Projekty,  Salon zaprojektowane przez Antonio Martins Interior Design Inc

W ten sposób oszczędzasz czas podczas porządków: 5 fantastycznych wskazówek!

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Sprzątanie nie jest najpopularniejszą rozrywką. O ileż przyjemniej jest w tym samym czasie siedzieć w słońcu na tarasie lub na kanapie przy filiżance herbaty. Jest wiele ciekawszych rzeczy, które można by robić w wolnym czasie jednak porządki po prostu należy wykonać. To nasz obowiązek!

W tym artykule zebraliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Wam życie i oszczędzą czas spędzany na sprzątaniu. Czytajcie dalej i koniecznie wypróbujcie wskazówki w Waszych domach! 

3. Sypialnia

Sypialnia musi być regularnie czyszczona i sprzątana. W końcu spędzacie w niej dużo czasu. Kurz osadza się w łóżku, na szafkach i akcesoriach dlatego odkurzanie to konieczność, co najmniej raz w tygodniu. Dużo kurzu pochodzi z ubrań, więc radzimy nie wyrzucać ich na środek sypialni. Pamiętajcie także o regularnym otwieraniu okien. 

1. Zacznij od oczyszczenia salonu

Jeśli macie niezapowiedzianą wizytę gości i bardzo mało czasu na sprzątanie, najlepiej zacząć od salonu. W końcu to miejsce, w którym przyjmujemy gości. Przede wszystkim zbierzcie do jednego kosza wszystkie porozrzucane rzeczy, które nie należą do salonu, takie jak buty, odzież i brudne naczynia. Następnie przenieście je w inne miejsce, w którym nie są już widoczne. Potem pora na odkurzanie, zwróćcie uwagę na najbardziej zakurzony element salonu jakim jest telewizor. 

Swoją drogą ileż stracił by ten cudowny salon, zaprojektowany przez architekta wnętrz ANTONIO MARTINS, gdyby na fotelach leżały sterty ubrań, a stolik kawowy był załadowany brudnymi naczyniami… Wyobrażacie to sobie?!

4. Bardzo ważny: pokój dziecięcy

W pokoju dziecinnym prawie zawsze znajdziemy zabawki porozrzucane na podłodze. W końcu dzieci to dzieci: lubią się bawić, swobodnie czuć się w sowim pokoju i niekoniecznie sprzątać po sobie. Jeśli pociechy są nieco większe, możecie liczyć na ich pomoc. Mogą pościelić własne łóżko i posprzątać zabawki. Nawet najmniejsi mogą wrzucić brudne ubrania do kosza na pranie. Pamiętajcie, że od higieny w tym pomieszczeniu zależy zdrowie waszych dzieci! 

2. Pora na kuchnię

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez John Gauld Photography
John Gauld Photography

An open view of the High Peak

John Gauld Photography

kuchni większość można posprzątać od razu po gotowaniu lub po zjedzeniu. Ważne jest, aby sprzątać jak najszybciej po jedzeniu, bez względu na to, czy wkładacie brudne naczynia do zmywarki, czy też myjecie je ręcznie. Im dłużej pozostaną w zlewie lub na blacie, tym trudniej będzie je potem umyć. Poza tym po pewnym czasie będzie wyczuwalny ich zapach…  

5. Na koniec łazienka

W łazience mamy sporo do roboty: wanna, prysznic, toaleta, umywalka, baterie, podłoga… Na samą myśl się odechciewa, ale sprzątanie tutaj trzeba wykonywać regularnie. Aby ułatwić sobie to zadanie, zawsze po wyjściu spod prysznica przecierajcie po sobie drzwi prysznicowe. To samo dotyczy baterii przy umywalce i samej umywalki. Z łatwością przeczyścicie ją podczas mycia rąk. 

Zobaczcie również: Sprzątanie w 10 minut: 10 codziennych trików dla czystego domu!

A Wy lubicie sprzątać? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu