dla Was garść ciekawych inspiracji: Obudź w sobie dziecko! 5 najpiękniejszych domków na drzewie

8. Organiczny kształt

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

ŁAŁ! To wygląda jak scena z filmu science fiction z lat 60. XX wieku. Jesteśmy całkowicie zakochani w tej budowli! Łagodne, okrągłe wycięcia, dziwaczne okna i idealnie dopasowany basen sprawiają, że budynek jest bardzo spójny i posiada organiczny charakter.  Życie w tym domu na pewno nie byłoby nudne, ale poruszanie się po nim z początku to byłoby wyzwanie! 

I co, moglibyście zamieszkać w którymś z nich? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu