Polski minimalizm w samym sercu Azji!

Alicja Olko Alicja Olko
RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG OneByNine Minimalistyczny salon
Loading admin actions …

Polska pracownia architektoniczna OneByNine zatrudniona została do przeprowadzenia metamorfozy wnętrz domu w Hongkongu. Architekci stanęli przed nie lada wyzwaniem stworzenia projektu, który byłby odwzorowaniem najnowszych trendów w aranżacji wnętrz oraz dopasowywałby się do azjatyckiego stylu w urządzaniu. Końcowy efekt zachwyca- bez względu na to, czy ocenia się go z polskiego, czy też azjatyckiej perspektywy. Zobaczcie sami!

Widok z zewnątrz

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG OneByNine Minimalistyczne domy
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Z zewnątrz dom wygląda niezwykle charakterystycznie dla tego regionu Azji- Hongkong jest regionem administracyjnym o niezwykle wysokiej gęstości zaludnienia, co oznacza, iż przestrzeń mieszkaniowa na mieszkańca jest niezwykle ograniczona. Zamieszkiwanie domu szeregowego to prawdziwy luksus, gdyż większość apartamentów znajduje się w wysokich, kilkunastopiętrowych blokach. W tym przypadku jednak właściciele mieli do dyspozycji 120 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, co pozwalało na dużą swobodę w aranżacji.

Od strony dziedzińca

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG OneByNine Minimalistyczne domy
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Z drugiej strony budynku, wciśnięty pomiędzy ściany sąsiednich domów, znalazło się niewielkie, ale urokliwe miejsce na dziedziniec. Przyozdobiono go roślinami, nadając status oazy relaksu i spokoju w samym środku miejskiej dżungli. Od tej strony sam dom otwiera się na zewnątrz- duże przeszklenia na każdym z poziomów pozwalają na to, aby naturalne światło swobodnie wpadało do wnętrza, oświetlając je. Tak duże okna, obramowane na czarno, na białej fasadzie nadają budynkowi niezwykle nowoczesnego charakteru.

Otwarta przestrzeń

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG OneByNine Minimalistyczny salon
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

We wnętrzu domu nie można oprzeć się azjatyckiej atmosferze, która została tam wykreowana. Dialog wnętrza z otoczeniem zewnętrznym wyeksponowany został za pomocą przeszklonych ścian. Choć mury sąsiednich budynków znajdują się niezwykle blisko, zdołano na obszar pomiędzy zmieścić egzotyczne rośliny doniczkowe, stanowiące swego rodzaju dekorację we wnętrzu. W jego aranżacji postawiono na naturalne materiały i neutralne kolory, takie jak biel oraz różne odcienie brązu.

W zgodzie z naturą

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG OneByNine Egzotyczny salon
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Naturalne są nie tylko materiały, wykorzystane w tym wnętrzu, ale naturalna jest także paleta kolorów. Obicia wygodnych kanap przypominają barwę łodyg bambusa. Zielone dodatki oraz zieleń na zewnątrz wspaniale komponują się z meblami pod względem kolorystycznym. Dominują tutaj naturalne materiały, przede wszystkim drewno, widoczne w ciemnej matowej wersji na podłodze, a także na belkach na suficie.

Minimalizm górą

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG OneByNine Nowoczesna jadalnia
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Zwłaszcza na obszarze kuchni i jadalni dominuje estetyka minimalizmu. Ultra nowoczesna kuchnia o białej, gładkiej zabudowie nadaje temu pomieszczeniu niezwykle nowoczesny charakter. Połyskujące blaty z aluminium są nie tylko niezwykle stylowe, ale także praktyczne w utrzymaniu w czystości. Obszar jadalni jest wygodny i elegancki, duży drewniany stół otoczono klasycznymi designerskimi krzesłami o białych siedziskach. Ogólny efekt jest niezwykle pozytywny- stylowy, czysty i elegancki!

Prostota i najwyższa jakość

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG OneByNine Minimalistyczna łazienka
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Aranżacja wnętrz tego domu opiera się na założeniu, że proste rozwiązania to nie tylko te najlepsze, ale także najbardziej ponadczasowe i stylowe. Doskonale obrazuje to przykład łazienki, którą urządzono w czerni i bieli. Biała zabudowa, gładkie powierzchnie oraz proste i klarowne linie doskonale komponują się z czarnymi płytkami na posadzce. Duże, podłużne lustro oraz klimatyczne oświetlenie nadają temu wnętrzu niemal futurystyczny charakter.

Jeżeli odpowiadają Wam minimalistyczne wnętrza, koniecznie obejrzyjcie dom w Katalogu Inspiracji homify 360: dom skąpany w bieli.

Jak Wam się podobają te wnętrza?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu