Projekty,   zaprojektowane przez 2A Design

Przed i Po: metamorfoza 5 kuchni

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Przed zaczęciem jakiegokolwiek projektu renowacji, na pewno chcielibyście poznać kilka sztuczek i sposobów na super efekty przy minimalnym nakładzie pracy. Jednak nawet niewielki nakład najczęściej oznacza godziny ciężkiej pracy, na którą nie zawsze mamy czas i siłę. Dlatego w dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcieliśmy pokazać Wam kilka efektów prac niektórych z naszych specjalistów. Mamy nadzieję, że przekona Was to do podniesienia słuchawki i zlecenia pracy ludziom, którzy naprawdę znają się na tym, co robią.

Skupimy się dziś na kuchni, uważanej przez wiele osób za serce domu. Aby osiągnąć idealną atmosferę potrzebujemy jasnej i przyjaznej przestrzeni, w której funkcjonalność pozostaje na najwyższym poziomie.

Rzućcie okiem na te pięć przykładów przed i po, a na pewno znajdziecie inspirację do stworzenia takiej atmosfery również w Waszych kuchniach!

​1. Przed: Niekorzystny układ

Na pierwszy rzut mamy dość przestronną kuchnię, która jednak nie została wykorzystana zgodnie ze swym potencjałem. Mamy koszmarną organizację, porozrzucane po całej kuchni przyrządy i źle umiejscowione oświetlenie. Przygnębiająca atmosfera nie zachęca do spędzania tu czasu…

​Po: Jasna i wygodna kuchnia

Po wykonaniu wielu prac, kuchnia zyskała zupełnie inny charakter. Mamy bardzo funkcjonalny układ z jasno wytyczonymi strefami: pracy w tyle i jadalnianą z przodu. Drewniane krzesła i kolorowe elementy dekoracyjne ożywiają przestrzeń.

​2. Przed: Zagracony bałagan

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez 2A Design
2A Design

before picture

2A Design

W tej kuchni również brakuje porządku i organizacji. Choć w tym przypadku mamy o wiele więcej kolorów i ciekawych rozwiązań, to wciąż jest bardzo chaotyczna przestrzeń. Właściciele tej nieruchomości pragnęli czegoś bardziej nowoczesnego o eleganckiego. Zobaczmy, czy udało się osiągnąć ten cel… .

​Po: Francja – elegancja

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez 2A Design
2A Design

Kitchen Project

2A Design

Oto i ona. Nie możemy nadziwić się tej metamorfozie! Białe, błyszczące kafelki, marmurowe posadzki i pomarańczowe akcenty sprawiają, że jest to miejsce, w którym mamy ochotę spędzać czas. Dodatek eleganckiego baru był strzałem w dziesiątkę!

​3. Przed: Stara kuchnia z innej epoki

Ta kuchnia została wyposażona w cały szereg szafek wykonanych z drewna dębowego. Jednak styl rustykalnej willi nie był dokładnie tym, czego chcieli właściciele tego domu. Nie ma się co dziwić… Całość wygląda na nieco przestarzałą i raczej nie pasuje do nowoczesnego domu.

​Po: Praktyczna i modna przestrzeń

Jak ogromną różnicę robi wymiana mebli! Najbardziej uderzającą zmianą jest niewątpliwie wysepka kuchenna, która zapewnia dodatkową przestrzeń do magazynowania przyrządów kuchennych, jak i dodatkową przestrzeń roboczą (jakby długi blat w kształcie U nie wystarczał). Górne szafki zostały usunięte, dzięki czemu pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne.

​4. Przed: Ciemna i ponura

Wyblakłe i poplamione szafki, minimalne oświetlenie i ciemne podłogi to przepis na klęskę. Każdy chce takiej klęski aranżacyjnej uniknąć, więc pewne zmiany są konieczne!

​Po: Całkowita zmiana stylu

Oto dopiero metamorfoza od katastrofy po zjawiskową elegancję! Skandynawski minimalizm to idealny wybór, jeśli szukamy całkowitego przeciwieństwa dla mrocznej i ponurej przestrzeni.

​5. Przed: Straszna kolekcja obrazków

Nawet nie przyglądając się zbyt blisko, jesteśmy w stanie ocenić, że tej kuchni należy się remont. Rysunki dzieci na lodówce to zawsze wzruszający widok, ale poza tym, nie mamy nic pozytywnego do powiedzenia…

​Po: Radosne mozaiki

Po wprowadzeniu kilku zmian, jest to teraz bardzo radosna i przytulna przestrzeń. Ściany pokrywają kolorowe płytki, tworzące cudowną mozaikę, a czerwona podłoga nadaje ognistej energii.

W tym przypadku postawiono na czerwień w kuchni. Zagłębmy się w tym temacie troszkę bardziej. Mamy dla Was Katalog Inspiracji: Czerwona kuchnia – warto czy nie?

Która metamorfoza zaskoczyła Was najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu