W 5 krokach do nowego mieszkania!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

W 5 krokach do nowego mieszkania!

Alicja Olko Alicja Olko
REALIZACJA III: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Better Home,Skandynawski
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam, w jaki sposób odmieniono pewne stare i niemodne mieszkanie w bloku. Przed metamorfozą wyglądało niczym z najbardziej ponurego okresu PRL-u – niefunkcjonalny rozkład mebli, staromodne pokrycia ścian i podłóg, kiczowate dekoracje i dodatki. Odpowiedzialne za transformację studio Better Home zdecydowało nadać się tym czterem kątom nowoczesnego charakteru. Postanowiono jednak zachować niektóre elementy jego przedawnionego wystroju i dostosować je do wymagań współczesności.

Stary korytarz

PRZEDPOKÓJ PRZED METAMORFOZĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Better Home,Klasyczny
Better Home

PRZEDPOKÓJ PRZED METAMORFOZĄ

Better Home

Prawdziwy relikt PRL-u – boazeria- dominowała obszar korytarza. Czyniła go ona ciemnym i ciasnym. Staromodna komoda, nakryta koronkową serwetą z pewnością nie dodawała mu nowoczesnego charakteru. To samo tyczyło się lustra oraz znajdującej się pod nim półki.

Krok 1: odnowiony korytarz

PRZEDPOKÓJ PO METAMORFOZIE: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Better Home,Skandynawski
Better Home

PRZEDPOKÓJ PO METAMORFOZIE

Better Home

Usunięto boazerię, a ściany pomalowano na śnieżnobiały kolor. Na podłodze zauważamy to samo drewno, co w pozostałych pomieszczeniach. Niefunkcjonalne i staromodne meble zastąpione zostały prostym, czarnym regałem, pełniącym rolę doskonałego miejsca do przechowywania.

Stara kuchnia

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Better Home,Klasyczny
Better Home

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ

Better Home

Ciasna, mała i niepraktyczna- kuchnia w poprzednim wcieleniu nie była zachęcającym miejscem do tego, aby w niej gotować i spędzać czas. Meble były do siebie niedopasowane i poustawiane w przedziwny sposób, co zajmowało nie tylko przestrzeń, ale także czyniło korzystanie z nich absolutnie niefunkcjonalnym.

Krok 2: odnowa kuchni

KUCHNIA PO METAMORFOZIE: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Better Home,Skandynawski
Better Home

KUCHNIA PO METAMORFOZIE

Better Home

Kuchnię odświeżono, usuwając z jej ścian niemodną tapetę, a w zamian pokrywając je świeżą, białą farbą. Nowe meble zostały ustawione w sposób, który umożliwia wygodne korzystanie z pomieszczenia. Zostały one także estetycznie dobrane do stylu wnętrza. Tak zaaranżowana kuchnia emanuje klimatem eleganckiej Skandynawii.

Stary salon

SALON PRZED METAMORFOZĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Better Home,Klasyczny
Better Home

SALON PRZED METAMORFOZĄ

Better Home

Niewiele powiedzieć można o salonie przed remontem, gdyż, poza kanapą przykrytą staromodną narzutą, nie znajdowało się w nim dużo mebli. Pomieszczenie to, dzięki swojemu rozmiarowi, miało jednak ogromny potencjał.

Krok 3: salon z charakterem

SALON PO METAMORFOZIE: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Better Home,Skandynawski
Better Home

SALON PO METAMORFOZIE

Better Home

Choć nie da się ukryć, że salon został poddany transformacji, nabierając bardziej nowoczesnego i świeżego charakteru, to jednak zaaranżowano go w stylu lat 60-tych. Postawiono na meble o charakterze retro i vintage, które są prawdziwymi perełkami wyszukanymi na pchlich targach i w antykwariatach. Warto zwrócić uwagę, że wymieniono drewno na podłodze, pozbywając się parkietu w jodełkę na rzecz jaśniejszych desek.

Stara sypialnia

SYPIALNIA PRZED METAMORFOZĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Better Home,Klasyczny
Better Home

SYPIALNIA PRZED METAMORFOZĄ

Better Home

Sypialnia pełniła nie tylko rolę miejsca na odpoczynek, ale także domowego biura oraz składowni. Znajdowało się w niej mnóstwo mebli i przedmiotów, które normalnie przechowuje się w piwnicy. Przez to jej wnętrze było przepełnione, zdawało się mniejsze niż w rzeczywistości, a do tego było ciemne i ponure. Nie zachęcał także pomarańczowy kolor ścian.

Krok 4: nowy wygląd sypialni

SYPIALNIA PO METAMORFOZIE: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Better Home,Skandynawski
Better Home

SYPIALNIA PO METAMORFOZIE

Better Home

Sypialnia po metamorfozie jest jasna, przestronna i elegancka. Ściany przemalowano na delikatny kremowy odcień i pod tym kątem dobrano dodatki. Dzięki temu wnętrze jest jasne, przestronne i oddychające. Jaśniejsza podłoga także potęguje to wrażenie. Centralną rolę w tym odnowionym pomieszczeniu pełni łóżko- pozostałe elementy wyposażenia ograniczone zostały do minimum.

Stara loggia

LOGGIA PRZED METAMORFOZĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Better Home,Klasyczny
Better Home

LOGGIA PRZED METAMORFOZĄ

Better Home

Loggie traktowano jako miejsce do przechowywania gratów i rupieci. Obszar o tak ogromnym potencjale mieszkaniowym wykorzystany został zatem zupełnie nie praktycznie oraz bez pomysłu.

Krok 5: elegancka loggia

LOGGIA PO METAMORFOZIE: styl , w kategorii Taras zaprojektowany przez Better Home,Skandynawski
Better Home

LOGGIA PO METAMORFOZIE

Better Home

Nie każde mieszkanie w bloku ma loggie. Na szczęście projektanci przeprowadzający tę metamorfozę w pełni docenili jej ogromną wartość. Obszar ten oczyszczono i urządzono go tak, aby służył jako miejsce do wypoczynku i relaksu dla mieszkańców tego apartamentu.

Inny inspirujący przykład metamorfozy mieszkania znajdziecie w artykule Metamorfoza mieszkania na warszawskim Żoliborzu.

Jak Wam się podoba efekt po?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu