Betonowy kloc i jego nowe życie! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Betonowy kloc i jego nowe życie!

Alicja Olko Alicja Olko
od Ornella Lenci Arquitetura Kolonialny
Loading admin actions …

Dom utrzymany w wakacyjnym klimacie- czy nie wszyscy podświadomie o nim marzymy? Życzenie to spełniło się dla jednej z brazylijskich rodzin, która zatrudniła specjalistyczne biuro architektoniczne do renowacji zniszczonego i staromodnego domu. Jego klockowata bryła, masywność, zniszczone okna i drzwi oraz brudna fasada sprawiały, że nie wyglądał on atrakcyjnie czy zachęcająco. Po metamorfozie pokazuje nam swoje zupełnie inne oblicze, wpasowując się w rajski krajobraz Brazylii. Zobaczcie sami!

Stara fasada

Typowy dla architektury mieszkaniowej lat 60-tych, budynek ten prezentował się jako ciemna masa, z kontrastowym górnym poziomem. Kraty na oknach oraz przybrudzona fasada z zaciekami sprawiała, że budynek jawił się niezwykle niezachęcająco. Na szczęście architekci dostrzegli wielki potencjał tego budynku i mieli doskonała wizję tego, jak będzie mógł on wyglądać po metamorfozie.

Nowe wcielenie

Budynek w nowej odsłonie nawiązuje do prostokątnego kształtu górnego poziomu z poprzedniego zdjęcia. Wyższą kondygnację wysunięto nieco do przodu, a w jej zewnętrzną ścianę wstawiono nowe okna. Świeżo odmalowana na biało elewacja nadaje budynkowi świeżego i czystego charakteru.

Staromodne wnętrze

Wnętrze domu emanowało klasycznym czarem i elegancją. Marmurowe schody z bogato zdobioną balustradą nadawały temu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Pomimo pewnego uroku, wnętrzu temu nie można było przypisać nowoczesności- wymienić należało przede wszystkim posadzkę oraz dodatki i dekoracje, aby panował w nim współczesny klimat.

Przytulna strefa dzienna

Nowa drewniana podłoga o przyjemnym orzechowym odcieniu od razu nadaje temu wnętrzu bardziej przytulnego charakteru. Urządzając je, postawiono na meble i elementy wyposażenia o nowoczesnej formie i kształcie, które jednak nie odbierają wnętrzu ciepła i przytulności. Neutralna kolorystyka przeplata się tutaj z wyrazistymi, wielobarwnymi elementami, dając w rezultacie ciekawą i oryginalną całość.

Stara kuchnia

Niezwykle staromodnie wyglądała kuchnia tego domu przed metamorfozą. Zarówno jej przygnębiająca kolorystyka, jak i sztampowe materiały odbierały jej nowoczesnego i stylowego charakteru. Pomimo obecności okna, jej wnętrze prezentowało się jako ciemne i ciasne.

Po renowacji

Obszar kuchni przebudowano i lepiej zintegrowano go z wnętrzem domu. Kuchnię otwarto nie tylko poprzez usunięcie drzwi, ale także stworzenie otworu w ścianie, pełniącego role swego rodzaju okna. Wymieniono meble, decydując się na szafki białe i funkcjonalne, oferujące mnóstwo miejsca do przechowywania. Liczne okna, także pomiędzy poszczególnymi poziomami szafek, wpuszczają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła i czynią wnętrze jaśniejszym.

Łazienka przed

Także łazienka w starej wersji wpisywała się w nieco niemodny już styl lat 60-tych. Szarki o frontach w kolorze pudrowego różu w połączeniu z wzorzystą, kolorową tapetą, dawały równie niekorzystny rezultat. W pomieszczeniu tym należało wymienić zatem materiały pokrywające ściany, meble oraz elementy wyposażenia.

Łazienka po

Całkowicie zmieniono kolorystykę wnętrza, stawiając na neutralne, stonowane kolory oraz naturalne materiały. Drewno i kamień nadają mu niemal rustykalnego charakteru. Ciekawe jest połączenie ich z ciemną, granatową ścianą. Tak urządzona łazienka jawi się nowocześnie i komfortowo.

Relaks na zewnątrz

Na niewielkiej działce zdołano także stworzyć niewielki, ale wygodny drewniany taras, bezpośrednio przylegający do basenu. Tym sposobem stworzono idealną strefę wypoczynkową na zewnątrz. Dostać się można do niej zarówno z dolnego poziomu, z salonu, ale także z wyższej kondygnacji, bezpośrednio z sypialni.

Inny inspirujący przykład metamorfozy znajdziecie w artykule Mały budżet- wielkie zmiany!

Jak Wam się podoba efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu