10 jednopiętrowych domów ze spadzistymi dachami | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 jednopiętrowych domów ze spadzistymi dachami

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od OPEN ARCHITECTES Nowoczesny
Loading admin actions …

Do niedawna dachy jednospadowe kojarzyły się z mało estetycznymi rozwiązaniami, modnymi kilkadziesiąt lat temu. Jednak dziś coraz częściej spotykamy je na nowoczesnych domach oraz budynkach użytkowych. Konstrukcja ta stanowi kompromis pomiędzy połaciami płaskimi a dwuspadowymi, ponadto niejednokrotnie okazuje się dużo bardziej funkcjonalna niż dach dwuspadowy czy kopertowy. 

Do dużych zalet tego rozwiązania zaliczamy także atrakcyjny koszt inwestycji. Budowa takiego dachu może być nawet kilkukrotnie tańsza niż miałoby to miejsce w innych wypadkach. Nic dziwnego, że współcześni architekci na nowo pokochali takie rozwiązanie! 

Dziś przyciągniemy Waszą uwagę za pomocą dziesięciu pięknych posesji, wykonanych na bazie prostego projektu i posiadających jednospadowe dachy. Dajcie się im zainspirować! 

1. Nowoczesny i przyciągajacy wzrok

Prosty, nowoczesny i przyciągający uwagę – pierwszy dom oferuje duże przesuwne szklane drzwi, które otwierają się na zewnętrzną przestrzeń i zapewniają maksymalną ilość dziennego światła. 

2. Doskonałe wykorzystanie atutów

Camp Hammer Nowoczesne domy od Uptic Studios Nowoczesny
Uptic Studios

Camp Hammer

Uptic Studios

Jedną z zalet dachu jednospadowego jest możliwość zwiększenia przepływu dziennego światła i ekspozycja scenerii po jednej stronie domu. Jest to szczególnie korzystne dla domów nadbrzeżnych lub usytuowanych w pięknej okolicy, dzięki czemu panorama jest w pełni widoczna. 

3. Azjatycka prostota

Połączenie drewna i betonu oraz ciekawej, dwuczłonowej bryły domu, zapewnia nowoczesną i typowo azjatycką estetykę.

4. Podwojona siła

Konstrukcja domu opiera się na dwóch bryłach, pokrytych dachami jednospadowymi. W przeciwieństwie do wspomnianego domu nad jeziorem, projekt ten otwiera się na las sosnowy, ale dzięki sposobie usytuowania pierwsza przestrzeń korzysta ze światła napływającego ze wszystkich stron.

5. Nietuzinkowy i elegancki

Ten niewiarygodnie duży i luksusowy dom jest otoczony przez gigantyczny basen, który odzwierciedla odważny kształt tego monstrualnego dachu. Luksus i nowoczesność w najczystszej postaci. 

6. Ciekawy

Architekci projektujący ten dom postanowili trochę pokombinować i wprowadzić kreatywną nutę w kształt dachu. Dach składa się z kilku różnych odcinków, między innymi pochyłego, dzięki czemu tworzy funkcjonalny i unikalny projekt.

7. W malowniczej lokalizacji

Zobaczmy kolejny, naprawdę piękny, przykład tego, jak dach pozwala otworzyć dom na niesamowitą scenerię i malowniczy krajobraz. Ten drewniany budynek oferuje widoki na zachwycające zachody słońca i niesamowicie kuszącą panoramę!

8. Magia prostoty

Prosty nie musi oznaczać nudy. Uroczy i charakterystyczny dom w stylu tropikalnym posiada pochyły dach, który obejmuje również zewnętrzną jadalnię i przestrzeń towarzyską.

9. Rodzinna willa

Kolejny przykład jest naprawdę imponujący. To wyrafinowana i duża willa, która dzięki pochyłemu dachowi zyskała ciekawą, otwarta przestrzeń. Zadaszony taras na świeżym powietrzu idealnie sprawdza się na rodzinne obiady i spotkania. 

10. Współczesny i niepowtarzalny

Ostatecznie przyjrzymy się tej awangardowej posiadłości pełnej wielu różnych kształtów, kątów i faktur. Jest bardzo zjawiskowa i charakterystyczna! 

Przeczytajcie także: 9 rzeczy, z których musisz zrezygnować, aby znaleźć tanią nieruchomość w Polsce

Który z prezentowanych przez nas budynków mógłby stać się Waszym domem? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu