Nowoczesność i przytulność w jednym! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesność i przytulność w jednym!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od XYZ Arquitectos Associados Nowoczesny
Loading admin actions …

Przeciwnicy stylu nowoczesnego w architekturze mieszkaniowej często zarzucają mu, że jest on zupełnie wyrazu, że w przeciwieństwie do na przykład minimalizmu nie ma za grosz charakteru, a za to zdecydowanie zbyt obficie wykorzystuje kolor beżowy… Dzisiaj na homify postawiliśmy sobie za zadanie przekonać zawziętych krytyków! Postaramy się to uczynić z pomocą architektów ze studia XYZ. W tym celu przeniesiemy się do Portugalii i poznamy zaskakujący dom AA. Jego oryginalna bryła zaciekawi każdego. Czy każdemu się spodoba? Tego nie wiemy! Z pewnością jednak tej rezydencji w stylu nowoczesnym charakteru odmówić nie można…

Zaraz się o tym przekonamy na naszym wirtualnym spacerze!

Różnica poziomów, a pomiędzy nimi… basen!

Zaczynamy nasz spacer na tyłach domu i od razu zdajemy sobie sprawę, że przed nami znajduje się doprawdy wyjątkowy projekt! Chociaż jego bryła to teoretycznie zwykły prostopadłościan, rozwiązania, które tutaj zaproponowano muszą nas zainteresować. Po pierwsze: sztucznie stworzone różnice poziomów, dzięki którym część domu zyskała dodatkowe piętro z przestronnym tarasem, a ogród niesamowity basen! To chyba jeden z najciekawszych, jakie do tej pory widzieliśmy… Po drugie: wspaniałe kontrasty materiałów.

Ogromna rezydencja!

Okrążamy nasz budynek i tak naprawdę dopiero teraz zdajemy sobie sprawę z jego imponującej skali. W tym momencie trzeba wyjaśnić, że konstrukcja została podzielona nie tylko na piętra, ale także na dwie części w poprzek. Różnią się one wysokością pięter. W tej chwili patrzymy na fasadę boczną, za której ścianą znalazły się przestronny salon oraz garaż, do którego prowadzi szeroki podjazd. Tutaj nawet naturę pomierzono linijką – kwadratowy trawnik podkreśla charakter budynku.

Beż i nowoczesność

Zanim wejdziemy do środka, decydujemy się wyjść na chwilę na zewnątrz, aby pokazać Wam klasę tej bezkompromisowej architektury. Za cementowym murem z futurystyczną metalową bramką widzimy podkreślone czarnym drewnem wejście główne. Kontrastuje ono intensywnie z beżową fasadą. Większość powierzchni zewnętrznych ścian wyłożono płytami piaskowca, dzięki czemu rezydencja prezentuje się niezwykle monumentalnie. Powyższe zdjęcie oddaje charakter tego projektu doskonale!

Drewniane schody i korytarze

Wystrój wnętrza tego domu jednorodzinnego charakteryzuje się hojnym użyciem drewna w dwóch odcieniach, jasnym i ciemnym. Jasne są parkiety i stopnie schodów, inaczej mówiąc wszystko to, co poziome. Piony z kolei zarezerwowano dla ciemnego drewna, które zdobi ściany, wykonane są z niego drzwi i ramy okien. Większość ścian jest biała, chociaż gdzieniegdzie zdecydowano się także na szarości oraz beże. Połączenie jasnych, neutralnych kolorów z ciemnymi akcentami drewna przypomina nam rozwiązanie znane już z fasady tego budynku.

Przestronny salon

Centrum przestrzeni publicznej w tej nowoczesnej rezydencji jest przestronny pokój dzienny. Zaprojektowano go na poziomie basenu. Przez przeszklone ściany z łatwością można wyjść na drewniany taras na zewnątrz. Salon podzielono na dwie części jedynie za pomocą różnych wysokości sufitu. Wcale nie potrzeba ścian ani drzwi, wystarczą delikatne wizualne wskazówki! Zwróćmy jeszcze na ciekawą ścianę łazienki z matowego szkła – dzięki jej wprowadzeniu powierzchnia pokoju dziennego wydaje się jeszcze większa.

Nowoczesna kuchnia

Za szarą ścianą salonu kryje się kuchnia połączona z jadalnią. Z jasnym drewnianym parkietem harmonijnie łączy się biało-czarna aranżacja. Ciekawa jest półka z telewizorem w jadalni, w tym pomieszczeniu widujemy go raczej rzadko – ale pamiętajmy, aranżacja naszego domu powinna zależeć tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb i zwyczajów. Jeśli chodzi o kuchnię, to jest ona niezwykle przestronna, zaprojektowana na planie litery C

Jeśli marzycie o nowoczesnej kuchni lecz ogranicza Was metraż mieszkania, koniecznie zerknijcie do tego Katalogu Inspiracji: Mała kuchnia w stylu nowoczesnym – 5 propozycji.

Przemyślany każdy szczegół

Na koniec nie możemy oprzeć się, żeby nie pokazać Wam raz jeszcze wspaniałego basenu oraz ciekawej fasady od ogrodu. Przy całkowitym braku elementów dekoracyjnych stworzono niezwykle harmonijny projekt, w którym każdy szczegół został przemyślany. Geometryczne formy stworzono za pomocą szlachetnych materiałów. Neutralne drewno i kamień kontrastują z intensywną zielenią trawnika oraz niebieskimi płytkami basenu. Ten budynek jeszcze długo nie wyjdzie z mody!

Co sądzicie o dwupoziomowym ogrodzie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu