Projekty,  Taras zaprojektowane przez IMAGO DESIGN

10 propozycji ciekawych drzwi przesuwnych

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zdecydowana większość naszych ulubionych projektów cechuje się aranżacją wnętrza na otwartym planie, co oznacza, że salon, kuchnia i jadalnia mają wspólną przestrzeń. Dla niektórych to wybór, a dla innych konieczność: mieszkańcy apartamentów typu studio muszą dzielić przestrzeń dzienną także z sypialnią. Chociaż otwartość jest dokładnie tym, co kochamy w pracach architektów, czasami może być rozwiązaniem problematycznym np. jeśli chodzi o prywatność lub po prostu, gdy chcemy trochę zmienić wnętrze. 

Ale zamiast instalować tradycyjne drzwi, które zrujnowałyby ten schemat, mamy inną sugestię: przesuwne drzwi. Oferują one znacznie więcej korzyści niż tradycyjne drzwi na zawiasach. Przygotowaliśmy 10 ciekawych przykładów żeby wyjaśnić Wam dokładnie dlaczego tak uważamy. Zobaczcie jak wspaniale odnajdują się w otwartych przestrzeniach.  

1. Przemysłowa atmosfera

Projekty,  Drzwi przesuwne zaprojektowane przez Ligneous Designs
Ligneous Designs

Steel resin sliding doors and cupboard

Ligneous Designs

Wasz dom w stylu industrialnym podziękuje Wam za takie akcenty, jak te cudowne drzwi przesuwne. Ich niedokończony wygląd, powierzchnie metalowe i surowy charakter świetnie pasują do tej estetyki. Czyste białe drzwi umieszczone pomiędzy dwiema srebrnymi płytkami metalu nadają im dodatkowego szyku i charakteru. 

2. Przepuszczające światło

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez MOVI ITALIA SRL
MOVI ITALIA SRL

Modo scorrevole

MOVI ITALIA SRL

Kolejna propozycja drzwi przesuwnych rozwiązuje problem utrzymywania zapachów w kuchni, jednocześnie zapewniając jej dostęp do światła i nie ograniczając kontaktu z salonem. Niecałkowicie przezroczyste drzwi idealnie nadają się do prostych, eleganckich wnętrz, którym dodają stylu i elegancji.  

3. Do łazienki

Żadna przestrzeń nie wymaga więcej prywatności niż łazienka, ale wcale nie wyklucza to zainstalowania w niej przesuwnych drzwi. Ten drewniany design działa wspaniale w każdym wnętrzu. Dopasujcie go do materiału ściennego, a drzwi będą wyglądać jak część ściany.

4. Dla minimalistów

To jasne wnętrze zostało wzmocnione prostymi czarnymi przesuwanymi drzwiami, z przezroczystymi szybami. Wśród wszechobecnej bieli w tym minimalistycznym wnętrzu, drzwi naprawdę wyróżniają się i zwracają na siebie uwagę.

5. Retro

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Matahati
Matahati

Custom made sliding teak doors

Matahati

Kiedy chcecie co wieczór wchodzić do sypialni z gracją i klasą, te solidne drewniane drzwi  w stylu retro są właśnie tym, czego potrzebujecie. Takie akcenty w stylu vintage świetnie pasują do eklektycznego wnętrza, które wzbogacają swoim nietuzinkowym wyglądem. 

6. Z mlecznego szkła

Domy na otwartym planie to przede wszystkim doskonała komunikacja, ale dzięki obecności drzwi przesuwnych są zdecydowanie bardziej wszechstronne. Teraz kuchenne zapachy mogą zostać w kuchni, możecie zamknąć drzwi i zapomnieć o bałaganie, który zostawiliście podczas przygotowania posiłku. 

7. Coś innego

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez Phi Porte
Phi Porte

Scorrevole esterno muro senza binario a vista

Phi Porte

Najfajniejsze jest to, że wcale nie musicie poświęcać całej ściany dla drzwi przesuwnych. Same skrzydła drzwi mogą zajmować tyle miejsca, co zwykłe drzwi na zawiasach, ale dodatkowo posiadają nieco więcej klasy i szyku. 

8. Niemalże niewidoczne

Chcecie podzielić przestrzenie i sprawić, żeby jednocześnie były dalej wspólne? Choć brzmi niczym hasło mieć ciastko i zjeść ciastko w istocie jest to całkowicie wykonalne. Szklana ściana z przesuwnymi drzwiami poleca się do nowoczesnych domów i mieszkań. 

9. Z tablicą

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Archifacturing
Archifacturing

Appartamento ad Ostiense – Roma

Archifacturing

Dla wszystkich, którzy lubią nietuzinkowe pomysły, mamy coś specjalnego: drzwi przesuwne i tablica do notowania w jednym. W kuchni jest mnóstwo rzeczy, o których musimy pamiętać: lista zakupów, przepis, a ponad to notatki przypominające o codziennych czynnościach. Wszystkie te problemy i więcej, rozwiążecie za jednym zamachem. 

Zobaczcie także: Kuchnie, w których się zakochasz

10. Integracja przestrzeni

Projekty,  Taras zaprojektowane przez IMAGO DESIGN
IMAGO DESIGN

Interior design – Glass Cube Padova

IMAGO DESIGN

Oczywiście drzwi przesuwne nadają się także do integracji przestrzeni zewnętrznych z wewnętrznymi, czego cudownym dowodem jest to urocze zdjęcie, przedstawiające przesuwne drzwi do patio. Ta rozwiązanie zamyka salon od zewnątrz, ale również skutecznie sprawia, że ogród stanowi przedłużenie wnętrza. Niesamowite!

Co myślicie o takich drzwiach? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu