Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 naturalnych zalet prostych drewnianych domów

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Domy zaprojektowane przez WoodMade
Loading admin actions …

Jeśli rozważacie budowę nowego, drewnianego domu, to musicie znać wady, ale również zalety tego materiału budowlanego! Drewno było używane do budowy domów od tysięcy lat, ponieważ jest niezwykle praktyczne, mocne i piękne. Jest to również materiał, który niczym w magiczny sposób przekształca się i dopasowuje się do naszych potrzeb, a także doskonale sprawdza się w przeróżnych stylach architektonicznych. W ostatnich latach wprowadzono technologie pozwalające na wzmocnienie drewna i jego odporności na zmiany pogodowe. Niektóre duże miasta nawet zaczęły wprowadzać drewno do konstrukcji drapaczy chmur. 

Warto więc przyjrzeć się niektórym zaletom budowy z drewna. Zanim zaczniemy, szybkie przypomnienie – upewnijmy się, że drewno pozyskiwane do budowy domu pochodzi z dobrego, legalnego źródła.

​1. Domy na palach

Domy na palach są chyba najbardziej charakterystycznym modelem domów drewnianych. Ten rodzaj domu bajecznie sprawdza się w gorących klimatach, ponieważ pozwala na przepływ powietrza pod domem. Jest to również dobry wybór dla mieszkańców terenów zagrożonych powodziami.

​2. Zamknięta weranda

Ganek lub weranda może wyglądać na nieco oderwany od reszty nieruchomości, chyba że jest wykonany z naturalnego drewna, tak jak reszta domu! Zamknięta weranda zapewnia schronienie przed deszczem, wiatrem i słońcem dając komfort i poprawiając estetykę budynku.

​3. Idealne do projektów prefabrykowanych

Prefabrykowane domy mają tę zaletę, że są naprawdę tanie i łatwe do skonstruowania. Element drewna poprawia estetykę i klasę domu.

​4. Prywatne i ciepłe

Jeśli chcecie stworzyć naprawdę ciepły i zapraszający dom zapewniający prywatność, drewno będzie doskonałym materiałem budowlanym dla Was! Fasada bez okien może wyglądać na zimną i ciężką, ale dzięki drewnu, zyskujemy lekkości i ciepła.

​5. Taras

Przy budowie prostego drewnianego pokładu lub tarasu nie ma potrzeby stosowania szykownych lub kosztownych balustrad. Coś tak prostego, jak to jest wystarczająco eleganckie.

​6. Element wielkości

Oczywiście, prosty drewniany dom niekoniecznie musi być skromny. W tym przypadku, nasi architekci stworzyli poczucie wielkości i wyrafinowania. Zwróćmy uwagę na okna pod dachem!

​7. Piękna harmonia z naturalnym otoczeniem

W dzisiejszych czasach staramy się budować domy, które wręcz wtapiają się w naturalne otoczenie lub przynajmniej harmonijnie się w nie wpisują. Pod tym względem, drewno jest możliwie najlepszym materiałem budowlanym.

​8. Bajkowe domy

Oczywiście, drewniane domy od razu nasuwają na myśl bajki i baśnie. Ten mały domek charakteryzuje się dwuspadowym dachem o dużym nachyleniu – niczym chatka z baśni.

​9. Mały i przytulny

Niezależnie od tego, jak mały jest Wasz drewniany dom, z pewnością jest przytulny i ciepły. Koniec końców, nic nie przebije ciepła drewna, jego bogatego koloru i tekstury.

W poszukiwaniu większej ilości pomysłów na drewniane domy, koniecznie zajrzyjcie do Katalogu: 4 pomysły na drewniany dom jak z filmu!

Co myślicie o drewnianych domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu