Ikona stylu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ikona stylu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Corneille Uedingslohmann Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Stworzenie domu jednorodzinnego to wbrew pozorom wcale nie jest łatwe zadanie dla architekta. Przyszli mieszkańcy oczekują przeważnie raczej dyskretnego projektu, który jednak odda ich charakter. Dzisiaj zobaczymy jak z projektem domu dla trzyosobowej rodziny poradzili sobie profesjonaliści ze studia Corneille Uedingslohmann Architekten. Obejmował on nie tylko budynek w dzielnicy Kolonii Sürth, ale także wszystkie wbudowane meble oraz udogodnienia na świeżym powietrzu. 

Dom jednorodzinny, który zaraz poznamy jest prosty, nowoczesny, beztroski, charakteryzują go proste, czyste linie. Powstało dzieło cudownie nieskomplikowane, eleganckie lecz idealne do wypełnienia go rodzinnym ciepłem. Jesteśmy pewni, że wielu z Was z chęcią by zamieszkało właśnie w takim budynku!

Prostota z charakterem

Bryłę budynku tworzy sześcian przykryty tradycyjnym, dwuspadowym dachem. Jednak dom wyróżnia się na tle sąsiednich budowli dzięki swojej ogromnej lukarni o płaskim zadaszeniu. Jej wysokość została prawie całkowicie przeszklona i odpowiada wymiarom przeszkleń na parterze. Czarne ramy okien oraz dach kontrastują ze śnieżną bielą fasady. Zadbana przestrzeń przed domem z równo posadzonymi krzewami podkreśla geometryczny charakter budynku. Tak wielkie otwarcia fasady jak tutaj mogą zaskakiwać od strony ulicy – nasi architekci zastosowali zaćmione szkło z efektem lustrzanym, które nie dopuszcza żadnych ciekawskich spojrzeń.

Nieskomplikowane lecz nieoczywiste rozwiązania

Podchodzimy bliżej wyłożonym cementowymi płytami podjazdem. Obok nas kwadratowa rabata wysypana żwirem z młodym drzewem, które kiedyś będzie opowiadać historię tej rodziny. Za nią mały taras wykonany z tych samych płyt. Wejście główne schowane jest w fasadzie bocznej. Staje się jednym z ciemnych prostokątów przełamujących śnieżną biel fasady. To prosty projekt, jednak nieoczywiste rozmieszczenie otworów okiennych przydaje mu indywidualności. Z miejsca parkingowego przejść można bezpośrednio do ogrodu znajdującego się za nowoczesnym drewnianym płotem.

Miłość od pierwszego wejrzenia

Przechodzimy przez próg i od razu jesteśmy zachwyceni! Przestronny przedpokój to centralny punkt komunikacyjny. Możemy się stąd udać do salonu, kuchni z jadalnią, do piwnicy czy też na piętro. Naszą uwagę po raz kolejny w trakcie tego spaceru przyciągają kontrasty. Ciemne drewno parkietu, którym wyłożono także schody, jest w dialogu z bielą ścian. Strome schody zabiegowe zabezpieczone przez masywną balustradą o niemal rzeźbiarskiej formie.

Jasny salon

Decydujemy się skręcić w prawo i udajemy się do salonu. Już na poprzednim zdjęciu mogliśmy zauważyć, że drzwi do salonu i kuchni z jadalnią ukryto w ścianach. Ponieważ pomieszczenia znajdują się w jednej osi, mogą się ze sobą komunikować, chyba, że mieszkańcy mają ochotę skupić się na różnych aktywnościach. Tu w salonie mogą na przykład wypocząć na ogromnym narożniku w kolorze czarnym. Wielkie przeszklenie wychodzi na ogród – wnętrze i zewnętrze też łatwo ze sobą połączyć.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią

Pomieszczenie po przeciwległej stronie przedpokoju wypełniają strefa kuchni i strefa jadalni. Otwarta przestrzeń podzielona została wizualnie na różne sposoby. Po pierwsze, w jadalni znajdziemy ciemne meble, krzesła z miękką, czarną tapicerką, podczas gdy kuchnia zachwyca białym wyposażeniem. Po drugie, przeszklenia odpowiadają poszczególnym strefą, co podkreślone jest dodatkowo przez eleganckie, białe zasłony.

Kuchnia 100% bieli

Oto zrealizowane marzenie o w pełni białej kuchni! Białe są ściany oraz cała zabudowa, wraz z masywną wyspą, która pełni funkcję mebla do przechowywania oraz miejsca przygotowywania posiłków. Większość gotowania odbywa się tutaj jednak pod panoramicznym oknem – zapewnia ono doskonałe doświetlenie. Przestrzeń nad nim praktycznie wykorzystano na rząd małych szafek.

Bil to jeden ze sprawdzonych sposobów na małą kuchnię. Jakie są pozostałe? Sprawdźcie w tym Katalogu Inspiracji: Mała, ale wygodna kuchnia- tak ją urządzisz!

Elegancka łazienka

Czas poznać pomieszczenia prywatne, które znajdują się na piętrze. Rozpoczynamy w eleganckiej łazience, prawie w całości wyłożonej kamieniem naturalnym. To nowoczesność w najlepszym wydaniu. Panoramiczne okno przedłużone jest przez ogromne lustro. Oba znajdują się na takiej wysokości, by nie narażać prywatności mieszkańców. Znalazło się tutaj miejsca i na wygodną wannę, i na duży prysznic bez brodzika, osłonięty taflami szkła.

Śpiąc pod gwiazdami

Sypialnię dla dziecka urządzono w pomieszczeniu o skośnym dachu. Sufit przerwany zostaje pośrodku wielkim oknem połaciowym, które wyznacza centralną oś pomieszczenia, porządkując je. Leżąc w powyższym łóżku można cieszyć się widokiem na rozgwieżdżone niebo. Także tutaj postawiono na biel, choć ożywiono ją akcentami koloru.

Marzycie o podobnych aranżacjach? Ten projekt od polskiej pracowni z pewnością Was zachwyci: Dom jednorodzinny z wnętrzem pełnym bieli!

Wyobrażacie sobie przeprowadzkę do takiego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu