Tapety 3D na ścianę do każdego pomieszczenia! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tapety 3D na ścianę do każdego pomieszczenia!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Moods od Tektura Wallcoverings Nowoczesny
Loading admin actions …

Tapety 3D na ścianę stanowić mogą strukturalne panele lub tapety z wrażeniem trójwymiarowości. Są stosunkowo rzadkim gościem aranżacji prywatnych mieszkań, najczęściej wykorzystuje się je w projektach komercyjnych – kawiarniach, biurach, restauracjach. Wszędzie tam, gdzie mniej się liczą względy praktyczne. Bowiem we własnych domach czy mieszkaniach głównie decydujemy się na rozwiązania uniwersalne. Temat jest dość trudny, ponieważ tapety 3D na ścianę mogą samą swoją nazwą nas trochę dezorientować. Kluczem do zrozumienia o co tak na prawdę w tym całym zamieszaniu chodzi jest właśnie wspomniana na samym początku – strukturalność. Czego się możemy zatem spodziewać? Tak, więc przede wszystkim spodziewać się na pewno nie możemy zwyczajności. Stosując tapety 3D na ścianę tworzymy na niej jakąś przestrzenność (w formie namacalnej struktury) albo wrażenie takiej przestrzenności. W całej tej zabawie jest to zarówno pułapka jak i okazja. Do tematu należy więc podejść bardzo ostrożnie, dlatego postaramy się podsunąć Wam rozwiązania, które uchronią Was przed ewentualnymi błędami, o które nie trudno. 

Należy przede wszystkim pamiętać, że tapety 3D na ścianę są stosunkowo nowym tematem, dlatego to, czy okażą się rozwiązaniem, który nie zniknie wraz z kolejnym trendem będziemy mogli ocenić dopiero za długi czas. Nie wydając, więc na razie żadnych wyroków, trochę zbadamy temat i zastanowimy się co ciekawego udało się stworzyć przy odrobinie przestrzenności i wyobraźni! 

Delikatny motyw

Oto przykład tapety 3D na ścianę w wersji zdjęcia. O tym jak je dobrze dobierać, aby nie były banalne czy naiwne napiszemy przy okazji następnej aranżacji. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę na to, co spowodowało, że część z Was w ogóle zainteresowała się takim tematem jak tapety 3D na ścianę. Chodzi o pogłębianie wnętrza – mamy wrażenie, że pomieszczenie kończy się trochę dalej niż w rzeczywistości. Najlepiej taki efekt osiągnąć przy delikatnym motywie – jeśli decydujemy się na zdjęcia bardzo realistyczne dobrze jest iść w kierunku uspakajania, wręcz wygaszania kolorystyki. Jeżeli natomiast miałyby to być proste wzory, wtedy możemy się zdecydować na większą zabawę barwami. Tapety 3D na ścianę powinny być stosowane bardzo przemyślanie ze świadomością tego, że często lubimy bawić się aranżacją i ją zmieniać, powinny więc dawać nam możliwość takich niewielkich zmian.

Magia

Inspirujące wnętrza od REDRO Nowoczesny
REDRO

Inspirujące wnętrza

REDRO

Musimy stwierdzić, że to połączenie przestrzenności z wyobraźnią może udać się znakomicie i jeżeli życzymy sobie tapety 3D na ścianę to tylko w takim wydaniu. Firma Redro wyprodukowała bardzo piękny i jak na tak realistyczną tapetę bardzo neutralny motyw, który będzie się sprawdzał w różnych wnętrzach, co jest trudne do osiągnięcia w tym temacie. Ciężko jest właściwie zastosować tapety 3D na ścianę, aby nie wydawały się sztuczne we wnętrzu. To jest chyba jedno z największych wyzwań – dobrać wzór który będzie wnosił nową jakość do pomieszczenia – tak jak tutaj, gdy tworzy kontynuację i odzwierciedlenie głównego tematu wnętrza – snu. W sposób naturalny tapeta została wpleciona w kontekst i pięknie kolorystycznie oraz materiałowo dopełniona. Przestroga numer jeden – nigdy nie wybierajcie zdjęć, które są standardowe, widzieliście je milion razy i nie mają żadnego uzasadnienia w kontekście pomieszczenia!

Czy kropki mogą być w 3D?

od U2 Industrialny
U2
U2

Tapety 3D na ścianę wprowadzają przestrzenność. Zazwyczaj kojarzymy je więc, z bardzo realistycznymi zdjęciami, które obecnie dzięki rozwojowi wszystkich nośników cyfrowych możemy wydrukować na dowolnym materiale. Chcemy Wam jednak zaproponować inną bardzo ciekawą formę takiej przestrzenności na ścianie. Przy pomocy kropek, czy w ogóle większości abstrakcyjnych elementów, możemy tworzyć iluzję ruchu czy jakiejś struktury. Na tak małym zdjęciu ciężko zauważyć ten delikatny ruch, ale zapewniamy Was, że ta cała ściana nieźle pracuje! 

Paski jako tapety 3D na ścianę

od U2 Nowoczesny
U2
U2

Celem, dla którego stosujemy dziwne zabiegi z przestrzennością jest wprowadzenie gry we wnętrzu, dlatego takie tapety 3D na ścianę nadają się jedną, na pewno nie na wszystkie ściany. W przeciwnym razie pomieszczenie prędzej znienawidzilibyśmy od ciągłych bólów głowy niż je polubili. To była przestroga numer dwa dla Was – nigdy nie przesadzajcie ze wzorami, szczególnie jeśli są w 3D!

Gęsta struktura

Skoro mamy pilnować ilości wzorów, to również nie zaszkodzi pilnować, aby tapety 3D na ścianę miały bardziej proste niż skomplikowane formy. O co chodzi? Tapeta, która rozpościera się nad łóżkiem tej aranżacji pracowni Tomasza Czajkowskiego, składa się z sześcianów o wydłużonym kształcie, w ten sposób mogą tworzyć bardzo przyjemną i zgraną strukturę. To, co dodatkowo na nas działa to gra kolorystyczna dwóch odcieni w świetle nocnych lampek. Gdyby struktura tej tapety (która w dodatku jest wypukła) składa się z bardziej skomplikowanych elementów lub bardziej dynamicznych, to kumulacja tych wszystkich zmiennych spowodowałaby naszą ucieczkę z kolejnego już pomieszczenia – przestroga numer trzy. Tapety 3D na ścianę powinny przede wszystkim być tak dobrane, aby stanowiły ciekawy dodatek – unikajcie więc wszystkich motywów, które przytłoczą całe wnętrze.

Subtelność

od Élitis Minimalistyczny

Ta aranżacja odpowiada znakomicie na pytanie jak wprowadzić subtelność do wnętrza przy zastosowaniu tapety 3D na ścianę. Neutralna kolorystyka pozwala nam na skupieniu się na wnętrzu. Centralny punkt tej całej zabawy wystarczają jasno daje nam do zrozumienia, że jakaś bliżej nieokreślona forma delikatnie się w tym miejscu porusza i tworzy wrażenie, że ściana może się zaczynać dalej niż moglibyśmy się tego spodziewać. Wizualnie powiększamy przestrzeń, do wnętrza wprowadzamy pewną zagadkę, a wszystko podajemy w bardzo subtelnej kolorystyce. W ten sposób tapety 3D na ścianę stworzą przyjemne wnętrza, w których będziemy mogli wypocząć.

Współczesna elegancja

Tak jak wspominaliśmy tapety 3D na ścianę mogą powodować również wrażenie struktury na płaszczyźnie. To wnętrze w sposób szczególny przemawia do nas piękną kolorystyką i aranżacją. Pomimo ciężkiego elementu kominka, który ciągnie nad sobą pas czerni, całe wnętrze wydaje się być mocno rozświetlone i w tym wszystkim bardzo harmonijne. Ściana nieśmiało połyskuje i wraz z delikatnymi meblami nadaje pomieszczeniu lekkości. Skąd ten efekt połysku?

Tapeta 3D na ścianę w przybliżeniu

Odpowiedzią na pytanie jest tapeta 3D na ścianę w wersji strukturalnej, która powoduje efekt rozjaśnienia. Malutkie wzory nadrukowane na płaską powierzchnię tworzą mozaikę, która w przybliżeniu wydaję się wypukła. Efekt tej przestrzenności przy nałożeniu się efektu zmieniającego się natężenia światła, sprawia że bez magii i bez zaklęć powstaje lekko grająca z nami powierzchnia, która w bardzo delikatny sposób nadaje wnętrzu elegancji. Tapeta 3D na ścianę może więc dawać różne efekty, z których czasami nie zdajemy sobie sprawy.

Retro 3D

Tu realizm pojawia się w nieco inny sposób, ale jakże klimatyczny! Właściwie jest to realistyczny obraz w formie tapety, który sprawia wrażenie trójwymiarowości – widzimy wzburzoną wodę, która prawie porusza się na naszych oczach. Ta obrazowość w przeciwieństwie do fotorealizmu (czyli zdjęcia) dodatkowo wnosi do wnętrza piękną kolorystyką, jakby przepuszczoną przez filtr starego analoga. W ten sposób tworzymy wyjątkowe tło do aranżacji w stylu retro.

Wnętrze z duszą

Idąc dalej tropem tapety 3D na ścianę, która trochę różni się od powszechnego skojarzenia docieramy do tapety, która w sposób trójwymiarowy pokazuje nam obraz. Obraz ten wykonuje dokładnie taką samą pracę dla wnętrza jak zdjęcia, które Wam podsunęliśmy powyżej. Osobiście jesteśmy zachwyceni tym, jaki udaje mu się osiągnąć klimat w połączeniu z pozostałymi formami. Na pewno przy takiej plastyce ścian warto pomyśleć o surowym wyposażeniu krzeseł, stolików czy lamp, aby w kolokwialny sposób rzecz ujmując – nie przegadać wnętrza. Duch innego czasu odczuwamy w każdym pojedynczym elemencie tej aranżacji

Miękkie tapety 3D na ścianę

Tak jak wspominaliśmy na początku, tapety 3D na ścianę mogą posiadać formę paneli strukturalnych. Taką formą można, więc nazwać zabawny i przyjemny produkt, który tworzy firma Fluffo. Są to miękkie panele ścienne 3D, które są dostępne w wielu kolorach i różnych kształtach. Za pomocą takich pojedynczych kształtek tworzone są całe wzory i przyklejane na ścianie. Dodatkowo materiał, z którego są zrobione jest dźwiękochłonny, dlatego tak wyjątkowo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych, gdzie hałas zdecydowanie należy minimalizować. Ale są też bardzo fajnym materiałem do wykorzystania w pokoju dziecięcym, gdzie każda cecha Fluffo ma doskonałą okazję się sprawdzić – wytłumiają dźwięki, są miękkie i bardzo kolorowe. Dla rozkrzyczanych, rozbieganych i nieskończenie radosnych maluchów wydają się w tej perspektywie nawet idealne!

Inne sposoby na ozdabianie ścian znajdziecie tutaj.

Co myślicie o tapetach 3D?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu