Projekty,  zaprojektowane przez 木村博明 株式会社木村グリーンガーデナー

13 pomysłów na idealny obszar do grillowania

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Miłe dni z rodziną i jedzenie na zewnątrz – to niewątpliwie jedne z przyjemniejszych chwil jakie nas spotykają latem. Potrzebna do tego jest odpowiednia przestrzeń, która umożliwia komfortowe przyrządzanie posiłków oraz ich jedzenie. Niezbędny do tego będzie oczywiście dobry grill! A oprócz niego wygodne krzesła, stół, palenisko, lub nawet cała, letnia kuchnia. 

Zebraliśmy 13 pomysłów, pochodzących od najlepszych architektów i projektantów, dzięki którym dowiecie się kilku najskuteczniejszych wskazówek i porad dotyczących ogrodowej jadalni. 

Odkryjcie je razem z nami! 

1. Rustykalny kącik na ognisko

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Lithic Fire
Lithic Fire

Ayrshire outdoor living

Lithic Fire

Najlepsze biesiady odbywają się zawsze przy ognisku. Pora przenieść je do swoich ogrodów, ale żeby było nowocześnie i elegancko dobrze jest stworzyć specjalne miejsce z paleniskiem. 

Tutaj rustykalne kamienne otaczające palenisko zostały zestawione z nowoczesnymi, drewnianymi siedziskami, a jednocześnie umieszczone na gładkim drewnianym pokładzie i oświetlone.

2. Osobna przestrzeń

Jeśli macie duży ogród lub rozległą ziemią otaczającą całą posiadłość, możecie zbudować teren rekreacyjny odległy od głównego budynku. Takie położenie pozwala na spotkanie lub imprezę, która może trwać do rana bez naruszania spokoju tych, którzy chcą wcześniej odpocząć. Oczywiście musicie wyposażyć go we wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. 

3. Ultra elegancki i nowoczesny

Projekty, Ogród zaprojektowane przez SO GARDEN
SO GARDEN

Foyer d'extérieur Burni modèle Enok en acier Corten

SO GARDEN

Jeśli podoba Wam się bardzo minimalistyczny styl wewnątrz domu,  dlaczego by nie zdecydować się na elegancką kontynuację takiego wykończenia na zewnątrz? Taras może być równie uroczy, i równie starannie urządzony, co inne pomieszczenia.

4. Letnia kuchnia

Projekty, Ogród zaprojektowane przez D'Arrigo External Design
D'Arrigo External Design

CONSOLLE – CUCINA PER ESTERNO

D'Arrigo External Design

Ogród to nie tylko przedłużenie naszego salonu, ale także kuchni! Pora na  gotowanie na świeżym powietrzu. W pełni wyposażona kuchnia w ogrodzie to coś, z czym nie będziecie chcieli się rozstać. Jest nawet zlew! 

5. Piec do pizzy

Po co ograniczać gotowanie na świeżym powietrzu do przygotowywania jedynie posiłków z grilla? Jeśli tylko miejsce Wam na to pozwala, zdecydujcie się na instalację pieca do pizzy. To zdecydowanie poszerzy Wasze horyzonty kulinarne. Ciężko będzie zagonić dzieci do domu! 

6. Pod strzechą

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Cenquizqui

Taki rodzaj pokrycia dachowego wygląda bardzo korzystne i nadaje ogrodowi cudownego, egzotycznego klimatu. Przemiła altana przynosi ukojenie i cień w leniwe letnie popołudnie. 

7. Pergola

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Slabon Forja Creativa
Slabon Forja Creativa

Barbacoa paellero y pérgola – Slabon Forja Creativa

Slabon Forja Creativa

Inną opcją jest użycie stylowej pergoli, która doda uroku Waszej przestrzeni kulinarnej, bez przytłaczania jej. Taki rodzaj dachu, sprawdzi się idealnie jako podpora dla pnących roślin lub klimatycznego oświetlenia ze sznura lampek bądź z pojedynczych lampionów. Uwolnijcie wodze fantazji. 

8. Tymczasowe rozwiązanie

Ten bajeczny grill, oprócz tego że jest bardzo praktyczny i wielofunkcyjny,  jest też przenośny i można go przenosić, co pozwala przekształcić dowolny zakątek ogrodu w obszar do gotowania.

9. Prosty, ale wyrafinowany

W połączeniu z rustykalną stylistyką ogrodu, doskonale prezentuje się to wyrafinowane i nowoczesne stanowisko do gotowania. Prosty, czarny piec, blat oraz stanowisko na kawałki drewna stanowią piękny, wizualny aspekt działki. 

10. Z cegły

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Barbecue
Barbecue

Барбекю Добрая

Barbecue

Grille murowane, lub grillowędzarnie ogrodowe mają wielu swoich zwolenników. Mogą być wpisane w projekt wiaty, a ich kształt i kolor zależy od fantazji projektanta. Zazwyczaj są wykonywane pod wymiar i pod projekt dlatego ich rozmiar jest dostosowany do każdej, nawet niewielkiej, powierzchni oraz budżetu.

11. Grill kominowy

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Ñuke

W grillu kominowy podstawę stanowi długi komin, który jednocześnie odpowiada za wytworzenie ciągu. Taki rozdaj pieca, to nadal nowość w naszych warunkach, jednak co roku zyskują one coraz większa popularność. Wybór takiego urządzenia daje Wam dodatkowe możliwości: łatwe czyszczenie, szybkie rozpalanie, kontrolowanie temperatury poprzez regulację dostępu powietrza. Poza tym tego rodzaju grille są po prostu designerskie! 

12. Urocze palenisko

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Kaminwunder - Eurolux GmbH
Kaminwunder – Eurolux GmbH

Garten- und Terrassenfeuerstelle Angolo

Kaminwunder - Eurolux GmbH

Wszyscy wiemy, jak urokliwe może być obserwowanie migotania pomarańczowych płomieni ogniska. Dlaczego więc nie postawić na takie palenisko, przy którym można usmażyć kiełbaskę na patyku? Może to być bardzo przydatne w zimne wieczory.

13. Surowy i srebrny

Projekty, Ogród zaprojektowane przez chemoa.fr
chemoa.fr

Barbecue Pleek 66 i

chemoa.fr

W razie wątpliwości wybierzcie ponadczasowy i praktyczny design, taki jak ten, w którym zastosowano elegancki, srebrny metal. Oprócz zjawiskowego wyglądu, ten grill ma także inne zalety:jest higieniczny, a jego czyszczenie to łatwizna. 

Poza tym spójrzcie jak metal pięknie kontrastuje z surową, ceglaną ścianą, prawda?

Projekty, Drzwi przesuwne zaprojektowane przez Ligneous Designs
Ligneous Designs

Steel resin sliding doors and cupboard

Ligneous Designs
Marzy Wam się kuchnia na świeżym powietrzu? 
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu