Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Budowa grilla z cegły – krok po kroku

mszpakowska mszpakowska
Projekty,   zaprojektowane przez Barbecue
Loading admin actions …

Oczywiście, że wszytsko można kupić. Możesz pójść do pierwszego lepszego marketu budowlanego i kupić grill, który będzie ozdobą ogrodu. Będzie on również nieodłącznym elementem letnich imprez plenerowych. Jeśli jednak skusisz się na własnoręczne zbudowanie grilla zdobędziesz nie tylko satysfakcję, ale i rzecz, która będzie doskonale odzwierciedlała Twoje oczekiwania .

Obawiasz się, że mógłbyś sobie nie poradzić? Nic bardziej mylnego! Dzisiaj przedstawiamy Wam porady naszych architektów, jak zbudować grill w kilku prostych krokach.

1. Przygotuj betonowe podłoże

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Barbecue
Barbecue

Барбекю Добрая

Barbecue

Materiały, które potrzebujesz to stworzenia własnego grilla są niedrogie oraz ogólnodostępne. Znam jednak zaczniesz sklejać cegły, musisz zadbać o odpowiednie podłoże. Po wybraniu miejsca w ogrodzie, wylej w nim betonowa podłogę, która będzie w stanie utrzymać ciężar konstrukcji i pozwoli Ci uniknąć napadania się grilla w glebie. Beton możesz zastąpić również płytkami lub żwirem.

2. Zaplanuj budowę

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Barbecue
Barbecue

Барбекю Элит

Barbecue

Po upływie dwóch dni, gdy podłoże już całkowicie wyschnie, możesz myśleć o rozpoczęciu budowy. Pierwszą, najważniejszą rzeczą jest projekt, który pozwoli Ci zaplanować dalsze kroki oraz, przede wszystkim, pozwoli na oszacowanie niezbędnych materiałów. 

Najlepszym rozwiązaniem jest tworzenie projektów w trójwymiarze. Dzięki temu bez problemu przygotujesz się do pracy. W internecie możesz znaleźć masę programów, które pozwolą na stworzenie szkicu 3D. Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z planowaniem, możesz w tym temacie posłużyć się pomocą profesjonalistów.

3. Początek konstrukcji

Masz już wszystko: projekt, materiały oraz narzędzia, w postaci wiadra oraz szpachli. Zmieszaj ze sobą jedną część betonu oraz pięć lub sześć części piasku i wody, i mieszaj wszytsko aż do  otrzymania plastycznej masy. Następnie ułóż pierwszy rząd cegieł i z pomocą zaprawy stawiaj kolejne piętra. 

Najważniejsza w tym przypadku jest precyzja. Pamiętaj, aby stawiać cegły równo i pewnie, na tzw. zakładkę. Przydatna może okazać się poziomica.

4. Miejsce dla ognia

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez FABRILOR IBERICA
FABRILOR IBERICA

FABRILOR BARBACOA CON BOCA DE 90CM

FABRILOR IBERICA

Uwierz nam, że ta praca nie jest dla Ciebie zbyt trudna. Możesz wybrać dwie drogi budowania rusztu. W pierwszej opcji grill możesz zakończyć stożkową piramida, która będzie służyła za komin. Łatwiejszym rozwiązaniem będzie natomiast stworzenie kwadratowego otworu, w którym umieścić drewno opałowe.

5. Mocowanie grilla

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Barbecue
Barbecue

Барбекю Трио

Barbecue

Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze zamontować ruszt. Możesz wybrać najłatwiejszą drogę i podczas budowy konstrukcji, zakotwiczyć ruszt w zaprawie. Lepszym i bardziej funkcjonalny rozwiązaniem będzie jednak umocowanie wewnątrz grilla zawiasów na dwóch poziomach, które pozwolą Ci na wyjmowanie i sterowanie rusztem.

6. Prace końcowe

Grill murowany z wędzarnią: styl , w kategorii Ogród zaprojektowany przez Kuchnia w Ogrodzie
Kuchnia w Ogrodzie

Grill murowany z wędzarnią

Kuchnia w Ogrodzie

Pamiętaj, że nawet własnoręcznie wykonany grill musi wyglądać profesjonalnie. Po zakończeniu budowy i wyschnięciu zaprawy usuń jej nadmiar ze szczelin między cegłami, pomocny będzie tutaj porządny papier ścierny. Dodatkowo skorzystaj z twardej, metalowej szczotki, która pozwoli na usunięcie wszystkich zabrudzeń. I wszytsko gotowe!

17 grilli i pieców na drewno, które pokochasz dla Twojego ogrodu!

Gotowy na podjęcie wyzwania?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu