15 prostych pomysłów na zniewalający ganek | homify

15 prostych pomysłów na zniewalający ganek

homify.Pl homify.Pl
Casa em Itu Mellani Fotografias Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Każdy wie, że fasada domy i strefa wejściowa przed domem tworzą pierwsze wrażenie. Jak więc sprawić, żeby to wrażenie było pozytywne, jeśli nie możemy lub nie chcemy tworzyć bujnego ogrodu przed domem? Możemy na przykład przyciągnąć uwagę do podłogi strefy wejściowej!

Każdy architekt i projektant powie, że wykończenie domu jest równie ważne jak sama bryła domu, szczególnie w kwestii wrażenia, które ma sprawiać. Dlatego postanowiliśmy poszukać kilku pomysłów na werandę, ganek, lub strefę wejściową przed domem, zwracając szczególną uwagę na podłoże. Wśród piętnastu pomysłów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zobaczmy czy zobaczycie coś, co chcielibyście skopiować u siebie w domu!

1. Przeszklony

detal / wejście Easst.com Minimalistyczne domy
Easst.com

detal / wejście

Easst.com

Oto pierwsza propozycja na oszałamiający ganek. Starannie zaplanowane oświetlenie sprawia, że wejście ożyło! Prosty, nowoczesny i bardzo praktyczny, czego chcieć więcej?

​2. Delikatnie industrialny styl

Polerowany beton jest obecnie bardzo popularnym i modnym materiałem wykończeniowym i doskonale nadaje się do stworzenia stylowej, minimalistycznej i dość industrialnej strefy wejściowej.

​3. Z rustykalnym akcentem

LK&909 perspspektywa frontowa LK & Projekt Sp. z o.o. Dom z drewna
LK & Projekt Sp. z o.o.

LK&909 perspspektywa frontowa

LK & Projekt Sp. z o.o.

Tradycyjne domy stale cieszą się ogromnym powodzeniem. Trudno zaprzeczyć, ze drewniany domek z gankiem ma swój ogromny urok.

​4. Spójne kolory kamienia

Na tym przykładzie możemy stwierdzić, że przy szarym kamieniu na ścianach, sensowne było wykorzystanie kamienia o tym samym kolorze na podłogę. Spójna kolorystyka sprawia, że całość jest bardzo harmonijna, a jednocześnie elegancka.

​5. Tradycyjne elementy

Tradycyjny dworkowy ganek to marzenie wielu z nas. Piękne kolumny nadają bogaty charakter i nawiązują do stylu klasycznego. Architekci z Pracowni Gzowska i Ossowska wiedzą co robić by dom prezentował się pięknie.

​6. Prosta terakota może wyglądać niesamowicie

Proste rozwiązania często są tymi najlepszymi! Skoro terakota jest od wielu pokoleń tak popularna na całym świecie, to możemy założyć, że sprawdzi się również u nas na ganku!

7. Mniej znaczy więcej

Minimalizm zawsze się broni. Piękne połączenie kolorów i deseni, przyjemna dla oka prosta forma i geometria sprawiają, że wejście jest idealną zapowiedzią tego co za drzwiami.

​8. Ekologia może być zabawna

Skoro mówimy już o kreatywnych sposobach na zabawne i przyciągające oko wejście do domu – ten pomysł nie może zostać pominięty! Zamiast gładkiego kamienia możemy postawić na zróżnicowanie poziomów za pomocą różnej wysokości drewnianych belek.

​9. Kontrastujące materiały przyciągają uwagę!

Żywa kolorystyka czerwonej terakoty wygląda wspaniale na tle szarej ścieżki. Dodanie dużych kamieni po bokach ścieżki dodatkowo zwiększa różnorodność faktur.

10. W kolorze

W łatwy sposób możemy sobie zabarwić naszą szarą rzeczywistość i tym samym dać do zrozumienia sąsiadom, że w tym domu mieszkają barwni ludzie!

​11. Eleganckie stopnie

Wykorzystajmy nierówności terenu przed domem w celu stworzenia pięknych stopni. Eleganckie schody, jak te na zdjęciu, sprawią, że dom od razu będzie wyglądał na bardziej majestatyczny.

​12. Oświetlenie podrasuje projekt

Mówiąc o schodach, przemyślmy dodanie oświetlenia, które sprawi, że wejście będzie jeszcze bardziej intrygujące.

​13. Mieszanie i łączenie materiałów

Nie trzeba decydować się na wyłącznie jeden materiał wykończeniowy! Dlaczego nie pomyśleć o połączeniu kamienia z drewnem? Wspaniały sposób na zachowanie naturalnego charakteru ganku, przy jednoczesnym wprowadzeniem pewnej dozy szaleństwa i zabawy.

​14. Idealnie dobrane płytki, pasujące do drzwi wejściowych

Dodanie odrobiny koloru do werandy nigdy nie będzie złym pomysłem. W tym przypadku, projektanci zdecydowali się na dopasowanie koloru płytek do koloru drzwi, dzięki czemu całość jest niezwykle harmonijna i nietypowa. Prezentuje się trochę jak balkon w ekskluzywnym hotelu w tropikach.

​15. Dopasowanie do stylu domu

Przede wszystkim, strefa wejściowa musi stanowić dopełnienie domu. Jeśli dom jest utrzymany w stylu rustykalnym lub industrialnym, dlaczego nie wykorzystać czerwonej cegły? Jeśli mamy nowoczesny dom, pójdźmy raczej w polerowany granit. Podstawowa zasada jest taka, że strefa wejściowa musi pasować do reszty projektu.

Więcej inspiracji znajdziecie w Katalogu: 23 niedrogie, ale skuteczne (i stylowe) pomysły na ogrodowe ogrodzenia


6 sposobów na wścibskich sąsiadów!
Arrow navigation 3b3136b1
Którą posadzkę wybralibyście u siebie w domu?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu