Projekty,  Salon zaprojektowane przez Opera s.r.l.

Połączenie nowości z vintage, czyli dworek o charakterze chatki

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Architekci i projektanci uwielbiają projekty renowacji starych domów. Takie projekty pozwalają wprowadzić stary budynek w ramy nowoczesności. Można wykazać się pomysłowością, kreatywnością i znajomością starych metod budownictwa. 

Nic więc dziwnego, że nowoczesna architektura w starych domach sprawdza się tak dobrze. Skoro można stworzyć piękne wnętrza w starych domach, dlaczego nie wykorzystać takich aranżacji w nowych budynkach?

Włoscy architekci z Opera mają nam do zaprezentowania cudowny projekt łączący w sobie nowoczesność z elementami vintage. Zobaczmy jakie są efekty ich prac!

​Inteligentne połączenie nowości i retro

Wróćmy do idei wprowadzania współczesnych elementów w obraz starego domu. Żeby łatwiej było zobrazować ten trend, wybraliśmy dwa zdjęcia ilustrujące o co chodzi. Zwróćmy szczególną uwagę na schody. Balustrada zdecydowanie pochodzi z innej epoki, ale zarazem doskonale pasuje do współczesnego wnętrza. Klasyczną balustradę sparowano tu ze szkłem wprowadzającym dozę nowoczesności.

​Mały szczegół etniczny

Naturalny styl wiejskiej chatki tym bardziej zyskuje na cenie, gdy wprowadza się detale o charakterze etnicznym. Spójrzmy na przykład na dywan lub czerwoną komodę w stylu vintage.

​Zadbano o każdy szczegół!

Zastanawiacie się co kryje się za tymi drzwiczkami? Nic! Jest to skrupulatnie dobrany element dekoracyjny. Trzeba jednak przyznać, że pasuje do tego wnętrza jak ręka do rękawiczki! Drzwiczki celowo wyglądają na pozostawiającym wiele do życzenia (gdyby miały rzeczywiście coś za sobą skrywać) – jest to doskonałe odniesienie do drewnianych belek stropowych i innych rustykalnych elementów aranżacji.

​Belki stropowe na pierwszy rzut oka

Dla tego mieszkania bardzo charakterystyczne stały się odkryte belki stropowe, które nadają wnętrzu pazura. Decydując się na taki element, trzeba jednak pamiętać, że nie wolno przesadzać z ostrym tłem. Właśnie dlatego, w tym przypadku, wszystkie ściany są nieskazitelnie białe, co tym bardziej pozwala błyszczeć drewnu. Wszystkie meble i dodatki zostały dobrane tak, aby prym wiodły belki stropowe. Zwróćmy też uwagę na niewielki fragment ściany pod sufitem. Wybrano tu opcję pokazania cegły.

Nawiasem mówiąc, huśtawka w salonie jest niesamowitym pomysłem! Nie tylko jest to doskonały sposób na przybliżenie charakteru sufitu do reszty pomieszczenia, ale również przypomnienie, że każdy z nas ma w sobie dzieciaka, który potrzebuje zabawy!

​Harmonijna paleta kolorów

To, że paleta kolorów nie jest przypadkowo, możemy łatwo zauważyć na tym zdjęciu. Architektom i projektantom chodziło o stworzenie świeżej atmosfery. Drewno, jako materiał bezpośrednio pochodzący od Matki Natury, prezentuje klasyczną elegancję, którą wystarczy podkreślić delikatną kolorystyką reszty aranżacji.

​Eleganckie, a wręcz romantyczne wnętrze

Kiedy myślimy o stylu aranżacyjnym wiejskiej chatki, często myślimy o romantycznej atmosferze. Architekci z Opera udowodnili, że takie wnętrza są wciąż aktualne! W tym domu połączono to co retro z najnowszymi trendami aranżacji wnętrz. Takie połączenia są godne uwagi i uznania.

Jeśli kochacie styl rustykalny, musicie obejrzeć zdjęcia z Katalogu Inspiracji: Salon rustykalny – 9 wyjątkowych wnętrz!

Podobają Wam się odkryte belki stropowe?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu