10 pomysłów na ściany w przedpokoju

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 pomysłów na ściany w przedpokoju

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Form / Koichi Kimura Architects, Nowoczesny
Loading admin actions …

Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze, dlatego warto zadbać o odpowiedni wystrój naszego przedpokoju, który staje się w momencie przekroczenia progu, miejscem reprezentacyjnym dla całego domu. W przedpokoju musi się znaleźć wieszak na okrycia wierzchnie i szafka na buty, ale jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, powinniśmy też zmieścić lustro. Zawsze lepiej jest się przejrzeć przed wyjściem z domu!

Jednak tak naprawdę, cały wizerunek tworzą ściany w przedpokoju, które w odpowiedni sposób urządzone, mogą powiększyć pomieszczenie, optycznie poszerzyć i nadać lżejszego lub bardziej tajemniczego wyrazu. Biel i chłodne kolory zdecydowanie oszukają nasz wzrok i przedpokój wyda się większy, zaś jeśli chcemy, aby był nieco wyższy, powinniśmy spróbować pionowych pasów. Do wyboru mamy farby, tapety, naklejki naścienne, boazerie. Możemy łączyć ze sobą różne faktury i kolory. Jeżeli nie chcemy, aby nasz przedpokój odstraszał gości, to na jakie ściany powinniśmy się zdecydować? 

Wielkie lustro

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ  Korytarz: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ,Klasyczny Drewno O efekcie drewna
Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Korytarz

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Ściany w przedpokoju powinny zostać przyozdobione lustrem nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Większość z nas przed wyjściem z domu przegląda się w lustrze i sprawdza, czy płaszcz dobrze leży, czy buty pasują do reszty. Lustro oczywiście nie jest koniecznością, ale zdecydowanie powinno przyozdobić jedną ze ścian w przedpokoju niezależnie od tego, czy będzie to ogromne lustro zajmujące całą powierzchnię, czy tylko małe lustereczko.

Kreatywne podejście

Dom jednorodzinny projekt parteru: styl , w kategorii  zaprojektowany przez White Interior Design,Skandynawski
White Interior Design

Dom jednorodzinny projekt parteru

White Interior Design

Fantastyczny pomysł na piękną, ozdobną ścianę, która jednocześnie zwalnia nas z konieczności postawienia wieszaka został zrealizowany przez pracownię white interior design. Takie rozwiązanie nie tylko zachwyca swoją estetyką, ale też pomysłowością i oryginalnym podejściem do pomieszczenia.

Oryginalne wzory

Projekty,   zaprojektowane przez U2, Nowoczesny
U2
U2

Ściany w przedpokoju nie muszą wiać nudą i mogą od razu wywołać uśmiech na naszej twarzy. Wystarczy odpowiednia tapeta z wzorem lub mural, który zdominuje płaszczyznę i skupi na sobie całą uwagę. W efekcie nie będziemy musieli się starać o żadne dekoracje, ponieważ ściany w przedpokoju same staną się dekoracją!

Kolorowe mozaiki

Plecione i dziergane mozaiki w stylu etno to prawdziwy przejaw oryginalnego podejścia do takiego pomieszczenia, jakim jest przedpokój. Taka aranżacja diametralnie zmienia wnętrze, od razu napawa energią każdego, kto przekracza próg naszego domu. Ściany w przedpokoju wcale nie muszą być pomalowane jednolitą farbą! Możemy zaszaleć z wzorem – oczywiście w przypadku małego przedpokoju, lepiej kolorystyczne szaleństwa odstawić na bok lub znaleźć centralny punkt, np. jedną ścianę, a resztę pozostawić w stonowanych barwach. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie wyglądać przytłaczająco.

Jasne i przestronne

Dość często spotykane są wąskie, malutkie przedpokoje, w których musimy się nieźle natrudzić, aby zmieścić wieszak i szafkę na buty. Jeżeli jednak mamy nieco więcej przestrzeni do zagospodarowania, to warto jej nie zagracać zbędnymi meblami, ponieważ prostota i minimalistyczne podejście do wyposażenia, dodatkowo optycznie je powiększą. Więcej o tym, jak urządzić jasny przedpokój można znaleźć w tym artykule: 5 sposobów na jasny przedpokój.

Vintage

jasne wnętrze : styl , w kategorii Ściany zaprojektowany przez szaro-biało,Klasyczny
szaro-biało

jasne wnętrze

szaro-biało

Aby nadać zupełnie inny wyraz, możemy pokusić się o stylizację nawiązującą do przeszłości. Delikatnie podrasowane tapety, które wyglądają na lekko zniszczone, nadadzą pomieszczeniu wyjątkowy, nieco tajemniczy wyraz. Takie ściany w przedpokoju od razu wprowadzają nas w wyjątkową atmosferę, a wszystkie troski całego dnia pozostawimy za drzwiami.

Klasycznie

Panujący trend to przede wszystkim minimalizm i powściągliwość kolorystyczna, dotyczy to również ilości mebli. Skromny, jasny przedpokój, ale z indywidualnym charakterem poprzez dodanie zdjęcia czy obrazu, może od razu zażegnać nudę. Małe dodatki wbrew pozorom mogą zmienić wystrój, tak jak w tym przypadku. Bez ozdoby ściany w przedpokoju wydałyby się zbyt jednolite i po prostu nudne, w dodatku z prostą szafką, jednak taka mała dekoracja od razu stwarza kompozycyjną klamrę.

Dużo światła

Ten przedpokój to mistrzowskie połączenie nowoczesności z azjatyckim stylem. Prosty, minimalistyczny do granic przedpokój z jednolitymi ścianami stwarza całkiem niezłe pole do popisu. Jednak kto powiedział, że ściany w przedpokoju muszą być wyłącznie ścianami? Światło słoneczne przelewające się przez okna w nietypowych kształtach rozjaśniają cały przedpokój, zaś fenomenalna forma piękna w swojej prostocie i jednocześnie oparta na geometrycznych kształtach, tworzy wyjątkową atmosferę.

Tablica do pisania

Mając w domu dzieci wiadomo, że o ściany trzeba dbać tak, jak o szklane wazony. Dlatego aby nie utrudniać sobie zadania, a dzieciom sprawić frajdę, warto zastanowić się nad tablicą do pisania. Można ją umieścić w pokoju dziecka, a można również na ścianie w przedpokoju. Z pewnością będzie to dłuższy przystanek po powrocie z przedszkola! Możemy też zapisywać na ścianie wiadomości do pozostałych członków rodziny, a później łatwo je zmyć. Z pewnością jest to łatwiejsze rozwiązanie niż zamalowywanie za każdym razem śladów po kredkach…

Ciekawa faktura

przedpokoju nie musimy się ograniczać do gładkiej, jednolitej ściany. Możemy zdecydować się na różne faktury, a nawet je ze sobą łączyć. Ważne, aby dało się je łatwo wyczyścić, ponieważ niektóre materiały nie są do tego odpowiednio przystosowane, a ze względu na warunki atmosferyczne panujące w różnych porach roku, ściany w przedpokoju są szczególnie narażone na zanieczyszczenia.

Który przedpokój spodobał się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu