Projekty,  Domy zaprojektowane przez Mellani Fotografias

15 prostych pomysłów na zniewalający ganek

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każdy wie, że fasada domy i strefa wejściowa przed domem tworzą pierwsze wrażenie. Jak więc sprawić, żeby to wrażenie było pozytywne, jeśli nie możemy lub nie chcemy tworzyć bujnego ogrodu przed domem? Możemy na przykład przyciągnąć uwagę do podłogi strefy wejściowej!

Każdy architekt i projektant powie, że wykończenie domu jest równie ważne jak sama bryła domu, szczególnie w kwestii wrażenia, które ma sprawiać. Dlatego postanowiliśmy poszukać kilku pomysłów na werandę, ganek, lub strefę wejściową przed domem, zwracając szczególną uwagę na podłoże. Wśród piętnastu pomysłów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zobaczmy czy zobaczycie coś, co chcielibyście skopiować u siebie w domu!

​1. Wykończenie gładkim granitem

Oto pierwsza propozycja na oszałamiający ganek. Dodatek gładkiego granitu sprawia, że wejście ożyło! Granit podkreśla również rośliny posadzone wokół wejścia i jest łatwy w utrzymaniu!

​2. Delikatnie industrialny styl

Polerowany beton jest obecnie bardzo popularnym i modnym materiałem wykończeniowym i doskonale nadaje się do stworzenia stylowej, minimalistycznej i dość industrialnej strefy wejściowej.

​3. Z rustykalnym akcentem

Połączenie drewna ze żwirem jest doskonałym pomysłem na stworzenie absolutnie wspaniałego i przykuwającego uwagę wejścia do domu.

​4. Spójne kolory kamienia

Na tym przykładzie możemy stwierdzić, że przy szarym kamieniu na ścianach, sensowne było wykorzystanie kamienia o tym samym kolorze na podłogę. Spójna kolorystyka sprawia, że całość jest bardzo harmonijna, a jednocześnie elegancka.

​5. Tradycyjne elementy

Jeśli dom jest utrzymany w stylu rustykalnym lub klasycznym, możemy pozwolić sobie na wykorzystanie elementów vintage. Tradycyjne drewniane drzwi wejściowe i typowe dla regionu płytki podłogowe sprawdzą się idealnie.

​6. Prosta terakota może wyglądać niesamowicie

Proste rozwiązania często są tymi najlepszymi! Skoro terakota jest od wielu pokoleń tak popularna na całym świecie, to możemy założyć, że sprawdzi się również u nas na ganku!

​7. Wzór z kamienia

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Arki3d

Jak intrygująca jest podłoga z kamienia ułożonego w szachownicę! Dzięki naturalnej gamie szarości kamieni, ten efekt można uzyskać w dość prosty sposób.

​8. Ekologia może być zabawna

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Facahda de acceso – Casa 5

Weber Arquitectos

Skoro mówimy już o kreatywnych sposobach na zabawne i przyciągające oko wejście do domu – ten pomysł nie może zostać pominięty! Zamiast gładkiego kamienia możemy postawić na zróżnicowanie poziomów za pomocą różnej wysokości drewnianych belek.

​9. Kontrastujące materiały przyciągają uwagę!

Żywa kolorystyka czerwonej terakoty wygląda wspaniale na tle szarej ścieżki. Dodanie dużych kamieni po bokach ścieżki dodatkowo zwiększa różnorodność faktur.

​10. Opowiedzmy historyjkę

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Roc2c
Roc2c

Arranjos Exteriores, Calçada à Portuguesa e Muros em Pedra, Albufeira, Algarve

Roc2c

Jeśli macie talent do tworzenia artystycznych akcentów, nie pozwólcie, żeby się zmarnował! Strefa wejściowa lub ganek jest idealnym miejscem na pomysłowe rozmieszczenie płytek. Możemy więc pokusić się o ciekawy wzór lub wyjątkowy motyw.

​11. Eleganckie stopnie

Wykorzystajmy nierówności terenu przed domem w celu stworzenia pięknych stopni. Eleganckie schody, jak te na zdjęciu, sprawią, że dom od razu będzie wyglądał na bardziej majestatyczny.

​12. Oświetlenie podrasuje projekt

Mówiąc o schodach, przemyślmy dodanie oświetlenia, które sprawi, że wejście będzie jeszcze bardziej intrygujące.

​13. Mieszanie i łączenie materiałów

Nie trzeba decydować się na wyłącznie jeden materiał wykończeniowy! Dlaczego nie pomyśleć o połączeniu kamienia z drewnem? Wspaniały sposób na zachowanie naturalnego charakteru ganku, przy jednoczesnym wprowadzeniem pewnej dozy szaleństwa i zabawy.

​14. Idealnie dobrane płytki, pasujące do drzwi wejściowych

Dodanie odrobiny koloru do werandy nigdy nie będzie złym pomysłem. W tym przypadku, projektanci zdecydowali się na dopasowanie koloru płytek do koloru drzwi, dzięki czemu całość jest niezwykle harmonijna i nietypowa.

​15. Dopasowanie do stylu domu

Przede wszystkim, strefa wejściowa musi stanowić dopełnienie domu. Jeśli dom jest utrzymany w stylu rustykalnym lub industrialnym, dlaczego nie wykorzystać czerwonej cegły? Jeśli mamy nowoczesny dom, pójdźmy raczej w polerowany granit. Podstawowa zasada jest taka, że strefa wejściowa musi pasować do reszty projektu.

Więcej inspiracji znajdziecie w Katalogu: 15 prostych pomysłów na piękne wejście do domu

Którą posadzkę wybralibyście u siebie w domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu