Parterowy dom z efektem WOW! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Parterowy dom z efektem WOW!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Schoolmasters modular eco house Nowoczesne domy od build different Nowoczesny
Loading admin actions …

Build Different czyli Buduj Inaczej to nazwa studia architektury, którego dzieło przygotowaliśmy dla Was dzisiaj. Inaczej oznacza tutaj z szacunkiem dla środowiska i z wykorzystaniem najnowszych technologii. Bardzo cieszymy się, że rozwiązania ekologiczne powoli zaczynają stawać się standardem w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. W Schoolmasters znajdziemy między innymi kominek na biomasę, system pasywnej wentylacji oraz panele słoneczne. Do tego, ten ciekawy dom jednorodzinny wybudowany został z prefabrykatów, a zatem z oszczędnością energii i maksymalnym ograniczeniem odpadów. A czy wspomnieliśmy już o tym, że oświetlenie i ogrzewanie można kontrolować tutaj za pomocą tabletu lub smartfona? 

Gotowi na poznanie innego domu jednorodzinnego?

Nie taki mały dom

Schoolmasters eco house Nowoczesne domy od build different Nowoczesny
build different

Schoolmasters eco house

build different

Chociaż na pierwszy rzut oka dom może wydać się mały, to w rzeczywistości zajmuje 195 m2. Znajdziemy w nim aż cztery sypialnie i trzy łazienki, a wszystkie te pomieszczenia na jednym poziomie parteru! Do centralnego modułu, którego fasady pokryto drewnem dostawiono trzy prostopadłościany o białych fasadach. Nasz wzrok przyciągają jednak imponujące panele słoneczne – żaden promyk im nie umknie! Interesujące są rabaty o geometrycznych kształtach. Zawsze nieprzewidywalna roślinność wpisuje się w plan architektów.

Dach niczym harmonijka

Schoolmasters Nowoczesne domy od build different Nowoczesny
build different

Schoolmasters

build different

Zmierzamy do głównego wejścia, zanim jednak przekroczymy jego progi, mamy możliwość przyglądnięcia się lepiej konstrukcji bryły. Widzimy teraz dobrze jeden z prostopadłościennych modułów przeznaczony na sypialnię. Z kolei centralna część domu pokryta jest ciekawym dachem, od frontu i od ogrodu prostym, w centrum dwuspadowym. Takie rozwiązanie umożliwiło wprowadzenie systemu wentylacji pasywnej. Ekologia to podstawa w nowoczesnym budownictwie!

Przestrzeń otwarta pełna bieli

Schoolmasters Nowoczesny salon od build different Nowoczesny
build different

Schoolmasters

build different

Przechodzimy przez próg i znajdujemy się w sporej przestrzeni otwartej. Centralny moduł budynku dzieli się na trzy części: pomieszczenia prywatne, ciąg komunikacyjny z urokliwym miejscem do relaksu przed kominkiem oraz z salonu połączonego z kuchnią, która dalej rozwija się wewnątrz jednego z pomniejszych modułów. Jeśli chodzi o aranżacje, postawiono tutaj na biel oraz neutralne kolory. Kontrastują z nimi wprowadzone przemyślanie dywany i akcesoria pełne koloru i zabawnych wzorów.

Biało-czarna kuchnia z jadalnią

Schoolmasters Nowoczesna jadalnia od build different Nowoczesny
build different

Schoolmasters

build different

Przechodzimy w głąb do kuchni. Wita nas ona praktyczną strefą śniadaniową stworzoną poprzez praktyczny barek. Choć nie ma tutaj ścian, to ta otwarta kuchnia jest w rzeczywistości prawie zamknięta przez białą zabudową z czarnym blatem. Warto zwrócić uwagę, że zadbano tutaj o dodatkowe doświetlenie strefy przygotowania posiłków panoramicznym oknem. Z kuchni przejść możemy do nowoczesnej jadalni, gdzie przy stole czekają na nas wygodne krzesła… biurowe! Kolorowy obraz przydaje charakteru biało-czarnej przestrzeni.

Piec na biomasę

Schoolmasters Nowoczesny salon od build different Nowoczesny
build different

Schoolmasters

build different

Nasz parterowy dom w swoim centrum kryje pomieszczenie z sufitem o podwójnej wysokości – prezentuje się ono niczym nawa główna w pobliskim kościele! Na jednym z jego końców umieszczono właśnie wejście główne, a na drugim intrygujący kominek, przy którym można odpocząć na stylowych fotelach Barcelona. Nowoczesny piec to nie tylko futurystyczna forma, to także troska o środowisko! W powyższym piecu pali się biomasą, co jest rozwiązaniem ekologicznym i tanim. Koszt biomasy porównywalny jest do ceny węgla. Kolejny atut: biomasa nie brudzi przy przechowywaniu.

Minimalistyczna łazienka

Schoolmasters Nowoczesna łazienka od build different Nowoczesny
build different

Schoolmasters

build different

W łazience dominuje prostota, lekko ocieplona przez wprowadzenie drewnianych mebli. Stonowany brąz wchodzi w konwersację bieli i czerni. Szczególnie ciekawa jest umywalka, której misa wbudowana jest w ceramiczną górę funkcjonalnej półki. Chromowana stal baterii doskonale współgra z metalowym wieszakiem na ręczniki oraz z wiszącą nad umywalką półką z lustrami na drzwiczkach. Nowoczesność z każdym calu!

Prywatna weranda

Schoolmasters rear deck Nowoczesne domy od build different Nowoczesny
build different

Schoolmasters rear deck

build different

Na koniec wychodzimy na tyły domu, gdzie czeka na nas mała weranda, osłonięta przez pozostałe skrzydła konstrukcji. W ten sposób można rozpocząć tu dzień od dawki świeżego powietrza z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Do ogrodu prowadzą wygodne schody. Jeśli pogoda dopisuje możemy nasz czas spędzić tam, jeśli nie – schować się pod nowoczesnym, szklanym zadaszeniem werandy. 

Macie ochotę poznać luksusową, rustykalną werandę? Zajrzyjcie tutaj: Chata w lesie w nowym wydaniu!

Co spodobało się Wam tutaj najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu