Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Koncept Architects & Interior Designers,

15 zdjęć ciekawych mebli kuchennych

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kuchnie są jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w naszym domu i dlatego muszą być starannie zaprojektowane. Chociaż istnieje wiele inspiracji do stworzenia własnego projektu, chociażby podpatrzonych od rodziny i przyjaciół, to nic nie jest w stanie zastąpić profesjonalnej opinii w tej kwestii. Jeśli czujecie, że sami nie dacie rady, zgłoście się po pomoc do projektanta wnętrz

A tym czasem, aby pomóc Wam w tej sytuacji, przedstawiamy 15 zdjęć szafek kuchennych, które są dobrze zaprojektowane i funkcjonalne, i mogą posłużyć Wam jako inspiracja. 

1. Szafki z podwójnymi drzwiami

Jednym z najbardziej tradycyjnych modeli szafek są te z podwójne drzwi. Drzwiczki otwierają się od siebie, co daje szeroki i wygodny otwór.

2. Szafki z wieszakami

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Nishtha interior
Nishtha interior

Modern Style Kitchen

Nishtha interior

Jeśli chcecie stworzyć przestrzeń wielofunkcyjną, zdecydowanie polecamy szafki z wieszakami. Te wieszaki lub haczyki mogą służyć do przechowywania dodatkowych przedmiotów, takich jak kubki, garnki, ściereczki, akcesoria…  

3. Szafki do zabudowy

Wszyscy mamy wiele urządzeń i sprzętów w naszych domach, a najlepszym sposobem ich przechowywania jest budowa konkretnej szafki pod wymiar. Możecie także zabudowę wykonać w słupku, dzięki czemu wszystkie urządzenia będą w jednym miejscu. 

4. Podwójne szafki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez T. S. Space Transformations
T. S. Space Transformations

Kitchen in Black and White

T. S. Space Transformations

Jeśli potrzebujecie dodatkowego miejsca do przechowywania w kuchni, warto rozważyć zamontowanie podwójnego rzędu szafek. Szafki można umieścić jedna na drugiej, aby pokryć całą dostępną przestrzeń, aż po sufit. 

5. Drewniane szafki

Drewniane szafki to klasyk! Projektant tej kuchni użył metalowych uchwytów, aby poprawić naturalny kolor drewna.

6. Laminowane szafki

Najtańszą i łatwo dostępną opcją są szafki pokryte laminatem. Są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można je łatwo dostosować do swojej przestrzeni. 

7. Różnorodne rozmiary

Aby nadać kuchni niepowtarzalny charakter doskonałym wyborem może być zastosowanie szafek w różnorodnych rozmiarach. Na przemian długie i krótkie szafki, tak jak pokazano na zdjęciu, pozwalają wygodniez zorganizować przedmioty użytkowe w zależności od rozmiaru.

8. Szafka na blacie

Ktoś mógłby pomyśleć, że szafki są przeznaczone tylko do instalowania na ścianach, ale budowa szafki na blacie być w niektórych przypadkach idealna. Może ułatwić sięganie po przedmioty i odkładanie ich, dzięki czemu pomóc w utrzymaniu porządku. 

9. Szafki z półkami

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

Kolejny świetny projekt, który mógłby się sprawdzić także w Waszej kuchni to szafki, a pod nimi półki. Półeczki pomiędzy ladą i wiszącymi szafkami pozwalają włączyć dodatkowe i łatwo dostępne miejsce do przechowywania.

10. Fronty z mlecznego szkła

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez suneil

Jeśli chcecie zbudować nowoczesną kuchnię, szklane fronty szafek mogą być idealnym rozwiązaniem. Ale postawcie na mleczne szkło, które nie ujawnia wszystkiego. 

11. Fronty otwierane w górę

Kolejną ideą, którą można rozważyć w przypadku szafek, są fronty otwierane do góry. To obecnie bardzo często stosowane rozwiązanie, które ułatwia użytkowanie kuchni. Nie sprawdzą się jedynie w przypadku osób niskich. 

12. Coś nietypowego

Włączenie designerskich frontów szafek do projektu może również pomóc w uzyskaniu niepowtarzalnego wyglądu. Możecie spróbować czegokolwiek, od figur geometrycznych po abstrakcyjną sztukę, aby stworzyć niepowtarzalną kuchnię marzeń. 

13. Szafki narożne

Narożniki w kuchni często są bardzo problematyczne, ale nie wtedy, gdy tworzą je szafki narożne, takie jak te używane w tej kuchni. To bardzo praktyczne! 

14. Szklane, podświetlone gablotki

Jeśli szukacie eleganckiego elementu, który wyeksponuje Waszą porcelanę lub kolekcję garnków, musicie wypróbować te przezroczyste, szklane fronty. Dodajcie jeszcze odpowiednie oświetlenie i efekt murowany! 

15. Szafki od podłogi do sufitu

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Uncut Design Lab
Uncut Design Lab

kitchen – breakfast counter

Uncut Design Lab

W przypadku małych kuchni, szafki zabudowane od podłogi do sufitu mogą być również świetną alternatywą dla tradycyjnych mebli. Możecie osłonić wszystkie ściany takimi szafkami, aby w pełni wykorzystać przestrzeń do przechowywania.

A jak mają się Wasze kuchnie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu