Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ana Lobo

10 wspaniałych domów parterowych

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Domy parterowe to nowa moda, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Taka bryła budynku daje gwarancję integracji z naturą na zewnątrz. Latem ogród może wpływać do wnętrza, zimą – jest na wyciągnięcie ręki. Takiemu domowi łatwiej zrosnąć się z krajobrazem, który odwdzięczy się oprawą, tłem i poczuciem bezpieczeństwa. A przecież najpiękniejsza architektura to taka, która wpisuje się w naturalny krajobraz!

Oprócz tego, parterowy dom ma jeszcze szereg innych zalet takich jak np. niższy koszt budowy. Ale nie bójcie się, taki dom wcale nie jest nudny. Umieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji nie oznacza, że w domu i wokół niego ma być zupełnie płasko, architekci znają różne zabiegi, które sprawiają, że przestrzeń jest ciekawa!

1. Piękny dom z kamienia

Na początek mamy dla Was naprawdę uroczy projekt. Piękny dom cechujący się połączeniem kamiennej i drewnianej elewacji. Wokół niego dużo zieleni, bujne kwiaty w formie ciekawego klombu, który jest trójwymiarowy. Część roślin jest wyżej, a część niżej. Trudne do utrzymania obszary zasypano kamyczkami ozdobnymi. Wszędzie króluje pozytywna, przyjemna atmosfera.

2. Nowoczesny i prosty

Ten dom to doskonała hybryda tradycji i nowoczesność- wybudowany z drewna i naturalnego kamienia, ale o współczesnej, kubistycznej bryle. Architekci skupili się na tym, aby funkcjonalnie podzielić przestrzeń domu, tworząc obszary przeznaczone na relaks, strefę prywatną i pomieszczenia gospodarcze. Istotnym elementem projektu był także otaczający dom ogród, ze wspaniałym basenem i miejsce do relaksu.

3. Rafa koralowa

Miły, bardzo kolorowy, uderzający i tropikalny obraz. Gorąco robi się na sam widok. Oprócz charakterystycznej elewacji, wszystko inne jest spokojne i stonowane. Minimalistyczna bryła to hołd dla nowoczesnej architektury. Duże okna, jasne wnętrze, sporo zieleni – to wszystko sprawia, że kontakt z natura jest wręcz naturalny. Duża zaleta domków parterowych!

4. W kalifornijskim stylu

Ten parterowy dom przypomina hollywoodzką willę- otynkowana na biało fasada doskonale komponuje się z elementami z naturalnego kamienia. Eleganckie kolumny znaczą obszar wokół basenu, a intensywna zieleń ogrodu wyraziście odznacza się na tle jasnej elewacji. Dom ten charakteryzuje także oryginalny dach- nie plaski, jak to widzieliśmy we wcześniejszych projektach, ale lekko spadzisty, poryty tradycyjną rdzawą dachówką.

5. Delikatny i subtelny

Kolejny dom, którego fasadę zdecydowano pokryć się kolorowym tynkiem. Tym razem architekci postawili na bladoróżowy odcień, dzięki czemu masywna, sześcienna bryła nabiera delikatności. Ważną rolę w tym projekcie odgrywa bujna zieleń, pokrywająca po części plaski dach oraz ściany domu.

6. O futurystycznej bryle

Dom ten odznacza się nie tyko futurystyczną bryłą, ale także niekonwencjonalną mieszanką materiałów. Granit, drewno, szkło i tynk połączono w nowoczesną, stylową całość. Geometryczna bryła o nieregularnych kształtach i trójwymiarowym charakterze sprawia, że dom ten zyskuje specjalny status w naszym zestawieniu.

7. Wielowymiarowy

Kolejny wyjątkowy przykład nowoczesnej architektury. Dom składa się z kilku brył o geometrycznych kształtach, każda o zróżnicowanej wysokości i różnie załamujących się liniach. Fasad głównego segmentu wyróżnia się także specjalnym, mieniącym się w słońcu materiałem- pozostałe części otynkowano na biało. Niewielkie otwory od strony ulicy zapewniają maksimum prywatności- z drugiej strony dom otwiera się jednak na otoczenie dzięki wielkoformatowym przeszkleniom.

8. W stylu hacjendy

Największą zaletą tego projektu była jego lokalizacja- działka, na której go zrealizowano położona jest pośród sadow owocowych i winnic. Korzystny klimat spowodował, że najważniejszym elementem projektu stał się obszar zewnętrzny z basenem. Budynek jest wysoki, ale wciąż jest parterowy- w środku mieszkańcy cieszyć się mogą wysokimi sufitami, dzięki czemu wnętrze zdaje się o wiele bardziej przestronne.

9. Minimalistyczny

Ultra minimalistyczny dom o betonowej fasadzie z pewnością przypadnie do gustu miłośników brutalistycznej architektury. Prosta i masywna bryła, ograniczone do minimum przeszklenia nadają budynkowi chłodny, surowy charakter. ornamentalne zdobienia fasady ocieplają jednak jego wizerunek.

10. Nowoczesna forma

Doskonała kompozycja materiałów oraz ciekawa bryła okazały się przepisem na sukces. Nowoczesna fasada została ozdobiona drewnianymi elementami. W środku znajduje się strefa prywatna oraz przestronny salon otwarty na kuchnię z jadalnią. Taki dom to spełnienie marzeń dla właścicieli!

Estetyka górą, czyli domy, które przykuwają uwagę

W którym domu chciałbyś zamieszkać?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu