Przytulny minimalizm! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przytulny minimalizm!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od PASCHINGER ARCHITEKTEN ZT KG Nowoczesny
Loading admin actions …

Jaki jest idealny dom dla nowoczesnej rodziny? Każdy ma inne gusta i potrzeby! Jednak przytulność, przestronność, intuicyjne rozmieszczenie pomieszczeń oraz choćby odrobina zieleni zawsze są w cenie, niezależnie od stylu, w którym wzniesiono budynek czy też urządzono wnętrza. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was projekt wyróżniający się prostotą, przestronnością oraz ciepłem wnętrz. Czy to recepta na sukces? Tak uważają profesjonaliści z wiedeńskiego studia Paschinger Architekten. Klientom z południowej Austrii zależało na poczuciu komfortu, atmosferze swobody w ich wymarzonym rodzinnym gniazdku.

Efekt? Sprawdźcie sami!

Przyjazny minimalizm

Od strony ulicy widać doskonale, że nasz budynek wyróżnia się na tle okolicznej zabudowy w stylu tradycyjnym, której dachy nierzadko pokryte są czerwoną dachówką. W takim kontekście interesujący nas dom zakrawa na rewolucję! Płaski dach, odsłonięty cement, biało-czarna fasada… czytelników homify to nie zaskoczy lecz sąsiadów musiało. Nas urzeka prostota i przyjazność tego projektu. Chociaż ściśle geometryczny prezentuje się zapraszająco, gospodarze wydają się nas oczekiwać. Jednym z powodów takiego wrażenia jest zaprojektowanie prostej ścieżki prowadzącej do głównego wejścia.

Przestronna przestrzeń otwarta

Wchodzimy do środka, gdzie większość parteru zajęta została przez przestronną przestrzeń otwartą. Swoje miejsce znalazły tutaj salon, jadalnia oraz kuchnia. Każda strefa została wyraźnie wydzielona od kolejnej. Salon od jadalni oddziela imponujący, nowoczesny kominek. Jego ciemny kolor wyróżnia się na tle królującej we wnętrzach neutralnej palety. Oprócz klimatycznych błysków ognia, w salonie zaprojektowane nastrojowe oświetlenie punktowe. Dzięki niemu możemy tutaj nie tylko relaksować się przy rozmowie czy oglądaniu telewizji, ale także zatopić się w lekturze.

Jadalnia w drewnie

Przechodzimy do strefy jadalni, tutaj do oświetlenia punktowego dołączyły lampy z białymi kloszami wiszące nad stołem otoczonym także białymi krzesłami. Drewniany stół prezentuje się tym dostojniej, że znalazł się on w pomieszczeniu wypełnionym drewnem. Znajdziemy je nie tylko w charakterze parkietu na podłodze, ale także na ścianach w formie litych deseczek.

Jeśli lubicie aranżacje jadalni z hojnym użyciem drewna, to może zdecydujecie się na bardziej ekstrawagancki styl? Sprawdźcie koniecznie 7 pomysłów na jadalnię w stylu wiejskim.

Wydzielona kuchnia

Jeśli jadalnia, to w pobliżu musi znaleźć się kuchnia – jest nie inaczej! Jak już wspomnieliśmy przestrzenie są jasno wydzielone, co jednak wcale nie przeszkadza w przygotowywaniu posiłków i jednoczesnym zabawianiu gości rozmową. Białą zabudowę ścian połączono tutaj z masywną, szarą wyspą. Przypomina nam ona cementowe wykończenia od strony ulicy. Co czeka na nas od strony ogrodu? Póki co dojrzeć możemy tylko drewniany taras oraz formę przypominającą geometryczny basen…

Oryginalna łazienka

Zanim jednak wyjdziemy na zewnątrz – krótka wizyta w łazience! Także i tutaj ściany udekorowano litymi deskami, które do minimalistycznego wystroju wprowadzają ciepło rustykalności. Niezwykle ciekawy jest projekt łazienki. Po wejściu do środka znajdujemy się w przestrzeni przypominającej płytką wannę. W rzeczywistości mamy do czynienia z niezwykle praktycznym systemem półek, dla niepoznaki pomalowanym w kolorze ściany i podłogi.

Zaskakująca fasada od ogrodu

Na koniec nasi architekci zdecydowali się nas zaskoczyć! Odsłonili prawdziwą skalę swojego dzieła. Fasada od ogrodu jest prawie całkowicie otwarta, zamknięta w mocnej, żelbetonowej ramie i przedzielona solidnym mocowaniem balkonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrza zawsze są znakomicie oświetlone, chociaż fasada od ulicy jest dużo bardziej zamknięta. Konstrukcja i jej podział staje się przejrzysty. Na parterze swoje miejsce znalazła strefa publiczna, która łączy się z tarasem, a na piętrze strefa prywatna, do której dostęp mają jedynie wybrani… Wszyscy jednak cieszyć się możemy wspaniałym basenem!

Co sądzicie o takiej różnicy pomiędzy obiema fasadami?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu