Dom marzenie w górach! | homify

Dom marzenie w górach!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Carlos Zwick Architekten Nowoczesny salon
Loading admin actions …

Na homify pokazaliśmy Wam już niejedną wyjątkową lokalizację, jednak dzisiejsza może zasłużyć na miano najbardziej spektakularnej! Znajdujemy się bowiem na południu Niemiec, w Górnym Allgäu, a konkretnie w miejscowości Hinang. Klient studia architektury Carlos Zwick Architekten wraz z naszymi profesjonalistami wynaleźli sposób na stworzenie wyjątkowej rezydencji. Chcecie go poznać? To działka w dolinie pomiędzy stromymi szczytami, dwa lata prac oraz… 750.000 Euro! Powierzchnia także jest niebagatelna: 296 m².

Efektem ścisłej współpracy właściciela z architektami jest jego dom marzeń, który może zainspirować nas do podejmowania odważnych decyzji w projektowaniu naszych własnych, często nieco skromniejszych gniazdek. Projekt ten udowadnia, że ryzykowne decyzje często się opłacają! 

Zaciekawieni? Przygotujcie się na ukłucie zazdrości…

W objęciach gór

Lokalizacja tego domu po prostu zapiera dech w piersiach! Majestatyczne góry, bujne łąki oraz urokliwe domki tworzą fenomenalne tło dla odważnej konstrukcji. Kolory na powyższym zdjęciu są niesamowite, a jednym z najbardziej intensywnych wcale nie jest zieleń traw lecz fasada naszej rezydencji. Zaraz dowiemy się, czemu zawdzięcza swój rudy kolor… Podpowiedzią mogą być dachy okolicznych chat. Z tej perspektywy widać doskonale, że oprócz właściwego budynku mieszkalnego zaprojektowano także mniejszy budynek gospodarczy.

Niecodzienne połączenia

Materiał, o którym mowa, okazuje się wyglądać na skorodowaną blachę, jest to jednak corten. Ten materiał kojarzący się raczej z industrialnymi loftami niż z rajską lokalizacją pomiędzy górami, zestawiono go więc z drewnem oraz naturalnym kamieniem. Z drewna wykonano podłużne tarasy biegnące po dwóch stronach fasady i ciekawy, wystający balkon. Kamienne fasady przeznaczono z kolei na parter, który zdecydowanie wpija się w spadek terenu. My jesteśmy zachwyceni!

Jesień o każdej porze roku

Zanim wejdziemy do środka, dajmy sobie jeszcze chwilę na podziwianie fasad wyłożonych cortenem. 'Zardzewiała' blacha jest obecnie niezwykle popularnym materiałem, wpisującym się w naszą współczesną estetykę doskonale. Jej ogromnym atutem jest wytrzymałość. Praktycznie nie wymaga pielęgnacji, a jest wyjątkowo odporna na zmienne warunki klimatyczne. Zestawienie cortenu z nielakierowanym, litym drewnem dało tutaj intrygujący efekt. Nasza rezydencja wygląda niczym rudy rydz odnaleziony w lesie!

Elegancki salon

Centrum domu jest ogromna przestrzeń, zawierająca w sobie salon oraz jadalnię z kuchnią przedzielone nowoczesnym kominkiem oraz wąską ścianką działową. Drewniany parkiet wprowadza atmosferę przytulności, podobnie jak miękki dywan, skóry oraz futra. Meble z kolei to nowoczesna elegancja. Dominuje biel i czerń – to połączenie wszędzie wygląda świetnie! Dzięki umieszczeniu kominka pośrodku, wszystkie strefy mogą cieszyć się przyjemną tempereturą nawet podczas srogich zim.

Piękne widoki, stylowe wnętrza

Ograniczona paleta barw w wystroju salonu nie powinna nikogo dziwić, w końcu przez wielkie przeszklenia wpada do wnętrza moc kolorów i to zmieniających się nie tylko w różnych porach roku, ale także i dnia! Aby nie odciągać uwagi od wspaniałego krajobrazu, nasi architekci postawili na proste lecz wysmakowane meble oraz dodatki. Doskonałym tego przykładem może być powyższy fotel z wikliny, na którego siedzisku znalazło swoje miejsce owcze futro w oczywisty sposób nawiązujące do naszej lokalizacji.

Łazienka w bieli i drewnie

Ta łazienka zachęca nas, aby zamiast zawsze decydować się na płytki w tym pomieszczeniu dać szansę drewnu. Ciemny parkiet doskonale kontrastuje z bielą ścian, mebli oraz armatury. Szczególnie ciekawie prezentuje się zabudowana drewnem wanna. Ma ona wbudowany system hydromasażu – taki relaks pośród górskich szczytów i musimy poczuć się zdrowiej! Naszą uwagę zwrócił także wysoki sufit, uwielbiamy, kiedy nie ogranicza nas metraż.

Przeszklenia – ramy obrazów

Za przestrzenią salonu zaprojektowano ciąg pomniejszych pomieszczeń, odpowiadających rozmiarem ogromnym przeszkleniom. Ze sfotografowanego powyżej można udać się drabinką na poddasze. Można także zostać na dole i zrelaksować się na wygodnym fotelu Barcelona. Po raz kolejny musimy powtórzyć, że największym atutem każdego wnętrza są widoki nie z tej ziemi! Ramy przeszkleń funkcjonują tutaj niczym ramy zachwycających obrazów.

Taras pod niebieskim niebem

Wydaje się, że ten dom wygląda inaczej pod każdym z kątów, pod którymi można na niego popatrzeć! Z perspektywy bujnej roślinności za budynkiem gospodarczym nasza rezydencja wydaje całkiem przewidywalną konstrukcją. My jednak już znamy prawdę! Rząd ogromnych przeszkleń nie doskonale doświetla wnętrza i łączy je z tarasem w jedną, zintegrowaną przestrzeń mieszkalną.

Jeśli szukacie inspiracji tylko u najlepszych, to koniecznie zajrzyjcie tutaj: 10 najpiękniejszych domów świata – część 1 oraz część 2.

Odważylibyście się wybrać blachę na fasadę Waszego gniazdka?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu