Projekty,  Dom prefabrykowany zaprojektowane przez ÁBATON Arquitectura

Rozmiar nie ma znaczenia! Czyli 11 naprawdę małych domów

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wielkie życie w małym domu? Dziś pokażemy Wam, że jest to możliwe, i że rozmiar naprawdę nie ma znaczenia! Życie w kompaktowym domu to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również skuteczny sposób na stworzenie domu przyjaznemu środowisku. Mamy przecież obniżony poziom emisji dwutlenku węgla, między innymi. Co więcej, mały dom nie musi oznaczać ograniczeń aranżacyjnych. Zebraliśmy 11 przykładów kompaktowych domów, których, naszym zdaniem, ciężko nie pokochać!

Od wiejskiej chatki po miejskie wysokie domy wykorzystujące każdy centymetr – znaleźliśmy przeróżne przykłady domów, które dowodzą tezie, że małe jest piękne!

​1. Nietypowy domek z drewna

Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez Facit Homes
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

Idealnie zintegrowany z otoczeniem, ten dom daje poczucie spokoju i estetyki. Ewidentny podział modułowy i jednospadowe dachy są bardzo atrakcyjną częścią designu.

​2. Wyjątkowo malutki

Jeśli chcielibyście mieszkać w naprawdę malutkim domu, mamy dla Was idealny projekt! Wypełnione ciepłem naturalnego drewna wnętrze i funkcjonalny taras sprawiają, ze mieszkanie jest idealne dla osób poszukujących małego domu o ogromnym charakterze.

​3. Mały, lecz elegancki domek wiejski

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Fraher Architects Ltd
Fraher Architects Ltd

The Garden Cottage

Fraher Architects Ltd

Projektanci tej eleganckiej nieruchomości mieli pewne ograniczenia co do wielkości, z którymi oczywiście udało się uporać. Dzięki dużym drzwiom harmonijkowym, które otwierają się na bujny ogród, ten dom niezaprzeczalnie spełnia wymagania stylistyczne ogromnej rzeszy osób.

​4. Liniowy, smukły i wysoki

Kiedy nie ma przestrzeni do budowy obszernego domu, trzeba być kreatywnym i stworzyć funkcjonalną przestrzeń pnącą się w górę. Ten wysoki dom w pełni wykorzystuje dostępną przestrzeń, przy czym również przyciąga wzrok.

​5. Ekologia przede wszystkim!

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Sol Haus Design – Vina's Tiny House – Exterior 1

Chibi Moku

Oto prawdziwie eko-zrównoważony sposób na życie.

​6. Nowojorski loft

Projekty,   zaprojektowane przez Specht Architects
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Architekci tego domu podjęli się ogromnego wyzwania i stworzyli cudowny loft wykorzystujący antresolę, dzięki której uzyskano dodatkowe pomieszczenia. Funkcjonalny miejski raj!

​7. Urocza chatka w lesie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Cottage Style / コテージスタイル
Cottage Style / コテージスタイル

風景を取り入れる窓、伸びやかな屋根とトラスが印象的

Cottage Style / コテージスタイル

Czy istnieje coś bardziej przytulnego niż dom z bali zbudowany na zboczu, a wszystko to pokrywa śnieg? Pewnie niewiele ilustracji przebiłoby tą propozycję.

​8. Maksymalne wykorzystanie minimalnej przestrzeni

Projekty,  Domy zaprojektowane przez FLAT HOUSE
FLAT HOUSE

Tsubomi House (Tokyo Bud House)

FLAT HOUSE

Wykorzystując geometrię, projektanci tej nieruchomości zdołali wcisnąć ją pomiędzy dwa stojące już domy. Stworzyli tym smukłe mieszkanie oferujące nowoczesne wyposażenie i funkcjonalną przestrzeń.

​9. Wąskie i bardzo imponujące

Jeśli myśleliście, że poprzednio pokazany dom był wciśnięty w niemożliwie małą przestrzeń, to teraz pewnie nie możecie uwierzyć własnym oczom! Nie ma tu okien na frontowej elewacji, co zapewnia całkowitą prywatność wewnątrz, a intryguje każdego przechodnia. Nieruchomość jest w rzeczywistości bardzo przestronna i rozciąga się na kilka kondygnacji.

​10. Kolorowy i prosty

Ten kompaktowy dom, pomimo żywej kolorystyki na zewnątrz, jest w rzeczywistości urządzony na styl industrialny. Szerokie wykorzystanie betonu i surowość wykończenia to dopiero początek…

​11. Nowe podejście do tradycyjnego wystroju wnętrz

Projekty,  Dom prefabrykowany zaprojektowane przez ÁBATON Arquitectura
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Ten dom z zewnątrz przypomina stodołę! Oto kolejny przykład na odświeżenie klasyki. W tym domu mamy całkowicie otwarty układ pomieszczeń i ogromne, szklane drzwi, dzięki którym wnętrze jest zawsze dobrze oświetlone. Dwuspadowy dach nadaje tej nieruchomości charakteru i uroku.

Chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat tego domu? Zapraszamy do artykułu homify 360°: mobilny dom jednorodzinny

Co myślicie o tak malutkich domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu