Zamieszkać w sercu dżungli! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zamieszkać w sercu dżungli!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Egzotyczne domy od Mellani Fotografias Egzotyczny
Loading admin actions …

Niektóre z pięknych domów, które pokazujemy Wam na homify można bez problemu wyobrazić sobie na naszych działkach. Aczkolwiek wiele luksusowych rezydencji przeniesionych do Polski z najdalszych zakątków świata mogłoby wyglądać co najmniej dziwnie, to nikt nam nie zabroni tonąć w zachwytach! Zwłaszcza, że egzotyczne wille mogą stać się dla nas wspaniałą inspiracją do urozmaicenia wystroju w naszych domach. Podążając tym tropem chcielibyśmy pokazać Wam dzisiaj niesamowitą rezydencję w jeszcze bardziej niesamowitej lokalizacji – brazylijskiej dżungli! Wizytę tam umożliwią nam piękne zdjęcia fotografa Celso Mellaniego.

Zwiedzając ją nie możemy oczywiście zapomnieć, że wiele rozwiązań dostosowanych jest do specyfiki tropikalnego klimatu, jednak nas ta rezydencja zainspirowała do zaprojektowania bardziej naturalnego, 'dzikiego' ogrodu. Do czego ten spacer zmotywuje Was? Zaraz się przekonamy!

Moc pierwszego wrażenia!

Jeśli tę willę mielibyśmy ocenić jedynie na podstawie pierwszego wrażenia, to i tak bylibyśmy pod ogromnym wrażeniem! Znajdujemy się nie dość, że w samym sercu dżungli, to jeszcze nad malowniczą rzeką, nad którą przejść można drewnianym mostem. Chociaż od drugiej strony budynku czeka wygodny podjazd, my wybieramy towarzyszący powyższej ścieżce dreszczyk emocji! Intensywna zieleń wegetacji musi nas zachwycić.

Egzotyka w najlepszym wydaniu

Po przejściu przez most kierujemy się do ogrodu. Tutaj widać rękę człowieka, który z sukcesem próbuje zaprowadzić swoje porządki w samym środku nieokiełznanej dżungli. Otaczające dom wzgórza tworzą scenerię pełną dramatyzmu. Mamy do czynienia z dwupoziomową, drewnianą konstrukcją, której spady dachów pokryto dachówką. Niesamowite są ogromne tarasy – zaraz poznamy je bliżej…

Taras – przestrzeń mieszkalna

To zaledwie jedna część ogromnego, drewnianego tarasu, a zmieściła się tutaj nie tylko jadalnia na świeżym powietrzu, ale także przestronna przestrzeń wypoczynkowa. Obie te strefy są od siebie znacznie oddalone – miejsca tutaj nie brakuje! Odwracając się, zobaczylibyśmy kuchnię na świeżym powietrzu. Z kolei w głębi dostrzec możemy zawieszony pomiędzy drzewami wygodny hamak. Taras stanowi naturalne przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, co w ciepłym klimacie sprawdza się doskonale.

Imponujący salon

Wchodzimy zatem do środka i naszym oczom ukazuje się niezwykła przestrzeń! Sufit salonu ma podwójną wysokość, co pozwala na jego znakomite doświetleniem – pod dachem znajduje się rząd okien. Niższy sufit ma z kolei przestrzeń jadalni oraz kuchni, które możemy dostrzec na drugim planie. Oddziela to od siebie wizualnie poszczególne strefy. Wróćmy do salonu. Biel doskonale łączy się z ciemnymi belkami drewna oraz luksusową podłogą z marmuru. To doskonałe tło dla klasycznych i kolonialnych mebli oraz egzotycznych dekoracji.

Nietypowy przedpokój

Sufit salonu otwarty został kosztem piętra, jednak chyba poprzednie zdjęcie przekonało wszystkich, że było warto! Na górny poziom prowadzą drewniane schody, które kończą się nietypowym przedpokojem. Z niego możemy udać się do jednej z dwóch sypialni lub do łazienki. Możemy także zostać tutaj i popracować chwilę w samotności czy też zrelaksować się nad lekturą. Zwróćmy uwagę na ciekawe dekoracje, które mogłyby sprawdzić się także w naszych domach.

Luksusowa sypialnia z łazienką

Wybieramy drogę do sypialni urządzonej, której charakteru nadają beżowe ściany o nieregularnej fakturze. Na ich tle ciemne drewno także prezentuje się wspaniale. Mamy na myśli zwłaszcza rzeźbione wezgłowie podwójnego łoża. Ciekawe są masywne nocne stoliki, praktyczne dla osób, które nawet w nocy lubią mieć wszystko pod ręką. Sypialnia otwiera się na elegancką łazienkę z wygodną wanną. Zrezygnowano tutaj z drzwi, dzięki czemu oba pomieszczenia wydają się większe.

Zapomnieć o cywilizacji

Na koniec wracamy do ogrodu. Działka, na której znajduje się nasza willa, jest naprawdę ogromna! Pozwoliło to na wytyczenie ścieżek i różnych ukrytych miejsc na wypoczynek. Przykładem są powyższe dwa leżaki. Leżąc na nich można zatopić się w leniwej konwersacji i podziwiać niesamowity krajobraz… Choć rezydencja widoczna w oddali też prezentuje się znakomicie!

Jeśli marzycie o egzotyce na co dzień, koniecznie zapoznajcie się z tym Katalogiem Inspiracji: Żar w tropikach – egzotyczna aranżacja Twojego domu!

Wolelibyście spędzić tu wakacje czy zamieszkać tu na stałe?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu